Dokumenti i CIA-s: Trojet shqiptare bashkohen në 2035, ja harta e Shqipërisë së bashkuar nga Preveza, Shkupi dhe Nishi (Foto)

On 24 Tetor, 2016 With 1 Koment

Në një kohë kur teza e bashkimit kombëtar sa vjen e artikulohet në qarqet e politikës mbarëshqiptare, një hartë e detajuar e një grupit ekspertësh […]

Basha i shkel syrin LSI: Bashkim i madh kundër drogës

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Propozimi i kreut të PD-së vjen kur në qeveri është bërë e dukshme përplasja mes ministrit të Drejtësisë nga LSI Ylli Manjani, që kërkoi ndërhyrjen […]

Cili është hajni?

On 24 Tetor, 2016 With 1 Koment

Kryetari aktual i Mitrovicës, Agim Bahtiri dhe ish-kryetari, Avni Kastrati, vazhdojnë ta  quajnë njeri-tjetrin – hajn. Avni Kastrati e quan Bahtirin edhe mashtrues të madh, […]

Politikanë e të akuzuar synojnë titullin e Akademikut

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Njerëz të politikës si Kujtim Shala e Justina Pula po synojnë të bëhen anëtarë të Akademisë së Shkencave. Pos tyre, në listë për akademikë ka […]

Rrëzohet aeroplani që transportonte zyrtarë të agjencisë kufitare të BE-së, të paktën pesë të vdekur

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Një aeroplan i vogël që po transportonte zyrtarë të agjencisë kufitare të BE-së, Frontex, është rrëzuar menjëherë pasi ishte ngritur në ajër nga Malta, duke […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Dy mijë nxënës në Pejë rrezikohen nga materiali kancerogjen

Mosinteresimi i komunarëve të Pejës për projekte të rëndësishme që kanë të bëjnë drejtpërdrejt me shëndetin e fëmijëve, ka lenë gjallë rrezikun për nxënës nga […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Rugova: LDK e gatshme për zgjedhje

Drejtuesit e Lidhjes Demokratike e Kosovës(LDK) shprehen të gatshëm për të shkuar në zgjedhje të parakohshme në vend, nëse partneri i madh i koalicionit (PDK) […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Kosova s’ka njohje të reja sherri i klanit “Pronto”

Deputetët opozitar të Kuvendit të Kosovës kanë thënë për “Gazeta Blic” se shkaku i mungesës së njohjeve të reja të vendit është dështimi i Qeverisë […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

NEN HAJAT TË P ARRiZIT   BISEDË (1914) SHEN PJETRI, SKANDERBEGU, DJALLI SHEN PJETRI (vetem, para derës së Parriztt) _, Shka don me thanë kjo […]

On 24 Tetor, 2016 With 1 Koment

Ibrahim Rugova: Pavarësia është kompromis

Gani MEHMETAJ Pavarësia është kompromis, pati deklaruar presidenti Rugova, duke ua bërë me dije qarqeve ndërkombëtare se gjakimi i shqiptarëve ishte Shqipëria natyrale apo Shqipëria […]

On 23 Tetor, 2016 With 0 Komente

Pse nuk duhet të qëndroni këmbë mbi këmbë?!

Nëse qëndrojmë ulur me këmbët e kryqëzuara për më shumë se tri orë në ditë, mund të rezultojë në shtrembërim të shpinës, dhimbje qafe dhe […]

On 23 Tetor, 2016 With 0 Komente

Foto nga tragjedia e autobusit ku humbën jetën 13 persona

Autoritetet kanë bërë të ditur se numri i të lënduarve nga përplasja e autobusit në Kaliforni ka arritur në 31, shkruan NBC. Autobusi ishte përplasur […]

On 23 Tetor, 2016 With 0 Komente

Ish-kryeministri kroat kërkon të hapë biznes në Kosovë

Ish-kryeministri kroat, Zoran Milanoviq, ka qëndruar në një vizitë pune në Shqipëri ku është takuar me kryeministrin Edi Rama. Pas kësaj vizite, ai ka kaluar […]

On 23 Tetor, 2016 With 0 Komente

Arsim Bajrami e “kap” Universitetin e Pejës, e emëron kryetar të Këshillit Drejtues, këshilltarin e tij politik (DOKUMENT)

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologhjisë, Arsim Bajrami ka shkelur Ligjin për Arsim të Lartë, kur ka vendosur që në krye të Këshillit Drejtues të […]

On 23 Tetor, 2016 With 0 Komente

Kisha katolike flet për vizitën e mundshme të Papës në Kosovë

Kancelar ipeshkvor i Kosovës dhe vikar ipeshkvnor i Prizrenit, Don Shan Zefi, ka folur për vizitën e mundshme të Papa Francheskut në Kosovë. Data e […]

On 23 Tetor, 2016 With 0 Komente

Video/ Michelle Obama, shkatërron Donald Trump

Zonja e parë e Shteteve të Bashkuara Michelle Obama ka shprehur në mënyrë të hapur mbështetjen e saj për kandidaten Hillary Clinton, në zgjedhjet presidenciale […]

On 23 Tetor, 2016 With 0 Komente

New York Times prezanton Kosovën si vend për t’u vizituar (Foto)

E përditshmja më e madhe në botë, New York Times, në llogarinë e saj në rrjetin social Instagram, ka ftuar vizitorët nga e gjithë bota […]

On 23 Tetor, 2016 With 0 Komente

Atalanta fiton kundër Interit, Berisha heroi i mediave italiane

Inter mbetet pa pikë në javën e tretë radhazi në Serie A. Skuadra e Frank De Boer u mund 2 – 1 në fushën e […]

On 23 Tetor, 2016 With 0 Komente

Harxhohen rezervat, vihen në pikëpyetje pensionet (Video)

Tre muajt e ardhshëm të këtij viti mund të jenë problematik për Qeverinë e Kosovës. Kjo për shkakun se rezervat shtetërore kanë përfunduar dhe pagesa […]

On 23 Tetor, 2016 With 0 Komente

Filloristët në Kosovë, qe 40 ditë pa tekste shkollore (Video)

Ministri i Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë, Arsim Bajrami, në një konference për media m; 31 gusht paralajmëroi se gjithçka është gati për vitin e ri […]

Faqja 1 nga 6123...E Fundit »

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...