“Kosova në NATO dhe BE, në të mirë edhe të rajonit”

On 22 Tetor, 2016 With 0 Komente

Deputeti i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Ilmi Reçica, i cili është edhe krytar i Komisionit për Politikë të Jashtme, gjatë moderimit të sesionit me […]

Hoxhaj për mediat spanjolle: Kosova e përkushtuar për raporte më të mira me Madridin

On 22 Tetor, 2016 With 0 Komente

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj gjatë një interviste dhënë agjencisë shtetërore të lajmeve të Spanjës, EFE, ka deklaruar se pret hapjen […]

Dënohet me burgim të përjetshëm turku që vrau dy shqiptarë në Belgjikë

On 22 Tetor, 2016 With 0 Komente

Gjykata e krimeve të rënda në Antwerp të Belgjikës ka dënuar me burgim të përjetshëm turkun Murat Baran, 44 vjeçar, për vrasjen e dy shqiptarëve […]

Zvicra heq statusin “S” për refugjatët

On 22 Tetor, 2016 With 0 Komente

Një status i tillë është vendosur në vitin 1998 dhe në lidhje me refugjatët që atëbotë vinin nga Ballkani, kryesisht nga Kosova, për shkak të […]

Bajqinovci: Bandat kriminale po lirohen dhe po forcohen!

On 22 Tetor, 2016 With 0 Komente

Gazetari Mefail Bajqinovci, ka shprehur pakënaqësi me gjendjen e drejtësisë në vend. Reagimi i tij, vjen pas vendimit të Gjykatës Themelore të Prizrenit, që ka […]

On 22 Tetor, 2016 With 0 Komente

Memli Krasniqi u thotë partive: Rrini gati për zgjedhje të reja

Nënkryetari i PDK’së, Memli Krasniqi ka thënë se partia e tij s’është për zgjedhje të reja pa u përfunduar reforma zgjedhore. Ka treguar se Kadri […]

On 22 Tetor, 2016 With 0 Komente

Vetëvendosje, kriminelë gjyqtarët që liruan Nuhi Ukën

Lëvizja Vetëvendosje mbajti sot konferencë për shtyp në lidhje me vendimet e fundit të sistemit të drejtësisë. Deputetja Albulena Haxhiu dhe anëtari i Kryesisë, Sami […]

On 22 Tetor, 2016 With 0 Komente

Messi i dhuron fitoren Barcelonës në sekondat e fundit (VIDEO)

Lionel Messi i ka dhuruar Barcelonës fitoren në minutën e fundit shtesë, duke shënuar për 3-2 ndaj Valencias nga penalltia.

On 22 Tetor, 2016 With 0 Komente

Maqedonia para shkaterrimit, nëse ndërpritet puna e Prokurorisë Speciale

10 persona me influencë të madhe nga Maqedonia për të shpëtuar nga burgu dhe hetimet e prokurorisë publike speciale janë të përgaditur edhe ta destablizojnë […]

On 22 Tetor, 2016 With 0 Komente

Alarm për mjet helmues në Londër, evakuohen 80 persona

Në një zonë banimi në veriperëndim të Londrës është rrethuar dhe janë evakuuar shtëpi për shkak të një telefonate kërcënuese që e mori një shtëpi […]

On 22 Tetor, 2016 With 0 Komente

Kadri Veseli e shpall dështimin e Qeverisë Mustafa, kërcënimi i fundit për koalicionin

Kryetari i PDK’së, Kadri Veseli ka vazhduar kritikat në drejtim të Qeverisë së Isa Mustafës. Pas idesë për zgjedhje të reja, Veseli tash ka treguar […]

On 22 Tetor, 2016 With 0 Komente

Rovena Dilo shihet shumë e afërt me mikun e saj serb, a është kjo arsyeja pse shkoi në Beograd? (Foto)

Këngëtarja Rovena Dilo ka kohë që nuk ka qenë e pranishme në skenën muzikore me ndonjë projekt të ri, megjithatë ajo vazhdon të jetë sërish […]

On 22 Tetor, 2016 With 0 Komente

Për krimet tona

Arben Idrizi Kush do t’i ketë vrarë gjyshërit e S. R.-së as që dihet. Dhe me gjasë as që do të zbulohet ndonjëherë. Tash e […]

On 22 Tetor, 2016 With 0 Komente

Ksenofobia/ Vritet në Gjermani, 24 vjeçari shqiptar

  Një 24 – vjeçar shqiptar me banim në Gjermani ka humbur jetën, pasi u sulmua nga disa persona ende të paidentifikuar. Ngjarja e rëndë […]

On 22 Tetor, 2016 With 0 Komente

Rama shkruan poezinë e tij të parë në jetë, plotësisht egoiste

Në faqen zyrtare në Facebook të “Rilindjes” së Edi Ramës është hedhur një poezi kushtuar Kryerilindasit, të cilën edhe Enver Hoxha do ta kishte zili. […]

On 22 Tetor, 2016 With 0 Komente

Aktorja e njohur: Një ditë pas kimioterapisë, asgjë nuk është e bukur…

Ajo po lufton me kancerin, por nuk e humb energjinë pozitive. Ylli i serialit të famshëm Beverly Hills, Shannen Doherty dëshmon me fotografi bardh e […]

On 22 Tetor, 2016 With 0 Komente

Dështimi tjetër i BE-së: 0.7 për qind të popullsisë evropiane, mban peng gjysmë miliardë qytetarë

Valonia bllokon marrëveshjen tregtare BE-Kanada dhe turpëron BE-në. Valonët janë kryekëput kundër globalizimit dhe marrëveshjeve për tregtinë e lirë. Një pjesë e jashtëzakonshme teatri politik: […]

On 22 Tetor, 2016 With 0 Komente

Gjuha shqipe – lëndë zgjedhore në Turqi nga klasa e pestë

Gjuha shqipja dhe gjuha boshnjake do të vendosen në programin arsimor, si lëndë zgjedhore, prej klasës së pestë. Edirne (Turqi) tetor 2016 – Gjuha shqipe […]

On 22 Tetor, 2016 With 0 Komente

Shikimi yt…

Agron Zeqiraj Shikimi yt… Ky shikim… Që shikon i vetmuar Përballë mistereve të shpirtit, Të jetës dhe vdekjës. Po i ftohtë në qëpall vjen Kur […]

On 22 Tetor, 2016 With 0 Komente

Na duhet një bashkëbisedim i urtë e kompetent ndërvllazêrorë!

  Shkruan: Fadil Maloku 1. Kosova dhe Shqipëria, me gjitha këto: tema, çështje, probleme e dilema që po hapen, apo do të hapën edhe në […]

Faqja 1 nga 6123...E Fundit »

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...