Ndasitë politike, një arsye më shumë për ndarjen e Jolie dhe Pitt

On 25 Tetor, 2016 With 0 Komente

Për arsyen e ndarjes së tyre flitet shumë, por mesa duket Angelina Jolie dhe Brad Pitt kanë pasur edhe një shkak më tepër, që i […]

Policia meksikane zbulon tunelin në kufi me SHBA-të që përdorej për të transportuar drogë

On 25 Tetor, 2016 With 0 Komente

Zyrtarët meksikanë kanë deklaruar se kanë zbuluar një tunel në qytetin kufitar me SHBA-të, Tijuana. Sipas prokurorit të përgjithshëm, tuneli është i gjatë rreth 563 […]

Portokall apo mandarinë? Cili është më i mirë për shëndetin?

On 25 Tetor, 2016 With 0 Komente

Mandarina dhe portokalli mund të duken njësoj, por kjo nuk do të thotë se ata janë të njëjtë. Ndërsa portokalli vendoset në krye të familjes […]

Sfarqa: PDK nuk është në pozitë më të favorshme se LDK (Video)

On 25 Tetor, 2016 With 0 Komente

Muharrem Sfarqa, anëtar i kryesisë së LDK-së në emisionin Infobox të RTV Dukagjinit ka thënë se kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në komunikimet […]

Ky është djali rus i Dritëro Agollit nga martesa e parë, takimi prekës që përloti at e bir (Foto)

On 25 Tetor, 2016 With 0 Komente

Ne kemi pasur një jetë të qetë. Do doja që si ne të jetojnë të tërë”. Sadije Agolli shfaqet në filmin dokumentar për Dritëroin në […]

On 25 Tetor, 2016 With 0 Komente

Video/ Fakti, ja pse zgjedhjet në SHBA do të mbahen ditën e martë?

Keni menduar ndonjëherë se pse amerikanët do të votojnë një ditë të Marte të muajit Nëntor? Nuk ka qënë gjithmonë kështu. Në 15 zgjedhjet e para […]

On 25 Tetor, 2016 With 0 Komente

Ndodh vetëm në futbollin kosovar, trajneri kërkon të kthehet të luajë futboll në moshën 43 vjeçare

Nënkampionët e Kosovës nuk po arrijnë as rezultatet e dëshiruara derisa trajneri kosovar Emin Bajrami, ka vendosur që të kthehet në fushë për ta ndihmuar […]

On 25 Tetor, 2016 With 0 Komente

Gashi: PDK-së i konvenojnë zgjedhjet

Analisti Dardan Gashi në Zona B të Klan Kosovës ka thënë se nuk është e habitshme deklarata e kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri […]

On 25 Tetor, 2016 With 0 Komente

Zbulohet titulli i librit të ri: “Kryeministri” ose Edi Rama sipas Ben Blushit

Pak ditë më parë Ben Blushi lajmëroi në faqen e tij në FB, se ka gati dy libra të rinj. Sot Gazeta Shqiptare ka zbardhur […]

On 25 Tetor, 2016 With 0 Komente

Përmirësohet klima e të bërit biznes në Kosovë

Raporti i fundit i Grupit të Bankës Botërore i të Bërit Biznes (“Doing Business”) ka njohur përpjekjet e vazhdueshme të Kosovës për përmirësim të klimës […]

On 25 Tetor, 2016 With 0 Komente

Sherifi zbulon detaje të takimit të sotëm të liderëve, për demarkacionin!

Sekretari i përgjithshëm i Nismës për Kosovën, Bilall Sherifi në një bisedë për Gazetën Bllic ka zbardhur detaje të takimit të sotëm të liderëve për […]

On 25 Tetor, 2016 With 0 Komente

Njihuni me njerëzit që kanë superfuqi (Video)

Historia e tyre është interesante. Madje, disave, identiteti u është mbetur sekret, për të mos rrezikuar jetën e tyre. Të njohur prej njerëzve që vrapojnë […]

On 25 Tetor, 2016 With 0 Komente

Çifte, mos flini pa bërë seks!

Nëse dëshironi të jeni në formë, të keni një gjumë të rregullt dhe të ndjeheni të relaksuar, atëherë kjo është një mënyrë shumë e lehtë […]

On 25 Tetor, 2016 With 0 Komente

Ilaçi natyral me të cilin ftohja zgjat vetëm dy ditë

Ekspertët konstatojnë që me truke të mençura mund të pengoni apo së paku dukshëm të shkurtoni zgjatjen e ftohjes. Ja se si me vetëm dy […]

On 25 Tetor, 2016 With 0 Komente

Në Prishtinë Rama erdhi me antiplumb (Foto)

Kryeministri Edi Rama ka shkuar në Prishtinë pasditen e sotme, ku u takua me Presidentin e Kosovës Hashim Thaçi. Por, ish-Kryeministri Berisha thotë se Rama […]

On 25 Tetor, 2016 With 0 Komente

Ben Blushi: Edi Rama prej punëve të mia është aty ku është…

Ish-deputeti i PS-së, Ben Blushi, ka deklaruar në emisionin “Studio e Hapur” të gazetares Eni Vasili, në “News24” pse e realizoi largimin nga PS-ja. Ai tha […]

On 25 Tetor, 2016 With 0 Komente

Ramiz Kelmendi zyrtarisht kalon në LDK

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Ramiz Kelmendi sot pasdite zyrtarisht ka aderuar ne Lidhjen Demokratike të Kosovës. Lajmin e ka konfirmuar për KALLXO.com, sekretari i […]

On 25 Tetor, 2016 With 0 Komente

Trendi i ri estetik është ‘rritja e bimëve’ në thonjtë tuaj (Foto)

Krejt papritmas është bërë tejet ‘cool’ t’ju pëlqejë kopshtaria. Është krejtësisht e pranueshme të mbani bimë të ndryshme dhe të diskutoni gjëra tjera rreth tyre […]

On 25 Tetor, 2016 With 0 Komente

Tomi është kontaktuar nga të “akuzuarit” e Gjykatës Speciale

Sonte në emisionin “Komiteti” – i drejtuar nga Berat Buzhala – prodhim i Gazetës Express për RTV Dukagjini, avokati Tomë Gashi ka folur për krijimin […]

On 25 Tetor, 2016 With 0 Komente

AAK i përgjigjet Veselit: Ju nuk jeni në tokë të bukës

Anëtari i këshillit drejtues të AAK-së Ibrahim Selmanaj duke i komentuar deklaratat e kryetarit të PDK-së Kadri Veseli ku ky i fundit tha se opozita […]

Faqja 1 nga 6123...E Fundit »

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...