Published On: 16 Shkurt, 2016

Chelsea i ofron 12 mln në vit Simeones

  • Argjentinasi do ta merr dyfishin e pagës nëse pranon të drejtojë skuadrën e Chelseat në sezonin e ri të Ligës Premier.

Diego Simeone ka informuar Atletico Madridin se do të largohet nga klubi në fund të sezonit për të marrë drejtimin e Chelseat, sipas OK Diario.

Argjentinasi – i cili fitoi me Rojiblancos titullin në La Liga dhe ishte në finalen e Ligës së Kampionëve në vitin 2014 – ka qenë prej kohësh trajneri i preferuar i pronarit, Roman Abramovich pas shkarkimit të Jose Mourinhos, transmeton Telegrafi.

Magnati rus, Abramovich i ka ofruar një pagë vjetore prej 12 milionë euro argjentinasit nëse do të merr drejtimin e kampionit aktual anglez.

Kujtojmë se paga aktuale e ish-futbollistit të Interit kap shifrat së bashku me bonuset rreth 5.2 milionë euro. /Telegrafi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...