Published On: 19 Janar, 2016

Çdo i shtati rus nën kufirin e varfërisë

  • Pasojat e krizës ekonomike kanë filluar të ndjehen në jetën e përditshme në Rusi. Kjo pasi papunësia është rritur, çmimet gjithashtu, duke u shtuar deri në 13%.

Një në shtatë rusë jeton nën kufirin e varfërisë. Edhe pse presidenti Putin ka deklaruar disa herë se kriza ekonomike ka marrë fund, sipas një sondazhi aktual më shumë se gjysma e rusëve pret keqësimin e gjendjes.
Problemin më të madh e përbën rritja e çmimeve të artikujve ushqimorë. Produktet si konservat e peshkut, sallatorë turshi apo majoneza janë shtrenjtuar me 30%.
Edhe automjetet dhe pushimet jashtë janë bërë më të shtrenjta për rusët.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...