Published On: 29 Shtator, 2016

Çështja çame/ Athina e irrituar me Brukselin: E papranueshme deklarata e komisionerit Hahn

Ministria e Jashtme e Greqisë i përgjigjet deklaratës së Komisionerit Johannes Hahn dhe e quan të papranueshme.

Në një reagim në faqen zyrtare të Ministrisë greke të Jashtme, thuhet:

“Siç dihet, çështja çame nuk ekziston dhe për këtë arsye nuk është pranuar kurrë apo negociuar mes qeverisë shqiptare dhe asaj greke.

Komisioneri Hahn me një përgjigje të rreme tregoi se nuk e ushtron rolin dhe funksionet e tij sipas parimit të paanshmërisë, për të nxitur interesat e përbashkëta të Unionit, siç parashihet me nenin 17 të Traktatit të Lisbonës.

Tashmë ne kemi kërkuar nga institucioni përkatës, të japë shpjegime bindëse lidhur me përmbajtjen e papranueshme dhe të rreme në përgjigjen e tij” thuhet në deklaratën e Ministrisë së Jashtme.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...