Published On: 18 Mars, 2016

Çifti mbretëror Charles dhe Camilla u pritën edhe nga oficerët e FSK’së të trajnuar në Britani (FOTO)

  • Princi i Wales Charles dhe Dukesha e Cornwall Camila në Kosovë janë pritur edhe nga oficerët e Forcës së Sigurisë së Kosovës, të cilët ishin trajnuar në Britaninë e Madhe.

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë Ruairi O’Connell, tha se një gjë e tillë, tregon forcën e marrëdhënieve që ekzistojnë në mes të Kosovës dhe Britanisë së Madhe.

“Jam më se krenar t’u shprehi mirëseardhje në Kosovë Madhërive të tyre Mbretërore dhe mirëseardhjen e ngrohtë që njerëzit e Kosovës kanë shprehur për ta gjer më tani. Jam krenar që Madhëritë e tyre Mbretërore mirëpriten nga dy oficerë të rinj të FSK-së të cilët janë trajnuar në Britani të Madhe, gjë që tregon forcën e marrëdhënies ndërmjet dy vendeve, dhe ndërmjet Forcës së Sigurisë së Kosovës dhe Forcave të Armatosura Britanike”, tha O’Connell.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...