Greg Delawie mbështet vendimin e ministres Hoxha (FOTO)

On 21 Tetor, 2016 With 0 Komente

Ambasadori amerikan në Kksovë Greg Delawie i ka dalë në mbështetje ministres së Drejtësisë Dhurata Hoxha për vendiin për suspendinin e zyrtarëve korrektues ndaj të […]

A ka nisur Lufta e re e Ftohtë?

On 21 Tetor, 2016 With 0 Komente

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, ka kërkuar që Rusia të hetohet për krimet e luftës në Siri. Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov, ka […]

Gjykata Kushtetuese: Nuk bëjmë përjashtime për ‘Trepçën’, do e shqyrtojmë në pajtim me Kushtetutën

On 21 Tetor, 2016 With 0 Komente

Gjykata Kushtetuese e Kosovës ka konfirmuar se ka pranuar kërkesën e Komisionit për Legjislacion për Ligjin e Trepçës, e cila thekson se nëse përshpejtimi i […]

Përse Nikollë Lesi i prish punë Ilir Metës?

On 21 Tetor, 2016 With 0 Komente

  Nga Arben Llalla Nikollë Lesi, ish-deputet demokristian, është i mirënjohur në media për aftësinë e tij të krijojë stuhi në gotë, të cilat i […]

De Biasi sulmon ish trajnerin e kombëtares, Astrit Hafizin

On 21 Tetor, 2016 With 0 Komente

Gianni De Biasin, trajneri i Kombëtares shqiptare, e ka kritikuar ish-trajnerin e Shqipërisë, Astrit Hafizin Strategu italian, Ganni de Biasi, ka vendosur të sulmojë të […]

On 21 Tetor, 2016 With 0 Komente

Ish-ambasadori i Shqipërisë në Kosovë: Rama është “misionar i plehut”

Ish-ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Islam Lauka, e ka cilësuar si “misionar të plehut” kryeministrin shqiptar Edi Rama, për të cilin pati shumë kritika, lidhur […]

On 21 Tetor, 2016 With 0 Komente

Gazetarët e fusin në ‘kurth’, Presidenti francez rrëfen se ka urdhëruar vrasjen e 4 personave

Në një koleksion intervistash të botuara nga dy gazetarët e ‘Le Monde’, presidenti francez, Francois Hollande, fyen rëndë një listë njerëzish që përfshijnë gjyqtarë dhe […]

On 21 Tetor, 2016 With 0 Komente

Mënyra si qëlloni me grusht tregon të fshehtat e karakterit tuaj

Shpesh jemi përpjekur në shumë mënyra të zbulojmë gjëra të reja për veten tonë, por ai që na jep gjithnjë përgjigje të sakta është trupi […]

On 21 Tetor, 2016 With 0 Komente

Dërguti: Partitë e regjimit kanë vendosur ta bastardojnë idenë e debatit duke angazhuar një tufë injorantësh vulgar!

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Aida Dërguti ka reaguar ndaj partive politike në pushtet, duke thënë se në pamundësi të […]

On 21 Tetor, 2016 With 0 Komente

Ferizaj: E sulmuan në rrugë dhe ia vodhën 500 euro

Policia ka njoftuar se mbrëmë rreth orës 21:53 në rrugën “Zahir Pajaziti”, Ferizaj, disa persona të panjohur e kanë sulmuar fizikisht një burrë dhe ia […]

On 21 Tetor, 2016 With 0 Komente

Ia gjuan cigaret, i dashuri e rreh brutalisht deri sa e bën për spital (Foto)

Kelsie Skillen, 18-vjeçare tregon ngjarjen se si u dhunua fizikisht nga i dashuri i saj James McCourt Fillimisht, ajo tregon se ai e kishte lënë […]

On 21 Tetor, 2016 With 0 Komente

Digjet qëllimisht qendra për azil në Suedi

Një qendër e azili gjatë natës është kapluar nga zjarri, pas një sulmi të qëllimshëm, ka thënë sot policia, duke e numëruar këtë si incidentin […]

On 21 Tetor, 2016 With 0 Komente

Brad Pitt refuzon të firmosë dokumentat e divorcit

Ndarja e viti mesa duket akoma nuk është legalizuar. Mësohet se Brad Pitt ka refuzuar të firmosë divorcin, pasi kjo do i hapte rrugë më […]

On 21 Tetor, 2016 With 0 Komente

A do të duhej të mbahej mbledhja e qeverive Kosovë-Shqipëri, pas ‘fërkimeve’ të fundit?

Debati i zhvilluar ditëve të fundit rreth identitetit shtetëror të shqiptarëve të Kosovës, ka filluar të marrë tone më të ashpra. Por, sipas opinionistëve dhe […]

On 21 Tetor, 2016 With 0 Komente

Brexit-i rrit frikën për mungesën e punonjësve në sektorin financiar

Si mund t’i përgjigjesh mijëra biznesmenëve të Londrës në rast të mungesës së punonjësve pas Brexit-it? “Vendosja e një sistemi të vizave lokale të dhëna […]

On 21 Tetor, 2016 With 0 Komente

Gjykimi i shekullit ndaj mantelbardhëve ka filluar – Rasti “Stenta”!

Ka filluar gjykimi më masiv në histori i një grupi intelektualësh, prej rreth 64 vetave, mjek të shquar, kardiolog kryesisht, dhe të tjerë, të cilët […]

On 21 Tetor, 2016 With 0 Komente

Dialogu i famshëm i Cezarit dhe mbretit britanik! Perandorët romakë dhe mbretërit britanik krenoheshin për origjinën dardane

Eneu me Didon duke u larguar nga Troja   Altin Kocaqi   Virgjili akuzohet nga disa dijetarë të dekadave të fundit se ka ngritur në  […]

On 21 Tetor, 2016 With 0 Komente

Aksidentohen tri vetura në Gjilan, humb jetën një person

  Një aksident trafiku ka ndodhur mbrëmë rreth orës 22:10 në fshatin Budrig të komunës së Gjilanit, me ç’rast ka ndërruar jetë një person. Viktima […]

On 21 Tetor, 2016 With 0 Komente

Mërgimtarët në Gjenevë të Zvicrës ndihmojnë familjet e pastreha në Viti

Shoqata Humanitare “Vitia” – Gjenevë-Zvicër    Shoqata “VITIA” me seli në  Gjenev të  Zvicrës, në  bashkëpunim me disa shoqata, njerëz të  vullnetit të  mirë, aktivist […]

On 21 Tetor, 2016 With 1 Koment

Edhe Qosja përfshihet në debatin Kosovë-Shqipëri, ja çfarë thotë për Ramën

Akademik Rexhep Qosja ka folur për debatin e fundit që është krijuar si pasojë e pjesëmarrjes së kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, në Forumin e […]

Faqja 1 nga 6123...E Fundit »

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...