Published On: 3 Shkurt, 2016

Çfarë janë këta?

 

A i njeh populli kur i voton?

Nuk u mjaftojnë 25 vite zhgënjim?

Pse shqiptarët i votojnë përsëri?

Pse jetën tonë ia dorëzojmë matrapazëve?

Pse lejojmë që të na shiten det e troje?

Pse këta u japin të drejta armikut gjakësor

Pse shqiptarët ja lanë pasuritë e Shqipërisë në dorë të kësaj tufe anti-shqiptarësh?

Pse shqiptarët vazhdojnë e servilosen te këta ujqër me fytyrë delesh?

Pse shqiptarët vazhdojnë e besojnë te këta servil e sahanlëpirës të armikut shekullor?

Pse shqiptarët shkojnë mbrapa këtyre vrasësve të shpresës kombëtare?

Edhe për sa kohë shqiptarët do i dorëzojnë fëmijët e tyre në duart e këtyre dhe vazhdimësish komuniste?

Fëmijët e këtyre antishqiptarëve do të rriten dhe do të mbajnë peng të ardhmen kombëtare dhe më keq sa po e shkatërrojnë këta tradhtar.

Shqiptarët duhet të ndërgjegjësohen dhe të braktisin i gjithë kombi gjithë këtë klasë politike famëkeqe me prejardhje sllavo-komuniste. Do të vij një dit që këta historia do ti dënojë ashpër.

 

Renato Lulaj

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. A shiptari thotë:

    kta jan flliqtinat e Kombit SHqiptare keta jan e keqja e kombit ton qe po vazhdon kta flliqtina jan anti-shqiptare dhe agjent sllavo-ortodokse , qe duhet te burgosen dhe te denohen me varje , per shitjen e detit per shitjen e kulteve kulturore per shitje varresh dhe ndertim te varrezave greke pa pas kurr , per perqarje komtare dhe emertimin e janullasos flliqtinen ne kryje te kishes ne SHqiperi , per shkatrrimin e ushtris per shkatrrimin e ekonomis per largimin e vorces intelektuale dhe rinore nga shiperia per vrasjen e Komandanteve te UQKse , per fornizimin e serbis me arm kunder bosnjes , per vrasjen e mira shiptarve ne shiperi Kosove e maqedoni , per vrasjen e Azam hajdarir dhe Oldashit shum e shum te tjera , kta jan tradhtar posht kta flliqtina pd-ps-lsi= kriminela dhe tradhtar .

    Përgjigjiuni
    Pelqej(3) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...