BIK: Një Organizatë Joqeveritare po përhap radikalizmin fetar

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

Këtë shqetësim Jashari e ka shprehur sot në mbledhjen e Këshillit komunal për Siguri në Bashkësi ku ka marrë pjesë edhe komandanti i Policisë Bekim […]

Maqedonasit nuk i besojnë Ramës, ende frikohen nga Shqipëria e Madhe!?

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

Në Maqedoni vazhdon të komentohet intervista e kryeministrit shqiptar Edi Rama në televizionin “Al Xhazira”, ku mes tjerash deklaroi se ideja për “Shqipërinë e Madhe” […]

Ja pse Kryesia shtyu për nesër mbajtjen e seancës për Grupin “Drenica 2”

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

Kryesia e Kuvendit të Republikës së Kosovës ka shtyrë për nesër seancën e jashtëzakonshme në të cilën do të debatohej për grupin Drenica 2 për […]

Mite të rrejshme për dygjuhësinë në Maqedoni

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

Sikur edhe me shumë çështje tjera që kanë të bëjnë me simbole etnike, kuptimi i sotëm i shumë-gjuhësisë në Maqedoni është bazuar në mite dhe […]

Përdhunohet shitësja e një butiku në Kërçovë

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

Është ngritur një padi penale për kryerjen e veprës penale përdhunim kundër 62 vjeçarit H.M. nga Republika e Shqipërisë, transmeton TetovaSot. Gjegjësisht, me 19 të […]

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

Nuk do ta besoni se sa shqiptarë kanë dokumente të rregullta në Britani. Ja dokumenti

Gjithmonë ka qenë e vështirë për të kuptuar se sa është numri i shqiptarëve të legalizuar në Britaninë e Madhe që prej vitit 1998, kur […]

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

PDK reagon për rastin Drenica: Komandantët e UÇK’së u dënuan pa të drejtë

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) ka bërë të ditur se ka përcjellë me shqetësim proceset gjyqësore ndaj luftëtarëve dhe komandantëve të UÇK-së në secilin rast, […]

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

Qytetari e pyet Edi Ramën për jelekun antiplumb në Prishtinë, ja si përgjigjet ai

Edi Rama vazhdon komunikimet në Facebook me shqiptarët, ku paraqet ndonjë projekt apo vizitat që ka bërë në zona të ndryshme dhe më pas në […]

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

Vetëm një gotë e kësaj pije jua pastron tërë trupin

Kur një numër i madh i toksinave akumulohen në trup, është e pakontestueshme se mund të krijohen probleme të ndryshme shëndetësore, siç janë infeksionet, bakteret, […]

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

Debat i ashpër në Kuvendin e Serbisë për Kosovën

Deputetët serbë janë duke mbajtur një seancë dëgjimore në Kuvend në lidhje me Ratifikimin e Marrëveshjes për themelimin e Fondit për Ballkanin Perëndimor, për të […]

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

Padia e harruar “për shpifje” e presidentit Thaçi kundër Dick Martyt

Kur Dick Marty kishte publikuar raportin e tij lidhur me krimet e pretenduara të UÇK-së, lideri politik i kësaj organizate guerile, Hashim Thaçi e kishte […]

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

Nait Hasani: Arben Gashin s’e pyet kush. PDK e çon vendin kurdo që do, e jo LDK-ja

Deputeti i Kuvendit nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Nait Hasani në një deklaratë për GazetënBlic tha se askush nuk e pyet deputetin e […]

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

Irani ka ndërtuar “dron vetëvrasës”

Irani krijoi dron me radius të veprimit prej 1.000 kilometra, që mund të shfrytëzohet edhe për vëzhgim  për sulme tokësore dhe detare,  kumtuan burimet e […]

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

Dënohet me kusht kryetari i Kllokotit

Gjykata Themelore në Gjilan dënoi sot kryetarin e Kllokotit, Sreçko Spasiq me dhjetë vjet burg me kusht për keqpërdorim të detyrës zyrtare. Spasiq nuk duhet […]

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

NATO ka frikë nga Rusia, nxitë aleatët të jenë pjesë e ushtrisë pranë kufijve rusë

NATO do të nxisë vendet aleatë gjatë kësaj të mërkure për të kontribuar në praninë më të madhe ushtarake pranë kufijve rusë, që prej Luftës […]

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

A keni ditur këtë sekret në iPhone?

Me iPhone 7 i cili është diku 6.7cm i gjerë, mund të jetë e vështirë për përdoruesit me duar të vogla që të shkruajnë vetëm […]

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

Bulliqi tregon se kur vendi do të shkoj në zgjedhje

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Shpejtim Bulliqi ka theksuar se vendi mund të shkoj në zgjedhje vetëm atëherë kur pajtohen dy partitë në koalicionin […]

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

Plagoset rëndë një 15 vjeçar në qendër të Prishtinës

Një djalosh i moshës 15 vjeçare ka mbetur i plagosur nga disa të shtëna me armë zjarri. Lajmin e ka konfirmuar për Gazetën Express, Flora […]

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

Këtë javë do të bashkohet opozita shqiptare ?!

Opozita shqiptare, mundësinë e fundit për tu bashkuar e kanë në qytetin e Strugës, shkruan portali Strugaexpres.  Sipas këtij portali, gjatë kësaj jave, LR-PDSH, UNITETI […]

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

Trump: Gjëja e përbashkët me vajzën time është seksi (video)

Një intervistë e çuditshme e publikuar sërish, tregon kandidatin republikan për president të SHBA, Donald Trump, teksa flet me të bijën, Ivanka për gjërat e […]

Faqja 1 nga 6123...E Fundit »

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...