Published On: 10 Gusht, 2016

Çdo deputet që voton Demarkacionin do të ndjeket si tradhëtar i kombit! Deputetët dukagjinas nuk guxojnë me i hangër eshtnat e baballarëve tyne

Nuk due e s’po muj pa dasht,

Mbajeni mend ti Gec za… e ti Isa kud…

Çun Lajçi

Nuk asht Dukagjini Odë e ndertueme nga Ju as nga baballaret tuaj as Ju pleqnarë që t’mallkoni Ata që thërrasin për mbrojtjen e tokave që Ju po i falni.
Deputetët dukagjinas nuk mund ta veshin këmishen tuej të tradhëtisë.
Ata s’janë mësue plisit të bardhë ti venë shaminë e zezë, as ta ngrisin flamurin e bardhë para Malazezve si Ju more të mjerë.
Nuk u duhen votat e turpit as vendi i deputetit për falje e shitje tokash shqiptare- se e njohin mirë Kanunin e atyne bjeshkëve.
Mos thirrni për disfatë se baballarët e atyne deputetve dukagjinas e kanë mbrojt Çakorrin dhe Ata nuk guxojnë me i hangër eshtnat e tyne.
Çdo njeri që do ta votoj Demarkacionin do të ndjeket e përndjeket si tradhëtar i kombit, mbaje mend ti Gec zagari e ti Isa kudra!

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...