Published On: 5 Tetor, 2016

Çfarë është “akulturimi shtetndërtues”, sipas zëdhënësit të Qeverisë

Këshilltari i kryeministrit, Faton Abdullahu, ka shprehur se në Kosovë po flitet për një fenomen të ri që, sipas tij, është fenomeni i akulturimit shtetndërtues. Sipas tij, disa opozitarë me qasjet dhe sulmet e tyre ndaj institucioneve të Kosovës, shkojnë aq larg saqë bëhen përjashtues dhe të vrazhdë.

“E keqja më e madhe është se ata që e ushqejnë këtë mendësi nihiliste, e bëjnë këtë, të bindur se janë duke ndërtuar diçka të mirë dhe të re”, shkruan Abdullahu.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...