Published On: 3 Korrik, 2017
Bota |

Çfarë do të ndodh mes Trump dhe Putin në mbledhjen e G20?

Debatet kohët e fundit midis Donald Trump dhe Vladimir Putin kanë qenë shumë të tensionuara, por G20 që do të mblidhet këtë javë, është bërë shkaktari për anashkalimin e këtyre mosmarrëveshjeve.

Ky takim midis dy presidentëve ka krijuar polemika dhe shumta, në Rusi, sepse askush nuk beson se ky takim është serioz.

G20 zakonisht në këto samite mblidhen shtetet më të fuqishme ekonomike dhe diskutojnë, për  çështjet e terrorit, ndryshimet klimaterike, varfërinë, kriza ekonomike dhe e refugjatëve, sulmet ajrore dhe së fundmi ato islamike.  Ende nuk dihet se çfarë do të flitet në samitin e G20, një mbledhje jo si gjithë të tjerat./opinion.al

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...