Meçi i fundit i Zizi Olimpikut

On 27 Tetor, 2016 With 0 Komente

Agim Vuniqi Meçi i fundit i Zizi Olimpikut ishte meçi me i rendesishem i tij ne karrieren e begatshme sportive, ai fitoi shume medalie, u […]

Bale inspirohet nga Nacho, ja si stërvitet (Video)

On 27 Tetor, 2016 With 0 Komente

Gareth Bale është inspiruar nga goli i jashtëzakonshëm i Nachos në ndeshjen e mbrëmshme kundër Leonesa Ylli i Real Madridit, Gareth Bale ka mbetur i […]

5 futbollistët më të shpejtë në botë, ku renditen Messi dhe Ronaldo? (FOTO)

On 27 Tetor, 2016 With 0 Komente

Në listën e 5 futbollistëve më të shpejt në botë do të befasoheni pasi në mes tyre nuk janë lojtarë si Messi apo Ronaldo të […]

Ja si është dukur shtëpia e Profetit Muhamed! (Video)

On 27 Tetor, 2016 With 0 Komente

Në një video të publikuar në “Youtube” shihet një shtëpi, e cila thuhet se për nga pamja është e njëjtë me atë të Profetit Muhamed. […]

Ja sa vite do ta mbikëqyrë drejtësia Latif Gashin

On 27 Tetor, 2016 With 0 Komente

Ish-deputeti i PDK-së, Latif Gashi është lirar nga burgu i Smrekonicës në bazë të vendimit të Panelit për Lirim me Kusht.  Lajmin për  “Arbresh.info”  e […]

On 27 Tetor, 2016 With 0 Komente

Kocijançiq: Nuk jemi në dijeni që Prishtina ka vënë kushte të reja për dialog

Zëdhënësja e Bashkimit Evropian (BE) për politikën e jashtme, Maja Kocijançiq, ka thënë se Komisioni Evropian nuk është informuar për dokumentin e Prishtinës në të […]

On 27 Tetor, 2016 With 0 Komente

Ramiz Kelmendi bëhet zv.Kryeministër

Qeveria e Kosovës bën të ditur se Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ka marrë vendim për emërimin e Ramiz Kelmendit në postin e […]

On 27 Tetor, 2016 With 1 Koment

Rama thotë fjalën e fundit për Valbonën: 2 HEC-e do ndërtohen, të tjerat i anuluam

Koncesionet për HEC-et në Valbonë nuk do të anulohen, edhe pse shoqëria civile dhe banorët vazhdojnë protestat prej muajsh. Rama ka deklaruar sot në Parlament […]

On 27 Tetor, 2016 With 0 Komente

Emrat/ Tre shqiptarët e rrezikshëm që u arratisën nga burgu në Itali

Mësohen emrat e tre shqiptarëve të arratisur nga burgu në Itali mëngjesin e sotëm. Ata mundën tu ikin gardianëve pasi mbrëmjen e djeshme u krijua […]

On 27 Tetor, 2016 With 0 Komente

A ishte baba i ministres së Drejtësisë bashkëpunëtor i Millosheviqit?

  Driton Tali Miq të Mitrovicës (sidomos ju të fshatit Shupkoc) ju që e njihni z Sabri Sadikun (babën e ministres së Drejtësisë, znj. Dhurata […]

On 27 Tetor, 2016 With 0 Komente

Vëllai i komandant Sokolit: “Neziri taksisti që ka hup udhën”

Xhaferi Ukshini, vëllai i Sami Ukshinit – komandant Sokolit e ka quajtur taksist shefin e shtabit  të BDI-së, Bekim Neziri. Në forumet sociale, gjegjësisht në […]

On 27 Tetor, 2016 With 0 Komente

Përçahet VMRO-DPMNE

Komiteti jashtëkufitar i VMRO-DPMNE-së në Brisbain – Queensland të Australisë ka hequr dorë nga mbështetja e VMRO-DPMNE-së dhe përkrahjen e tyre do t’ia japin FRODEM-it […]

On 27 Tetor, 2016 With 0 Komente

Gjergj Fishta e ka vendin në Kosovë

  Asnjë poet shqiptar në territoret etnike nuk është kënduar më shumë se sa Gjergj Fishta, atëherë kur përpiqeshim të çlirohemi nga Serbia. Asnjë poet […]

On 27 Tetor, 2016 With 0 Komente

Baton njerëzit si ti e dogjën Xhordano Brunon (por bota vazhdon të sillet), Kosova të humb territor

REAGIM NDAJ DEKLARATËS SË GAZETARIT BATON HAXHIU NË LIDHJE ME AKTIVITETET E TONA PROFESIONALE LIDHUR ME DEMARKACIONIN E KUFIRIT KOSOVE – MALI I ZI Duke […]

On 27 Tetor, 2016 With 0 Komente

Baton njerëzit si ti e dogjën Xhordano Brunon (por bota vazhdon të sillet), Kosova të humb territor

REAGIM NDAJ DEKLARATËS SË GAZETARIT BATON HAXHIU NE LIDHJE ME AKTIVITETET E TONA PROFESIONALE LIDHUR ME DEMARKACIONIN E KUFIRIT KOSOVE – MALI I ZI Duke […]

On 27 Tetor, 2016 With 0 Komente

Selimi: Nuk duhet të jemi krenarë për Gjykatën Speciale

Deputeti i Lëvizjes Vetëvemdosje Rexhep Selimi ka thënë në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit se nuk duhet të jemi krenarë për themelimin e Gjykatës Speciale. […]

On 27 Tetor, 2016 With 0 Komente

Kafenetë janë lokacioni më i keq për takimet e para…

Shkëmbimi i shikimeve me partnerin potencial përgjatë kohës kur pini kapuçin është klishe. Megjithatë, interesi romantik do të zvogëlohet për 99.9 për qind nëse lokacion […]

On 27 Tetor, 2016 With 0 Komente

Pse Kadri Veseli nuk e përmendi Sami Lushtakun në fjalimin e tij?

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, në fjalimin e tij i ka përmendur të gjithë të dënuarit e grupit Drenica, por jo edhe Sami Lushtakun. Veseli […]

On 27 Tetor, 2016 With 0 Komente

Gjendet i vdekur personi i zhdukur

Izet Gërxhaliu i cili ishte zhdukur para disa ditësh është gjendur i vdekur në Hallaq të Vogël të Lipjanit. Rastin për Klan Kosovën e ka […]

On 27 Tetor, 2016 With 0 Komente

Propozimi i Limajt: Mos të lejohen të punojnë gjyqtarët dhe prokurorët e viteve të 90-ta

Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj ka dhënë një propozim sot në seancë të Kuvendit. Ai ka thënë se duhet të mblidhen që të […]

Faqja 1 nga 6123...E Fundit »

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...