Published On: 10 Korrik, 2016

Çfarë biseduan Victoria Nuland dhe Kadri Veseli!

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli zhvilloi takim me Viktoria Nuland, ndihmës sekretare në Departamentin e Shtetit.

Në takim u bisedua për proceset aktuale nëpër të cilat është duke kaluar Kosova.“Znj. Nuland theksoi se Qeveria amerikane vazhdon të mbështesë fuqishëm Kosovën në ecjen e saj përpara. Në këtë kontekst ajo shtoi se forcimi i sundimit të ligjit, i sistemit të drejtësisë, dhe luftimi i korrupsionit e krimit të organizuar, janë thelbësore për përparimin e Kosovës”, thuhet në njoftimin për media nga Kuvendi i Kosovës.

 Nga ana e tij, Veseli citohet të ketë theksuar se “mbetet i përkushtuar tërësisht në agjendën e forcimit të shtetit ligjor në Kosovë si dhe në reformat e domosdoshme institucionale që kanë të bëjnë me agjendën evro-atlantike të vendit”.

“Në takim u bisedua edhe për transformimin e FSK-së si proces i domosdoshëm në kuadër të forcimit të shtetit të Kosovës”, thuhet në këtë njoftim.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...