Eli Fara refuzon ta tregojë moshën e vajzës (Video)

On 23 Tetor, 2016 With 0 Komente

Këngëtarja Eli Fara gjatë pjesëmarrjes në emisionin e Rudina Magjistarit, është pyetur edhe për moshën e vajzës së saj. Por ajo ka refuzuar të përgjigjet, […]

Thaçi shpalosi sot diçka që është planifikuar kohë më parë (Video)

On 23 Tetor, 2016 With 0 Komente

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në fjalimin e tij në Seminarin e NATO-s, Rose Roth që po mbahet në Prishtinë, ka thënë se ka ardhur […]

Vije uji i ndotur në disa lagje të Prishtinës (Video)

On 23 Tetor, 2016 With 0 Komente

Sot për shkak të punimeve teknike, KUR “Prishtina” ka njoftuar se shumë lagje të Prishtinës të dielën do të kenë ndërprerje të furnizimit me ujë, […]

Çmimet e larta lënë njerëzit pa turshi

On 23 Tetor, 2016 With 0 Komente

As përgatitja e turshive për dimër nuk e ka rritur kërkesën për produkte bujqësore në tregjet e Shkupit. Qytetarët thonë se tregjet janë të përplot […]

Arkivat e CIA, ja sa vlente floriri që mori Ahmet Zogu nga Shqipëria

On 23 Tetor, 2016 With 0 Komente

Mbreti Ahmet Zogu është kritikuar shpesh se u largua nga Shqipëria pas sulmit të italianëve, duke marrë sasi të mëdha ari me vete. Deri më […]

On 23 Tetor, 2016 With 0 Komente

Thaçi lavdëron fjalimin e Edi Ramës në Beograd, tregon se të martën e takon në Prizren

Hashim Thaç e ka lavdëruar deklarimin e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, në vizitën e fundit në Beograd, duke thënë se ishin fjalë të qëlluara […]

On 23 Tetor, 2016 With 0 Komente

Kosova me pasuri të mëdha, por të pashfrytëzuara

Kosova, edhe pse ka një sipërfaqe të vogël, ka pozitë të volitshme gjeografike dhe disponon me resurse të mjaftueshme nëntokësore, mbitokësore, humane dhe klimë të […]

On 23 Tetor, 2016 With 0 Komente

Hashashi përçan PS-në dhe LSI-në, ja përgjigja që Manjani i jep Kodhelit për përdorimin e ushtrisë

Ylli Manjani dhe Mimi Kodheli nuk kanë ndërmend ta lejnë në mes debatin e nisur për hashashin dhe ndërhyrjen e ushtrisë në asgjësimin e lëndës […]

On 23 Tetor, 2016 With 0 Komente

145-vjetori i lindjes së At Gjergj Fishtës, por shtëpia e tij po shkon drejt shembjes (FOTO)

Sot shënohet 145-vjetori i lindjes së poetit dhe klerikut At Gjergj Fishta. Edhe kjo ditëlindje e ka gjetur banesën ku ka jetuar Fishta si një […]

On 23 Tetor, 2016 With 0 Komente

Dieta me shumë sheqer shkatërron fytyrën tuaj

Shumica e rreziqeve të një diete me nivel të lartë sheqeri janë të njohura për të gjithë ne, nga prishja e dhëmbëve e deri te […]

On 23 Tetor, 2016 With 0 Komente

Manjani: Të ndahemi nga kanabisi sa pa blerë politikën dhe të ardhmen, o tani o kurrë më!

Ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka reaguar sërish pas polemikave që ndezi deklarata e tij për ndërhyrjen e ushtrisë për kanabisin. Duke theksuar edhe njëherë […]

On 23 Tetor, 2016 With 0 Komente

Ballkani është arena e përplasjes

Bashkimi Evropian, siç parashikon Instituti “Stratfor”, me gjasë do t’i lejojë vendet përgjatë rrugës ballkanike të migrimit që t’i mbajnë të mbyllur kufijtë, me qëllim […]

On 23 Tetor, 2016 With 0 Komente

Mediat e huaja: Kush e dinte që Shqipëria ishte kaq e bukur

Mediat e huaja gjithmonë shkruajnë për vendin tonë dhe e rendisin atë mes destinacioneve që duhet vizituar patjetër. Duket se bukuria bregdetare dhe malore e […]

On 23 Tetor, 2016 With 0 Komente

Xenit i ndalohet përjetësisht hyrja në SHBA (Video)

Shkëlzen Jetishi nuk do të mund të vizitojë kurrë më Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kjo pasi ai ka shkelur një rregull, për të cilën […]

On 23 Tetor, 2016 With 0 Komente

LB konsideron se shqiptarët nuk kanë probleme mes vete, por me Serbinë, Malin e Zi e Maqedoninë

Lëvizja për Bashkim ka shprehur shqetësimin e saj lidhur me situatën në të cilën gjenden shqiptarët. Kjo Lëvizje konsideron se Kosova vazhdon të gjendet në […]

On 23 Tetor, 2016 With 0 Komente

Grekët ankesë në NATO për anijet shqiptare që patrullojnë në Egje, Athina e trembur nga ndonjë pakt i fshehtë Rama-Erdogan

Marrëdhëniet mes Greqisë dhe Shqipërisë tensionohen sërish. Pas përplasjeve për çështjen çame dhe paralajmërimeve të ministrit Nikos Kotzias, i cili tregoi fuqinë ekonomike dhe ushtarake, […]

On 23 Tetor, 2016 With 0 Komente

Prokuroria e Shtetit cenon të drejtat dhe liritë themelore të njeriut (Video)

Për qytetarët e Republikës së Kosovës, të cilët dyshohen për vepra penale, e që nuk kanë mundësi t’i mbulojnë vet shpenzimet e mbrojtjes, shteti kujdeset […]

On 23 Tetor, 2016 With 1 Koment

Thaçi: Dua që unë ta udhëheqi dialogun me Serbinë

Hashim Thaçi po e kërkon udhëheqjen e dialogut me Serbinë. Këtë e ka bërë të ditur sot në Seminarin e NATO’s që po mbahet në […]

On 23 Tetor, 2016 With 0 Komente

Shpërthejnë polemikat në qeveri mes ministrave të PS e LSI për kanabisin

Deklarata e Ministrit të Drejtësisë, Ylli Manjani, për të angazhuar ushtrinë në luftën kundër narkotrafikut nuk u prit mirë nga ministrat e Partisë Socialiste. Saimir […]

On 23 Tetor, 2016 With 0 Komente

TIRANË:NË NJË FESTË TË BUKUR TË LIBRIT…

  ( Praktikë e re dhe frytdhënëse, që ia vlen të njihet nga lexuesit tanë) Nga: Prof.  Murat Gecaj          publicist e studiues 1. Këto […]

Faqja 1 nga 6123...E Fundit »

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...