Speciale: NATO sqarohet për “Kosova e Metohia” dhe Gjuriqin, Haxhiu qorton Halitin (VIDEO)

On 23 Tetor, 2016 With 0 Komente

Në Kosovë po mbahet për herë të parë një aktivitet politik i aleancës veriatlantike, seminari  i  NATO-së Rose Rothe që për tre ditë do të […]

Tirana dhe Prishtina, stuhi në gotë | Pj.1 – Video

On 23 Tetor, 2016 With 0 Komente

Shqiperia dhe Kosova. Kush dhe perse e ve sot ne diskutim nese jane dy kombe te ndryshem? A mundet te kete nje komb Kosovar te […]

Seminari i NATO-s në Kosovë

On 23 Tetor, 2016 With 0 Komente

Ndërsa Kosova ndodhet ne rrugën e integrimit euroatlantik, per here te pare ne Prishtine po mbahet nje seminar i Asamblesë Parlamentare te NATO-s me pjesëmarrje […]

Venezuela në prag të trazirave

On 22 Tetor, 2016 With 0 Komente

Venezuela po përgatitet për trazira pasi qeveria socialiste bllokoi një referendum për shkarkimin e presidentit me votim të drejtpërdrejtë, vendim që krerët e opozitës e […]

Edi Rama lakuriq, befason përsëri-Foto

On 22 Tetor, 2016 With 0 Komente

Artisti bashkëkohor Armando Lulaj provokoi në ekpozitën në grup të titulluar “Teatri I Gjelbërimit”, e cila u hap sonte në Tiranë pranë Galerisë së Universitetit […]

On 22 Tetor, 2016 With 0 Komente

Qumështi ndryshon veprimin e ilaçeve

MARRJA e disa ilaçeve bashkë me artikuj të caktuar mund të ketë efekt të kundërt. Kjo posaçërisht ka të bëjë me kalciumin nga qumështi, i […]

On 22 Tetor, 2016 With 0 Komente

Mustafa: A do të ndërronin mendje opozitarët për demarkacionin, nëse do të hynin në pushtet

Për deputetin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Muhamet Mustafa, deklarata e kreut të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, se vendi mund të shkojë në […]

On 22 Tetor, 2016 With 0 Komente

Supergoli i 18-vjeçarit i dhuron Milanit fitoren në derbi ndaj Juventusit (VIDEO)

Milani ka triumfuar ndaj Juventusit në derbin italian të zhvilluar në ‘San Siro’, me supergolin e talentit 18-vjeçar, Manuel Locatelli. Milani mposhti Juventusin me rezultatin […]

On 22 Tetor, 2016 With 0 Komente

iOS bën më së shumti para në Kinë, SHBA e dyta!

Kina tani ë shtë tegu më i madh në botë për shpenzime në iOS, duke tejkaluar kështu edhe SHBA-të. Sipas një analize nga App Annie, […]

On 22 Tetor, 2016 With 0 Komente

10 misteret e Trekëndëshit të Bermudeve që askush nuk mundet t’i sqarojë

Trekëndëshi i Bermudeve është një nga misteret më të mëdha të kohës modern. Këtë e quajnë edhe “Trekëndëshi i djallit” dhe gjendet në pjesën veriore […]

On 22 Tetor, 2016 With 0 Komente

Banorët bllokojnë rrugën Prishtinë-Pejë – kërkojnë zgjidhje për parandalimin e aksidenteve

Pas aksidentit të djeshëm me fatalitet të ndodhur në fshatin Vragoli të Fushë Kosovës, banorët e fshatit Miradi e Poshtme, i cili gjendet 3 kilometra […]

On 22 Tetor, 2016 With 0 Komente

Kadri Veseli “thyen” keq LDK-në. Shefi i kabinetit të Lutfi Hazirit e pranon: Kemi hyrë bashkë me PDK kundër ushtarëve tanë!

Deklarata e kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli se ka dështuar qeveria e drejtuar nga Isa Mustafa dhe se vendi duhet të shkoj në zgjedhje të […]

On 22 Tetor, 2016 With 0 Komente

Njëzet gënjeshtrat mbi shëndetin, që shumëkush i beson si të vërteta

Ekspozohesh ndaj të ftohtit sëmuresh? Spinaqi ju bën më të fortë? Kërcitja e gishtërinjve shkakton artritin? Është e vërtetë që mollët ju mbajnë të shëndetshëm, […]

On 22 Tetor, 2016 With 0 Komente

Hillary Clinton në rrezik nga një sulm kimik?

Selia e fushatës së Hillary Clinton në Bruklin është evakuuar për shkak të zbulimit të një pluhuri të bardhë në një zarf, i cili është […]

On 22 Tetor, 2016 With 0 Komente

Qeveria kritikohet për mospërmbushje të premtimeve

Analistët politikë konsiderojnë se Qeveria e kryeministrit Isa Mustafa deri më tash në mandatin e saj nuk ka arritur që të realizojë shumë prej projekteve […]

On 22 Tetor, 2016 With 0 Komente

Tiranë, sërish krim brenda familjes: Burri plagos gruan, vret kunatën

Një krim brenda familjes ka tronditur mbrëmjen e sotme Tiranën. Dyshohet se burri ka tentuar të vrasë gruan me çifte, por e vrarë ka mbetur […]

On 22 Tetor, 2016 With 0 Komente

Matilda Makoçi flet për ish-bashkëshortin, Edi Ramën: Shoku im i rinisë po ndjek ëndrrën e tij…

Pasi është rikthyer në skenën e artit, në ekspozitën e artistes Natasha Bega, aktorja Matilda Makoçi ka folur edhe për mediat ku ka përmendur edhe ish-bashkëshortin […]

On 22 Tetor, 2016 With 0 Komente

Xhihadisti hidhet nga gëzimi, fitoi “shortin e vdekjes”-Video

Ka ngjallur reagime të shumta kjo video e publikuar në mediat e huaja, ku dy xhihadistë hedhin short se cili do të fitojë mundësinë për […]

On 22 Tetor, 2016 With 0 Komente

Fitohen 120 mijë eurot e Lotarisë së Kosovës

Një qytetar nga Podujeva ka fituar shumën prej 122 mijë e 979 euro pasi qëlloi 7 nga 39 numrat e Lotarisë së Kosovës në xhiron […]

On 22 Tetor, 2016 With 0 Komente

Kosova e Serbia edhe me një pikë kufitare (Video)

Shumë shpejt Kosova do të ketë edhe një pikë kufitare për kalim në Serbi. Ndërtimi i objektit kufitar, në malësinë e Kamenicës, pritet të kushtojë […]

Faqja 1 nga 6123...E Fundit »

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...