Published On: 7 Maj, 2016

Çfarë po fsheh Google në shkretëtirat e Meksikës? (Foto)

Sipas raporteve zyrtare, Google ka fituar një licencë dy-vjeçare për të instaluar dhe testuar një radio transmetues në Spaceport, në mënyrë që të testojë teknologjinë e valëve milimetrike, të cilën po tenton ta komercializojë shpejtë.

Por, sipas banorëve atje, Google është duke zhvilluar edhe një projekt sekret. Ky projekt sekret po përdorë disa dronë të fuqizuar nga rrezet e diellit, të cilët po qëndrojnë rreth hangarit të Google në Meksikë.

Google po e teston teknologjinë e saj sekrete në një pjesë prej 15,000 metra katrore në Spaceport, transmeton Gazeta Express.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...