Home Archive by category Zgjedhjet 2017

Zgjedhjet 2017

Ekonomi Zgjedhjet 2017

Haziri, Gjilani ka kompani me renome

Kryetari i Gjilanit, kandidat i LDK-së për këtë post, Lutfi Haziri, shprehet se Gjilani ka një kompani tashmë me renome. Ndihem jashtëzakonisht mirë që uji “Dea” eksportohet në masë të madhe jashtë vendit. Kjo kompani me renome ka ndikuar direkt në zhvillimin ekonomik lokal, duke punësuar më shumë se 90 punëtorë. #LidhjaperGjilaninLDK47
Zgjedhjet 2017

Faruk Nura ringjall entuziazëm në Smirë

Si asnjëher më parë takimi i AAK-së me qytetarët e Smirës ka ngjallur entuziazëm dhe përkrahje për kandidatin e kësaj parti për kryetar të Vitisë Faruk Nura. “Do të investojmë në Smirë, ju meritoni shumë më shumë, në programin tonë katërvjeqar Smira ka një vend të rëndësishëm”, u ka thënë Nura smirasve. Nura ka shtuar […]
Fun Kulturë Lajmi Levizes

Sherr në dasmën e djalit të Grabovcit, Ramushi i tha Endrit Thaçit “babën e ki m… t’madh”

Në dasmën e të birit të Adem Grabovcit ishin të ftuar personalitet të njohura nga politika. Në të njëjtën tavolinë u gjetën të ulur kryetari i PDK’së, Kadri Veseli, ai i AAK’së, Ramush Haradinaj, si dhe i biri i Hashim Thaçit, Endriti. Ndonëse një atmosferë gazmore mbretëroi përgjatë gjithë dasmës, në një moment mes të […]
Lajmi Kryesor Zgjedhjet 2017

Nga numërimi i 98 % të votave nga KQZ rezultati: PAN 34.13 %; VV 27.02%, LAA 25.71 % dhe GISL 5.91 %

KQZ ka bërë përditësimin e të dhënave nga numërimi i 98 % për qind të votave në shkallë vendi apo të 2.436 kutive apo 683.101 votave. Vazhdon që të prijë në këtë garë përsëri koalicioni i Partisë Demokratike të Kosovës, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, NISMA për Kosovën dhe parti të tjera më të vogla […]