Kë po e shqetësojnë pensionet e invalidëve të luftës (Video)

On 21 Tetor, 2017 With 0 Komente

Një shoqatë që i mbron pacientët e Kosovës, reagoi sot lidhur me vendimin e qeverisë për pagesën e pensioneve të veteranëve të luftës, me paratë […]

Velina e re e Ermalit kërcen pa të brendshme, tronditen teleshikuesit (Video)

On 21 Tetor, 2017 With 0 Komente

Hyrja e velinës e re së emisionit “Xing me Ermalin”, ka qenë spektakolare këtë mbrëmje. Modelja Kejvina Kthjella nuk i ka lënë aspak vend imagjinatës […]

Prokurorët kanë marrë nën mbrojtje një police, kanë frikë se Saimir Tahiri i lirë do të prish provat

On 21 Tetor, 2017 With 0 Komente

Lapsi.al zbulon një detaj nga pjesa e mbledhjes së Këshillit të Rregullores, Mandatit dhe Imunitetit e zhvilluar me dyer të mbyllura, për shkak të kërkesës […]

Daka: Gjithçka gati për zgjedhjet e nesërme

On 21 Tetor, 2017 With 0 Komente

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, ka konfirmuar përgatitjen e KQZ’së për mbajtjen e zgjedhjeve në vendin tonë, nesër, më 22 tetor. “Të […]

Shitet për çmim rekord letra e pasagjerit të Titanicut

On 21 Tetor, 2017 With 0 Komente

Një letër personale e gjetur në trupin e një burri të mbytur në fundosjen e anijes Titanic është shitur në një ankand të shtunën për […]

On 21 Tetor, 2017 With 0 Komente

Hamdi Salihi shkëlqen, shënon 4 gola, 3 prej tyre për 30 minuta. Çmend”Austrinë

Hamdi Salihi nuk ndalet. Ish-sulmuesi i kombëtares shqiptare ka shënuar 4 gola, 3 prej tyre brenda 29 minutash lojë në ndeshjen e ekipit të tij […]

On 21 Tetor, 2017 With 0 Komente

Të gjithë diskutojnë Tahirin… ambasadori Lu vendos të “tradhëtojë” politikën

Teksa të gjithë “gravitetin” e politikës dhe opinionit publik po e mbajnë “supet” e Tiranës, ambasadori i SHBA-ve Donald Lu ka vendosur që të bëjë […]

On 21 Tetor, 2017 With 0 Komente

Rritet çmimi i bukës, rrymës dhe duhanit

Janë rritur çmimet e bukëve dhe rrymës në Kosovë krahasuar me një vit më parë, tregojnë statistikat e publikuara nga Agjencia e Statistikave të Kosovës […]

On 21 Tetor, 2017 With 0 Komente

Në Ferizaj, dy parti thyejnë heshtjen zgjedhore

Dy parti në Ferizaj gjatë heshtjes zgjedhore kanë shpërndarë fletushka dhe kartëvizita, ndonëse kjo nuk është e lejuar. Kështu njoftojnë gazetarët e Klan Kosovës të […]

On 21 Tetor, 2017 With 0 Komente

Kryeqyteti i gatshëm për zgjedhjet e 22 tetorit

Në Sallën “1 Tetori” në Prishtinë është sjellë materiali i ndjeshëm dhe jo i ndjeshëm që do të shpërndahet më pas në vendvotimet në Prishtinë. […]

On 21 Tetor, 2017 With 0 Komente

NISMA thyen heshtjen zgjedhore

NISMA për Kosovë ka thyer heshtjen zgjedhore, njofton Klan Kosova. Në Komoran nëpër tavolinat e lokaleve atje janë parë fletushka që bëjnë thirrje se për […]

On 21 Tetor, 2017 With 0 Komente

Një oficere policie mund të fundosë Saimir Tahirin?

Partia Socialiste vendosi sot që të votojë kundër heqjes së imunitetit për deputetin dhe ish-ministrin Saimir Tahirin. Një vendim që ndodh për herë të parë. […]

On 21 Tetor, 2017 With 0 Komente

Daka paralajmëron reforma për mënyrën e votimit, shkak letërnjoftimet serbe

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka ka paralajmëruar reforma të reja për mënyrën se si do të votohet nesër për zgjedhjet lokale. Ajo […]

On 21 Tetor, 2017 With 0 Komente

Tahiri i shpëtoi arrestimit, media e telefonon por…

Deputeti Saimir Tahiri ka refuzuar të flasë për mediat mënjëherë pasi Komisioni i Mandatit doli me dy qëndrime. I kontaktuar live nga Fax News, Tahiri […]

On 21 Tetor, 2017 With 0 Komente

Flet anëtari i Komisionit të Mandateve: Ja provat që solli Antimafia Italiane

Anëtari i djathtë i Komisionit të Mandateve, Gent Strazimiri i ftuar në emisionin “Kjo Javë” në Neës 24 me gazetaren Nisida Tufa, i pyetur për […]

On 21 Tetor, 2017 With 0 Komente

Sulmohen tek rrethojat e Kuvendit, Thaçi, Veseli, Haradinaj e Limaj!

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, Kryeministri Ramush Haradinaj, Kryeparlamentari Kadri Veseli dhe Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj po cilësohen si terrorista nëpërmjet fotografive të vendosura në muret […]

On 21 Tetor, 2017 With 0 Komente

Kryemadhi zbulon çfarë e trembi Ramën që mbrojti Tahirin

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi e ka cilësuar një ngjarje shumë të rëndë dhe rënie të parlamentarizmit, vendimin e sotëm të socialistëve […]

On 21 Tetor, 2017 With 0 Komente

KQZ njofton se janë shpërndarë të gjitha fletëvotimet në gjithë Kosovën

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve bën të ditur se gjithë materiali sensitiv, përfshirë edhe fletëvotimet, janë shpërndarë nëpër të gjitha Komisionet Komunale të Zgjedhjeve, në të […]

On 21 Tetor, 2017 With 0 Komente

290 raste të reja me kancer të gjirit janë shënuar vetëm në 6-mujorin e parë të këtij viti

290 raste të reja me kancer të gjirit janë shënuar këtë vit në Kosovë gjatë gjashtë mujorit të parë të këtij viti. Ky numër paraqet […]

On 21 Tetor, 2017 With 0 Komente

Qeveria e Maqedonisë, shqiptarëve ua shet plehun për flori!

  Abdulla Mehmeti Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev nuk ka të drejtë dhe nuk guxon t’u diktojë shqiptarëve se cili duhet të jetë zot në […]

Faqja 1 nga 6123...E Fundit »
Loading...