Published On: 4 Mars, 2016

Çfarë përmban kërkesa e opozitës e dorëzuar në Kushtetuese (Dokument)

Tri partitë opozitare, Vetëvendosje, AAK dhe Nisma për Kosovën kanë dorëzuar sot në Gjykatën Kushtetuese kërkesën për kontestimin e zgjedhjes së presidentit.

Kërkesën e dorëzuan deputetët Aida Dërguti nga VV-ja, Bali Muharremaj nga AAK dhe Enver Hoti nga Nisma për Kosovën, raporton Indeksonline.

Në kërkesën e dorëzuar në Kushtetuese thuhet se tre autorizohenqë në emër dhe llogari të deputetëve të nënshkruar në këtë prokurë, të ndërmarrin të gjitha veprimet procedural lidhur me parashtrimin e kërkesës për Vlerësimin e kushtetutshmërisë të Vendimit të Kuvendit të Republikës së Kosovës Nr. 05-V-233, të datës 26 shkurt 2016, “për zgjedhjen e Presidentit të Republikës së Kosovës”.

Image

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...