Ti Kadri pse nuk i tregon vrasësit në rastin “Hajra”! Asnjë deputet i SHIK-ut nuk foli për rastin ‘Ramadani e Kiçina’

On 28 Tetor, 2016 With 0 Komente

  Faton Ramadani, vëllai i të burgosurve në rastin “Kiçina”, Burim dhe Arsim Ramadani, ka folur për seancën e Kuvendit që po mbahet sot. Përmes […]

PAJTIMI KOMBËTAR!

On 28 Tetor, 2016 With 0 Komente

Nga Frank Shkreli Ende nuk kanë pushuar debatet dhe komentet në lidhje me deklaratat e vizitës së fundit të Kryeministrit të Shqipërisë, Z.  Edi Rama […]

Topalli thotë se Veseli i kërcënoi: “Po vetëvriteni”

On 27 Tetor, 2016 With 0 Komente

Faton Topalli, deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, ka thënë se ai dhe kolegët e tij të Lëvizjes janë kërcënuar nga kryeparlamentari, Kadri Veseli. Topalli tha në […]

Zbulohet kush është gruaja e skandalit me gjyqtarin e Gjirokastrës (Foto)

On 27 Tetor, 2016 With 0 Komente

Ka shkaktuar një furtunë në opinionin publik rasti i nënës së divorcuar nga Gjirokastra që historinë e saj në emisionin “Stop” në Tv Klan mbi […]

Rezoluta, Zyrja për Medvegjë, Bujanoc dhe Preshevë dhe Komiteti për bashkëpunim ndërkufitarë – ku mbetën!

On 27 Tetor, 2016 With 0 Komente

Shkruan: Refik HASANI Që nga miratimi i rezolutës dhe fillimi i punës së Zyrës për Medvegjë, Bujanoc dhe Preshevë dhe formimit të komitetit për bashkëpunim […]

On 27 Tetor, 2016 With 0 Komente

Serbia e madhe, faktor destabilizues në Ballkan

    Nga Isuf B. Bajrami   Tendencat e Serbisë për ndarjen e Kosovës është në vazhdën e ndryshimeve gjeopolitike që kanë ndodhur në të […]

On 27 Tetor, 2016 With 0 Komente

SI NUK E VRAU VETEN ASNJË KOMANDANT A GJENERAL LUFTE

  Shkruan: REXHEP SHAHU   Si nuk e vrau a vari veten asnjë komandant lufte asnjë major a epror a kolonel a kapterr apo gjeneral […]

On 27 Tetor, 2016 With 0 Komente

Shkencëtarët: Së shpejti do të shpërthejë një vullkan i madh

Mbulesa e reve, që mbështjell tërë planetin, është duke u zhvendosur në drejtim të poleve, duke bërë që shkretëtirat të zgjerohen rreth ekuatorit. Duke përdorur […]

On 27 Tetor, 2016 With 0 Komente

Putin: Bombardimet amerikane në Serbi ishin të kundërligjshme

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë përdorur mënyra të përsëritura të forcës ushtarake në botë që dëshmuan se kanë anashkaluar Kartën e OKB-së, duke filluar […]

On 27 Tetor, 2016 With 0 Komente

Merret në mbrojtje nga policia gruaja e divorcuar me 2 fëmijë që përgjoi gjyqtarin manjak

Drejtuesi i emisionit “Stop”, Saimir Kodra tregoi në “Opinion” të tjera detaje lidhur me skandalin seksual, ku është përfshirë kryetari i Gjykatës së Gjirokastrës, Guximtar […]

On 27 Tetor, 2016 With 0 Komente

Kidnapohet një person në Drenas

Një person është kidnapuar sonte në Komunën e Drenasit, ndërsa burime të KosovaPresst bëjnë të ditur se dyshohet që kidnapuesi ishte me një veturë “Touareg” […]

On 27 Tetor, 2016 With 0 Komente

S’mund ta merrni me mend, ja faktori që e bën seksin më të kënaqshëm

radhtia e shkatërron një çift. Të paktën kështu kemi dëgjuar të thuhet në të shumtën e rasteve, ku çiftet janë shkurorëzuar pas tradhtisë. Por çuditërisht, […]

On 27 Tetor, 2016 With 0 Komente

“Kryegjykatësi i Gjirokastrës i kërkoi favore seksuale edhe psikologes”

Prokurorë, gjyqtarë dhe zyrtarë të Policisë Gjirokastër do të ishin sot në hapjen e dasmës së vajzës së kreut të Gjykatës Gjirokastër, Guximtar Boçi në […]

On 27 Tetor, 2016 With 0 Komente

Shenjat që tregojnë se vuani nga kolesteroli

Nivelet e larta të kolesterolit i hapin shteg sëmundjeve të zemrës. Hulumtimet e institutit “Baker IDI Heart & Diabetes”, në Australi, zbuluan se më shumë […]

On 27 Tetor, 2016 With 0 Komente

Sherr live/ Sajmir Kodra lexon mesazhin e Vabonës, e cila akuzon Eni Çobanin se i ka marrë para

Ndërkohë që në Opinion të Blendi Fevziut është nxehur shumë situata mes të ftuarve duket se debati mes Saimir Kodrës dhe Eni Çobanit ka kaluar […]

On 27 Tetor, 2016 With 0 Komente

Përplasen dy automjete, një i vdekur, tre të plagosur

Një i ri ka gjetur vdekjen në hyrje të qytetit Krumë, në Has. Sipas policisë një automjeti tip “Toyota”, me targa TR4917B është përplasur me […]

On 27 Tetor, 2016 With 0 Komente

Momenti i përplasjes mes deputetëve në Kuvend (Video)

Deputeti nga radhët e Vetëvendosjes, Glauk Konjufca, ishte ne foltoren e Kuvendit te Kosovës, kur deputeti Nuredin Lushtaku i nevrikosur është sulur drejt Konjufcës, përderisa […]

On 27 Tetor, 2016 With 0 Komente

Rinia dhe mjekët ikin nga Maqedonia

Sipas të dhënave të fundit të Agjencisë për punësim në Tetovë, gjithsej ka mbi 13 mijë të papunë dhe qyteti i Tetovës është i dyti […]

On 27 Tetor, 2016 With 0 Komente

Prokuroria Speciale heq dorë nga aktakuza kundër Sylejman Selimit

Katër ditë pasi ish-gjeneralit të UÇK-së, Sylejman Selimit iu vërtetua dënimi me burg me akuzën torturim dhe rrahje të civilëve, ka ardhur një lajm i […]

On 27 Tetor, 2016 With 0 Komente

Lekaj: Qeveria ra! Buxheti edhe ndarja e tallit e prish koalicionin!

Situata asht ma e tensionume se qysh u pa sot n’Kuvend, i vetmi shpetim jane zgjedhjet e jashtezakonshme. Pal Lekaj, kryetar i Grupit Parlamentar te […]

Faqja 1 nga 6123...E Fundit »

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...