Published On: 11 Mars, 2016

Ç’FARË E TRADHËTOI RAMËN NË “OPINION”?

Edi Rama i fyer mbrëmë në Opinion është pyetur nga Blendi Fevziu edhe për mosrespektimin e tij e statutit të partisë së tij të cilën ai e drejton prej tre vitesh pa mandat. Kryeministri është përgjigjur fillimisht me mendësinë që po e përdor gjithnjë e më shpesh, atë të “diktaturës së emergjencës”. Vendi ndodhej në kushte emergjentë nga qeverisa e Berishës dhe ne nuk mund të linim punët e shtetit ishte argumenti i Ramës. Por kur Fevziu e pyeti se përse atëhere kur ai nuk mund të lërë punët e qeverisë për tu marë me garën partiake, sepse vetës sapo propozoi një referendum, Rama u kap gafil. “Aaaaa ne nuk do prodhojmë telenovelën dhe spektaklin që kërkoni ju që doni të na shihni duke u zënë” u përgjigj Rama.

Pra ky argument i dytë që tradhëtoi të parin duket se është edhe argumenti i vërtetë se pse Rama nuk do garë në PS. Sepse po të ishte gjendja aq urgjente kur ai mori mandatin, ai nuk do të kishte kohë të merrej vetë me dizenjimin e qendrave të qyteteve, me hapjen e ekspozitave personale, me dizenjimin e zyrave të kryeministrisë me kërpudha e me streha. Pra Rama ka pasur më shumë kohë sesa i duhej, ai nuk e gjeti atë vetëm për një garë të drejtë dhe të ndershme, nga frika se mos mediat e trajtonin si personazh telenovelash”. (Lapsi.al)

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...