Berisha: Rama dërgoi biznesmenin të blinte portalin ‘Hashtag’, Ajola i bëri letrat, Bolino i mbylli serverin

On 20 Tetor, 2016 With 0 Komente

Te dashur miq, Edvin Kristaq Rama ka ndermarre keto kohe seri sulmesh te egra per bllokimin, terrorizimin e mediave sociale dhe portaleve kritike ndaj tij […]

Gjenerata që dridhi Maqedoninë, e që u tradhtua nga politika

On 20 Tetor, 2016 With 0 Komente

Kjo ishte gjenerata që tundi temelet e Maqedonisë. Që solli vëmendjen Evropiane e botërore në Maqedoni dhe njëherë e përgjithmonë ua bëri me dije gjithë […]

Shukri Xhelili “familjarizohet” me qelinë, heq dorë nga kërkesa për lirim

On 20 Tetor, 2016 With 0 Komente

Avokati mbrojtës i ish-kryebashkiakut të Dibrës, Shukri Xhelili është  tërhequr nga kërkesa e tij për ta liruar atë. Në seancën e radhës të procesit, në […]

Kryeziu: Unë jam shqiptar kosovar…

On 20 Tetor, 2016 With 0 Komente

Emisioni ‘Opinion’ në TV Klan ka si temë të mbrëmjes sherrin e mediave Shqipëri-Kosovë, kryesisht pas vizitës së kryeministrit shqiptar Edi Rama në Beograd. Një […]

“Jam i penduar për çdo votë që ju kam dhënë o qeveri k*rvë”

On 20 Tetor, 2016 With 0 Komente

Prej kohësh këngëtari i njohur për të gjithë, Kastro e ka shprehur zhgënjimin e tij të thellë ndaj qeverisjes së Ramës. Por së fundmi diçka […]

On 20 Tetor, 2016 With 0 Komente

Rrugëtimi i Ramiz Kelmendit drejt Qeverisë çështje orësh

Deputetit tashmë të pavarur të Kuvendit të Kosovës dhe biznesmenit të njohur, Ramiz Kelmendi, sipas njoftimeve të ditës dhe burimeve nga kabineti afër tij, i […]

On 20 Tetor, 2016 With 0 Komente

200 Vjetori i Lëvizjes Protestante mes Shqiptarëve

Në kuadër të festimit të përvjetorit të 200-të të filleve të Lëvizjes Protestante mes shqiptarëve, Kisha Protestante Ungjillore e Kosovës (KPUK) organizon këto aktivitete: DREKE […]

On 20 Tetor, 2016 With 0 Komente

Zgjidhet misteri i ‘Trekëndëshit të Bermudës’, zbulohet ‘bomba’ vrasëse në Atlantik

Shkencëtarët besojnë se ata kanë zgjidhur më në fund misterin e “Trekëndëshit të Bermudës”. 500,000 km katror e oqeanit, ka qenë prej kohësh e lidhur […]

On 20 Tetor, 2016 With 0 Komente

Jutarnji: Ndarje mes maqedonasve dhe shqiptarëve, Moska pas Gruevskit (Dokument)

Gazeta e njohur kroate “Jutarnji List” përmes një analize thekson ndikimin e theksuar rus në Maqedoni dhe tentimin për destabilizimin e tij, transmeton INA. Në […]

On 20 Tetor, 2016 With 0 Komente

Shkencëtarët humbin kontaktet me sondën e dërguar në Mars

Shkencëtarët vazhdojnë të jenë të pasigurtë nëse sonda Schiaperelli ka ateruar sigurtë në planetin Mars, apo është shkatërruar. Agjencia evropiane e Hapësirës ka thënë se […]

On 20 Tetor, 2016 With 0 Komente

NATO e shqetësuar me nisjen e luftanijeve ruse drejt Sirisë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg thotë se është i “shqetësuar”, pasi Rusia ka nisur një avionmbajtës dhe një task forcë, drejt Detit Mesdhe, […]

On 20 Tetor, 2016 With 0 Komente

Rusët “kërkojnë” edhe Finlandën

Në Rusi janë thjesht thashetheme mediatike, por që mjaftojnë që në Finlandë të alarmohen. Mediat në Moskë prej disa ditësh janë duke publikuar artikuj dhe […]

On 20 Tetor, 2016 With 0 Komente

Gjykata dënon ATK’në dhe drejtorin Sakip Imeri

Përveç se nuk po mund të arrijë parashikimet për mbledhje të taksave, Administrata Tatimore e Kosovës do të përballet edhe më një vendim të rëndë […]

On 20 Tetor, 2016 With 0 Komente

Trump: Do i pranoj zgjedhjet nëse fitoj unë

Donalt Trump ka bërë një deklaratë kundërthënëse të enjten, duke thënë se do të pranojë rezultatet e zgjedhjeve presidenciale, nëse ai i fiton ato. Në […]

On 20 Tetor, 2016 With 0 Komente

Nesër mblidhet Komisioni për Punë të Jashtme, për deklaratën përfundimtare për liberalizimin e vizave

Anëtarët e Komisionit Parlamentar për Punë të Jashtme, pritet të mblidhen sërish nesër, për të diskutuar versionin përfundimtar të deklaratës që – për liberalizimin e […]

On 20 Tetor, 2016 With 0 Komente

Kush është miku i Milo Gjukanoviq?

Shqiptari nga Kosova, Shkëlqen Rizaj, është mik shumë i mirë me politikanin Milo Gjukanoviq. Rizaj në një intervistë për Info Magazine të Klan Kosovës, ka […]

On 20 Tetor, 2016 With 0 Komente

Vetëvendosje mbështet deklaratat e Boiken Abazit (Video)

Anëtari i Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Sami Kurteshi, thotë se Lëvizja Vetëvendosje nuk ka pse të distancohet nga deklaratat e Boiken Abazit – sekretarit për […]

On 20 Tetor, 2016 With 0 Komente

Mustafa ia “fut” shtetit

Afro 822 milionë euro, llogaritet të jetë borxhi publik që Qeveria e Kosovës e ka arritur deri në qershorin e vitit 2016 Banka Qendrore e […]

On 20 Tetor, 2016 With 0 Komente

Ramiz Kelmendi afër LDK-së dhe ostit të lartë në Qeveri

Në një prononcim për KALLXO.com, Kelmendi ka bërë të ditur se ka pasur disa takime me Kryeministrin Isa Mustafa në lidhje më këtë çështje dhe […]

On 20 Tetor, 2016 With 0 Komente

Krasniqi përgënjeshtron këshilltarin e Isës: Nuk jemi takuar asnjëherë fshehurazi me LDK-në!

Zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Frashër Krasniqi ka përgënjeshtruar deklaratën e këshilltarit të kryeministrit Isa Mustafa, Besnik Berisha, i cili mbrëmë në një emision televiziv tha […]

Faqja 1 nga 6123...E Fundit »

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...