Djali i Ramiz Hoxhës për aktakuzën ndaj Limajt: Qe 18 vite kemi kërkuar drejtësi

On 28 Tetor, 2016 With 0 Komente

Fadil Hoxha djali i viktimës së vrarë Ramiz Hoxha, thotë se familja e tij kanë pritur 18-vjet për të kërkuar drejtësi për babanë e tij. […]

Limaj: Për vrasjet duhet të akuzohet SHTABI i Përgjithshëm i UÇK-së

On 28 Tetor, 2016 With 0 Komente

Limaj në një postim në “Facebook” ka thënë se lidhur me këtë aktakuzë është hetuar së paku tri herë, dhe në të tri rastet hetimet […]

Nehat Thaçit i vazhdohet paraburgimi edhe për 30 ditë të tjera

On 28 Tetor, 2016 With 0 Komente

Gjykata Speciale në Beograd i ka zgjatur sot paraburgimin edhe prej 30 ditësh Drejtorit të Policisë për Rajonin e Mitrovicës Nehat Thaçi, i arrestuar në […]

Shkenca shqiptare kundra shqiptarisë

On 28 Tetor, 2016 With 0 Komente

Gjergj Frashëri Për shkencën dhe shkencëtarët shqiptarë në dy dekadat e fundit, Shqipëria jonë e vogël është rrudhur, është bërë edhe më e vogël Institucionet […]

Reperi shqiptar i dëbuar nga Zvicra, bëhet temë e nxehtë e mediave zvicrane

On 28 Tetor, 2016 With 0 Komente

“Zvicra do të përfitonte nëse një i ri si Besko, që ka ndikim të madh te të rinjtë me prejardhje të huaj, do të kthente […]

On 28 Tetor, 2016 With 0 Komente

O komandant Antoni! Rri me lavdinë e Koshares

“Ishalla kurrë nuk merret vesh sesa femra shqiptare janë dhunuar nga vetë shqiptarët, se në Drenicë 200 vjet pushka s”ka me na u ndal”. Shkruan: […]

On 28 Tetor, 2016 With 0 Komente

O komandant Antoni! Rri me lavdinë e Koshares

  “Ishalla kurrë nuk merret vesh sesa femra shqiptare janë dhunuar nga vetë shqiptarët, se në Drenicë 200 vjet pushka s”ka me na u ndal”. […]

On 28 Tetor, 2016 With 0 Komente

Disa persona vuajnë nga “dhimbja” e gjymtyrëve që i kanë humbur, teknologjia shpjegon arsyen dhe trajtimin

Nga Sara G. Miller Marrë nga LiveScience.com Përktheu për Opinion.al: Alteo Hysi *** Një trajtim i ri duket se po ndihmon në lehtësimin e asaj që […]

On 28 Tetor, 2016 With 0 Komente

Rrecaj: Hetimi do të pushojë, Prokuroria s’ka prova kundër Limajt

Tahir Rrecaj, avokati mbrojtës i deputetit të Kuvendit të Kosovës, Fatmir Limaj, i cili të premten u akuzua nga Prokuroria Speciale për krime lufte ndaj […]

On 28 Tetor, 2016 With 0 Komente

Tirana dërgon misionarë për bashkimin e opozitës shqiptare në Maqedoni

Prof.Dr. Bashkim Rama nga qeveria shqiptare emerohet si i Dërguari i Posaçëm për Rajonin dhe Faktorin Shqiptar. Ambasadori Bashkim Rama ështe i derguari i posaçëm […]

On 28 Tetor, 2016 With 0 Komente

Vështrim Kuvendi i Kosovës, arenë gladiatorësh dhe e sehirgjijve politikë?!

  Nga Skënder MULLIQI   Edhe një shfaqje teatrore e pamë këtë të enjte në sallën e Kuvendit të Kosovës, lidhur me mbrojtjën e vlerave […]

On 28 Tetor, 2016 With 0 Komente

Skandali seksual, KLD shkarkon gjyqtarin Boçi: Ti hapet rrugë hetimit

KLD shkarkon kryetarin e Gjykatës së Gjirokastrës, Guxim Boçi, një ditë pas skandalit seksual që u transmetua në “Stop” në Tv Klan. Guximtar Boçi i […]

On 28 Tetor, 2016 With 0 Komente

“Top sekret” se sa ka harxhuar Gruevski si kryeministër

Sa para ka harxhuar Nikolla Gruevski në pesë vitet e fundit nga mandati i tij si kryeministër në harxhimet e rrugës, hotelet, restorante, harxhimet e […]

On 28 Tetor, 2016 With 0 Komente

Seks dhe pushtet, skandalet e politikanëve dhe femrat që i tunduan

  Mes seksit dhe pushtetit ka patur historikisht një lidhje të fortë, për të cilën me sa duket kanë qenë të vetëdijshëm, jo vetëm pushtetmbajtësit, […]

On 28 Tetor, 2016 With 0 Komente

Në Maqedoni rreth 3700 njerëz në vit vdesin nga kanceri

Të dhënat e Institutit për Shëndet Publik, tregojnë se në Maqedoni mesatarisht 3700 persona në vit vdesin nga kanceri, të cilët shumica janë nga rajoni […]

On 28 Tetor, 2016 With 0 Komente

Dy nismat që do ta tërbojnë Athinën

  Dy nisma të reja të Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet, në funksion të zbardhjes, zgjidhjes dhe ndërkombëtarizimit të më tejshëm të Çështjes Çame, […]

On 28 Tetor, 2016 With 0 Komente

E pabesueshme, luksi i Ademit nëpër restorante e hotele me 5 yje: Për 5 muaj 20.000 euro harxhime (Dokument)

Populli thotë, “paratë e huaja lehtë harxhohen”. Por kur llogarinë e paguan shteti, për çmimin nuk pyetet. Me paratë e popullit, kanë ngrënë dhe kanë […]

On 28 Tetor, 2016 With 0 Komente

Në këto momente toka është duke u prekur nga një stuhi diellore, shikojeni drejtpërdrejt (Video)

Në këto momente toka është duke u prekur nga një stuhi diellore, kjo video e drejtpërdrejtë është nga Veriu i Alaskës ku shihet Aurora Borealis. […]

On 28 Tetor, 2016 With 0 Komente

Qiejt e Shqipërisë pushtohen nga “mushkonjat” (Foto)

Denoncimi është bërë nga ish-kryeministri Sali Berisha, i cili ka bërë publike edhe disa foto të mbërritura në adresën e tij. Nga Durrësi, në Elbasan, […]

On 28 Tetor, 2016 With 0 Komente

Sot lirohet Nehat Thaqi?

Drejtori i Policisë së Kosovës në rajonin e Mitrovicës, Nehat Thaqi, sipas burimeve të Gazetës Express do të lirohet sot Drejtori i Policisë Rajonale do […]

Faqja 1 nga 6123...E Fundit »

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...