Published On: 5 Qershor, 2016

ÇFARË DUHET TË BËJË AMERIKA?

 

Kolec Topalli

Mirë është që Amerikanët ti dëgjojnë çka po thonë Shqiptarët e kafeneve dhe Facebookut se kë duhet të zgjedhin president matanë oqeanit. Sepse jemi kaq të mençur ne shqipot sa e i kemi zgjidh aq mirë punët e Shqipërisë sa na ka zili gjithë bota, e tash na bie barra tua zgjidhim të tjerëve. Se ne, që thoni ju, e dimë më mirë se kushdo në botë se çfarë do të bëjë ky apo ai tjetri kur të ulet në kolltukun e Shtëpisë së Bardhë. Ne i kemi politikat ndërkombëtare në maj te gishtave. A nuk e dëgjuat edhe Paskalin e Milove në televizon që ia bëri rrup-sup Amerikës.
Po ne jemi të gjithë Paskala dhe Rrup-supa, pellazgë të vërtetë internetikë. Sepse – sepse, ne more tungjatjeta, jo vetëm i dimë të gjitha, por dimë edhe atë që nuk dimë e që nuk kemi për ta mësuar kurrë.
Nëse Amerikanët nuk na dëgjojnë neve shqipot, që ta bëjnë Amerikën si Shqipërinë, paçin vetën në qafë, ne e kryem detyrën tonë ndaj mikut dhe historisë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...