Jetmir Krasniqi e zyrtarizon kalimin e tij në FC Chiasso

On 24 Qershor, 2017 With 0 Komente

Nga biseda e drejtpërdrejtë me futbollistin Krasniqi merret vesh se ai me këtë skuadër ka nënshkruar kontratë dy vjeçare, me mundësi vazhdimi edhe për dy […]

Rritet çmimi i kafes në bursat ndërkombëtare 23.06.2017 – 23:340PËLQE

On 23 Qershor, 2017 With 0 Komente

Konsumi i kafes është rritur me 35 tonë në Shqipëri gjatë periudhës janar-maj të vitit 2017, krahasuar me të njëjtën periudhë të një viti më […]

“Komisionerët shkruajnë shifra të rreme për votat e kandidatëve, prandaj vonohemi në numërim”

On 23 Qershor, 2017 With 0 Komente

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka ka folur rreth numërimit të votave të zgjedhjeve të 11 qershorit. Duke folur për vonesat në këtë […]

Kontrollon mbathjet e së bijës, nëna terrorizohet kur sheh këtë

On 23 Qershor, 2017 With 0 Komente

Një nënë në Shtetet e Bashkuara është teorizuar kur është futur në dhomën e së bijës dhe ka parë një model të brendshmesh që i […]

MPJ-ja pagoi 14 mijë euro qira për një banesë në Zvicër që nuk u shfrytëzua fare

On 23 Qershor, 2017 With 0 Komente

Ministria e Jashtme pagoi më shumë se 14 mijë euro qira për një banesë në Bernë të Zvicrës, por as një nga diplomatët e saj […]

On 23 Qershor, 2017 With 0 Komente

Ramushi: I kemi të konfirmuara mbi 61 vota, nuk bëhet fjalë për kontrabandim deputetësh (Video)

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, njëherësh kandidati për kryeministër nga koalicioni parazgjedhor PAN ka shprehur edhe njëherë bindjen se kanë siguruar 61 vota […]

On 23 Qershor, 2017 With 0 Komente

Kontribute shqiptare në kohën e artë

(Faridin Tafallari, Për kohën e artë, Prizren 2015) Alban Voka (Bukuresht) Në këtë vepër briliante me 326 faqe dhe mbi 100 fotografi, autori ka përshkruar […]

On 23 Qershor, 2017 With 0 Komente

Bekim Haxhiu tregon kush do të aderojë prej deputetëve në PAN

Anëtari i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu, ishte i ftuari i radhës në emisionin “Kontakt” me Driton B. Siqeca. Ai gjatë këtij emisioni foli […]

On 23 Qershor, 2017 With 0 Komente

Basha: Kurrë më nuk do të keni kryeministra e deputetë që shkelin mbi djersën tuaj (Video)

Partia Demokratike mbyll mbrëmjen e sotme fushatën elektorale të 25 qershorit, ndërsa tubimi madhështor është duke u organizuar në bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’.   Duke […]

On 23 Qershor, 2017 With 0 Komente

“Dhez motorët” LDK në Gjilan për zgjedhjet lokale

Pas shpalljes së datës së zgjedhjeve lokale, 22 tetorit, kryetari i Degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka mbledhur në takim Shtabin Zgjedhor, […]

On 23 Qershor, 2017 With 0 Komente

Meta-Rama i varur nga diçka e rrezikshme

Kryeparlamentari Ilir Meta deklaroi se LSI ka qënë një  sigurisë që Shqipëria të mos digjej dhe të mos binte në greminë. “Por, më 25 qershor […]

On 23 Qershor, 2017 With 0 Komente

Haradinaj: Ja marrëveshja-dëshmi se ia dhashë VV-së postin e Kryeministrit (Video)

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj i ftuar në emisionin Argument Plus tregoi se para zgjedhjeve i ka ofruar Lëvizjes Vetëvendosje postin e kryeministrit. “Është mirë […]

On 23 Qershor, 2017 With 0 Komente

U lanë jashtë listave të PD-së, Patozi dhe Bode marrin pjesë në përmbylljen e fushatës në bulevard

Dy deputetët e lënë jashtë listave të Partisë Demokratike, Astrit Patozi dhe Ridvan Bode kanë marrë pjesë në përmbylljen e fushatë së kësaj partie, mbajtur […]

On 23 Qershor, 2017 With 0 Komente

Tronditet Zvicrra, shtetasi nga Maqedonia vret gruan, kamerat incizojnë rastin

Në Ascona të Zvicrës, mëngjesin e sotëm ka ndodhur një tragjedi e rëndë, me ç`rast një shtetas 54-vjeçar maqedonas (me gjasë shqiptar, por e pakonfirmuar), […]

On 23 Qershor, 2017 With 0 Komente

Publikohen pamjet nga tentim-sulmi në Mekë (Foto/Video)

Autoritetet e sigurisë në Arabinë Saudite kanë parandaluar një sulm në Xhaminë e Madhe në qytetin e shenjtë të Mekës të premten. Media e njohur “Al Arabiya” raportoi […]

On 23 Qershor, 2017 With 0 Komente

Ja gjëja e parë që bën Basha çdo mëngjes (Foto)

Lideri i opozitës Lulzim Basha, i ftuar në ‘Zonë e Lirë’ ka shkëmbyer disa batuta me moderatorin e emisionit Arian Çani. Çani: Çfarë i thoni […]

On 23 Qershor, 2017 With 0 Komente

Kur Jane Birkin, këndonte për Kosovën

Nga Luan Rama Jo rrallë fotografitë të kujtojnë histori, ngjarje, kohra, njerëz që kanë mbetur në kujtesë dhe që shumë vite më vonë, sapo të […]

On 23 Qershor, 2017 With 0 Komente

Selimi: LDK-ja e ka në dorë, Qeveri ose zgjedhje të reja (VIDEO)

Njëri ndër figurat më me ndikim në Lëvizjen Vetëvendosje, anëtari i Kryesisë së kësaj partie, Rexhep Selimi, thotë se Lidhja Demokratike e Kosovës, mund të […]

On 23 Qershor, 2017 With 0 Komente

Lladrovci i reagon Selimit: Rexhë, a po të kujtohet viti 2004 kur doje koalicion me Thaçin

Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci, i ka reaguar Rexhep Selimit të Vetëvendosjes, pasi që ky i fundit preferon koalicion me LDK-në për të formuar qeverinë […]

Faqja 1 nga 6123...E Fundit »
Loading...