Published On: 13 Janar, 2016

Cikalleshi i pandalshëm, shënon dopietë

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare dhe i Basaksehir, Sokol Cikalleshi ka vazhduar me formën e mirë.

Cikalelshi që kaloi nga RNK Split në Turqi ka arritur të shënojë dy herë në ndeshjen e zhvilluar si mysafirë i skuadrës Bandirmaspor. Ai shënoi në minutën 43 dhe 59.

Ndeshja mbaroi më rezultat 2-0, dhe me këto dy gola Cikalleshi ka shkuar në kuotën e 6 golave në Kupë.

Ai është golashënuesi më i mirë në Kupën e Turqisë duke lënë prapa shumë sulmues të njohur.

Cikalleshi është sulmuesi i Shqipërisë dhe pritet të jetë në Euro 2016 me kuqezinjtë. /Telegrafi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...