Published On: 30 Janar, 2016

CIA nxjerr dokumente të rralla për ekzistencën e alienëve

CIA ka lëshuar qindra dokumente të deklasifikuar për “objektët”  fluturues, alienët dhe fenomene të tjera të pashpjegueshme.

“Kemi vëndosur të nxjerrim disa dokumente për skeptikët dhe ata që besojnë, do të gjeni gjëra interesante,” ka thënë agjencia në faqen e saj. Postimi vazhdon: “ Më poshtë do të gjeni 5 dokumente që mendojmë se ‘X-Files’ dhe ‘Agent Fox Mulder’ do të duan të përdorin për të bindur  tjerët rreth ekzistencës dhe veprimtarisë jashtëtokësore”.

Të gjitha dokumentet datojnë që në vitet 1940 deri në vitet 1960, por janë mbajtur të fshehta deri tani.

Një nga dokumentet ka të bëje me Gjermaninë Lindore në vitin 1952, ku agjentët po investigojnë atë që dëshmitarët e kanë përshkruar si një “tigan” i madh fluturues. Ky objekt thuhet se ka pasur një diameter rreth 15 metra, sipas dokumentit.

Një gjë e ngjashme është parë dhe në Afriken Veriore dhe në Spanjë, thuhet gjithashtu në raport.

Të përfshira me dokumentet ishin  dhe tre fotot e jashtëtokësorëve të pretenduar.

Një nga fotot , e marrë nga student britanik Alex Birch, në vitin 1962tregon një grup disqesh fluturuese mbi qytetin e Sheffield në Britani të Madhe.

Unexplained happenings: The CIA recently released files from its archives investigating reports of alien and UFO sightings. The organization said the declassified documents will interest both believers and skeptics

Flying saucer: This picture of an unexplained flying object was taken over Passoria, New Jersey in July 1952 

A police officer stands near to his patrol car outside the town of Socorro, New Mexico where a flying saucer was spotted in 1964

Some of the pictures taken at the scene of the incident, for which no explanation has been offered 

Subject - Flying Saucers: This is one of the documents released by the organization investing sightings, dated October 5, 1952

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...