Published On: 27 Shkurt, 2016

Chelsea regjistron fitoren e nëntë (Video)

  • Chelsea e ka përmbysur Southamptonin në St. Mary’s Stadium duke fituar me rezultat 1-2.

Në 45 minutat e para, vendasit treguan shumë përkushtim dhe shfaqën energji të madhe dhe me meritë kaluan në epërsi. Goli erdhi falë një gabimi të Babas, me ç’rast Shane Long rrëmbeu topin dhe me lehtësi shënoi (42’).

Angazhimi i Bluve u shpagua me përmbysjen e rezultatin në pjesën e dytë. Nga një kundërsulm i nisur nga Cesc Fabregas, ishte pikërisht spanjolli që e barazoi rezultatin paksa me fat, falë asistimit të Costas (75’).

Në fund të takimit, Branislav Ivanovic e shënoi golin e fitores (89’).

Kjo ishte fitorja e nëntë e Chelseat që po ashtu numëron edhe nëntë barazime dhe nëntë humbje. Blutë janë në vend të 11-të në tabelë.

Ndërkohë, me golin e Jose Leonardo Ulloa (89’), Leicester City ka fituar kundër Norwich Cityt për t’u larguar me katër pikë nga Tottenhami që këtë javë luan kundër Swansea Cityt. /Telegrafi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...