Berat: E tallnin se ishte nga fshati, vetëvritet 17-vjeçari

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

Një rast tronditës u shënua në qytetin e Beratit, kur një adoleshent i dha fund jetës pasi nuk i duronte talljet nga shokët e tij […]

Abrashi: Nëse vonohemi, mund ta humbasim liberalizimin e vizave

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi, në Ballë për Ballë të Klan Kosovës, ka thënë se duhet që të kryet procesi i demarkimit […]

Zbulohet arsyeja përse Gashi e “refuzoi” Kombëtaren, por a do të mungojë edhe kundër Izraelit

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

Shkëlzen Gashi nuk është grumbulluar me Kombëtaren shqiptare me kërkesë të klubit amerikan, Colorado Rapids Shkëlzen Gashi nuk u ftua nga trajneri Gianni De Biazi […]

Po zbrazen vendbanimet shqiptare, përgjysmohet numri i nxënësve në Dibër!

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

Në shkollën e vetme të mesme në Dibër vazhdon rënia e numrit të nxënësve. Edhe këtë vit, kapaciteti pranues është plotësuar përgjysëm, kjo si pasojë […]

Ambasada e Rusisë në Londër i përshkruan evropianët si derra homoseksualë (Foto)

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

Ambasada e Rusisë në Londër e ka postuar një karikaturë në rrjetet sociale, e cila duket se i përshkruan evropianët si derra homoseksualë. Kjo karikaturë […]

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

Buxheti, arsyeja e përplasjes mes PDK-së dhe LDK-së

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, po mburret se buxheti i vitit 2017 do të jetë dy miliardë euro. Mirëpo, është pikërisht çështja e buxhetit e […]

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

Clapper: Nuk përjashtohet mundësia që Rusia të rrëzojë aeroplanë amerikanë

Nuk përjashtohet mundësia që Rusia të rrëzojë aeroplan amerikan, nëse mbi Sirinë vendoset zonë e ndaluar për fluturime, deklaroi drejtori i Zbulimit Nacional i SHBA-së, […]

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

Nacionalisti: Rusia ka “kulturë lufte” dhe është duke u përgatitur për një konflikt global me Perëndimi

Rusia ka një “kulturë të luftës” dhe është duke u përgatitur për një konflikt global me Perëndimin, ka thënë një politikan nga Moska. Stepan Zotov, […]

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

Veseli, kryeministër para Speciales

Deputetë të LDK-së thonë se kreu i PDK-së, Kadri Veseli, po planifikon që vendi të shkojë në zgjedhje të parakohshme, duke e synuar postin e […]

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

Edhe WikiLeaks zbulon tentativat greke për zgjidhjen e emrit me Maqedoninë

I gjithë problemi i emrit me Greqinë dhe vendit tonë që e kanë ato përsëri del në shesh një paqartësi diplomatike që e publikon WikiLeaks […]

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

“Kur Athina firmoste varrezën e partizanëve çamë në Greqi”

Deri në vitin 1995 “çështja çame” ka qenë në një shtrat “normal” diplomatik mes dy vendeve, për t’u fshehur më pas për pothuaj një 10-vjeçar […]

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

Trump flet për Luftën e Tretë Botërore (shihni ç’bën ‘sozia’ e tij)

Kandidati republikan për president të SHBA, Donald Trump deklaroi se rivalja e tij, demokratja Hillary Clinton mund të provokojë Luftën e Tretë Botërore. Ai tha […]

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

Frikësohet kryeministri i Malit të Zi, jep dorëheqjen: Atentati ndaj meje nga Rusia

Kryeminstri i Malit të Zi, Millo Gjukanoviç ka dhënë dorëheqjen disa orë pasi ka deklaruar se Rusia ishte e përfshirë në atentatin ditën e zgjedhjeve, duke akuzuar […]

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

I zhgënjyer Gashi: Nëse PDK lë koalicionin, rruga e mbarë i qoftë

Nëse Partia Demokratike e Kosovës vendosë të shkojë në zgjedhje të jashtëzakonshme parlamentare, atëherë Lidhjes Demokratike të Kosovës s’i mbetet të bëjë gjë tjetër përpos […]

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

Tentativë vrasje në Shkodër, atentat si në filma

Ditën e djeshme në media u raportua se kishte ndodhur një aksident në aksin rrugor Shkodër – Velipojë. Por, nga hetime e policisë ka rezultuar […]

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

Mustafa: Do ta mundim radikalizmin fetar

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa duke folur rreth ekstremizmit dhe radikalizmit në konferencën që u zhvillua sot, thotë se këto fenomene paraqesin rrezik për njerëzimin, […]

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

Brenda dy vjetësh, katër deputetë të PDK-së lënë postin për shkak të problemeve me ligjin

Fadil Demaku do të bëhet deputeti i katërt i Partisë Demokratike të Kosovës, që lë këtë post për shkak të problemeve që ka me ligjin, […]

On 25 Tetor, 2016 With 0 Komente

Ndasitë politike, një arsye më shumë për ndarjen e Jolie dhe Pitt

Për arsyen e ndarjes së tyre flitet shumë, por mesa duket Angelina Jolie dhe Brad Pitt kanë pasur edhe një shkak më tepër, që i […]

On 25 Tetor, 2016 With 0 Komente

Policia meksikane zbulon tunelin në kufi me SHBA-të që përdorej për të transportuar drogë

Zyrtarët meksikanë kanë deklaruar se kanë zbuluar një tunel në qytetin kufitar me SHBA-të, Tijuana. Sipas prokurorit të përgjithshëm, tuneli është i gjatë rreth 563 […]

On 25 Tetor, 2016 With 0 Komente

Portokall apo mandarinë? Cili është më i mirë për shëndetin?

Mandarina dhe portokalli mund të duken njësoj, por kjo nuk do të thotë se ata janë të njëjtë. Ndërsa portokalli vendoset në krye të familjes […]

Faqja 1 nga 6123...E Fundit »

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...