Published On: 1 Korrik, 2016

Ç’do Ben Blushi me SVEVA-n e Vorio Epirit?


Nga Arben Llalla

Ben Blushi, i cili thotë se do më shumë Shqipërinë se sa partinë, është një njeri që ka lidhje të ngushta me organizatën SVEVA të Selanikut.

Si dhe tregohet në foto e e publikuar nga 27.al, njeriu që do të shpëtojë demokracinë shqiptare, shihet shend e verë me anëtarët e kësaj organizate, e cila është themeluar nga Mitropoliti i Konicës, Sabastianos, kleriku që paqen e gjente tek nacionalizmi dhe jo në ungjill.

Ben-Blushi-905x395

Për ata që nuk e dinë SVEVA lufton për aneksimin e jugut të Shqiprisë për të krijuar atë që ata e quajnë Autonomi të Vorio Epirit? Kjo organizatë drejtohet nga vllehët e Greqisë, pinjollët e ish-themeluesëve të Republikës së Pinderit.

Deri tani duket që SVEVA ia ka dalë të aneksojë të paktën Ben Blushin.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. Den thotë:

  Ky historian koti, duhet te shqyej syte dhe te shikoje qe pas njerezve, i vetmi flamur i shpalosur eshte ai SHQIPTAR.
  Pranda shoku i dhallosur te mos shpife kot.
  Apo Nastradini historian eshte nga ata qe besojne se mbetet dicka nga shpifja.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...