Published On: 16 Mars, 2016

Çështjet e shqiptarëve duhet të bashkohen, “Presheva, Çamëri e kohëve tona”

  • Zëvendeskryetari i Kuvendit, Shpetim Idrizi, ka deklaruar se Shqipëria nuk mund të jetë pasive për gjendjen në Kosovë. Ai ka bërë thirrje për një reagim kombëtar për çështjen e të gjithë shqiptarëve.

Këtë deklaratë ai e ka bërë gjatë takimit me Kryetarin e Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti.

Gjatë takimit me Kryetarin e Komunes se Prishtines, Shpend Ahmeti, Idrizi shprehu shqetesimin e tij per situaten politike ne Kosove.

“Per Ceshtjen e Kosoves , Shqiptareve ne Maqedoni , Mal te Zi dhe Çameri. Duhet nje reagim kombëtar. Shqiperia s’mund te jete pasive per cfare ndodh ne Kosove , per Zajednicen, demarkacionin me Mal e Zi apo per Presheven qe i ngjan nje Çamerie te koheve tona. “ u shpreh Idrizi.

Idrizi, gjithashtu i ka bërë thirrje opozitës dhe maxhorancës për konsensus politik në miratimin e reformës në drejtësi, konsideruar si kryereforma e shqiptarëve.

Nga ana e tij, z. Shpend Ahmeti, vleresoi punen dhe perpjekjen e z. Idrizi per Çeshjen Çame dhe perfaqesimin dinjitoz te ketij komuniteti nga ana e Kryetarit te PDIU-se. Projektet e ardhshme per Komunen e Prishtines ishin nje pike tjeter diskutimi gjate ketij takim.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...