Vetëm një gotë e kësaj pije jua pastron tërë trupin

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

Kur një numër i madh i toksinave akumulohen në trup, është e pakontestueshme se mund të krijohen probleme të ndryshme shëndetësore, siç janë infeksionet, bakteret, […]

Debat i ashpër në Kuvendin e Serbisë për Kosovën

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

Deputetët serbë janë duke mbajtur një seancë dëgjimore në Kuvend në lidhje me Ratifikimin e Marrëveshjes për themelimin e Fondit për Ballkanin Perëndimor, për të […]

Padia e harruar “për shpifje” e presidentit Thaçi kundër Dick Martyt

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

Kur Dick Marty kishte publikuar raportin e tij lidhur me krimet e pretenduara të UÇK-së, lideri politik i kësaj organizate guerile, Hashim Thaçi e kishte […]

Nait Hasani: Arben Gashin s’e pyet kush. PDK e çon vendin kurdo që do, e jo LDK-ja

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

Deputeti i Kuvendit nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Nait Hasani në një deklaratë për GazetënBlic tha se askush nuk e pyet deputetin e […]

Irani ka ndërtuar “dron vetëvrasës”

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

Irani krijoi dron me radius të veprimit prej 1.000 kilometra, që mund të shfrytëzohet edhe për vëzhgim  për sulme tokësore dhe detare,  kumtuan burimet e […]

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

Dënohet me kusht kryetari i Kllokotit

Gjykata Themelore në Gjilan dënoi sot kryetarin e Kllokotit, Sreçko Spasiq me dhjetë vjet burg me kusht për keqpërdorim të detyrës zyrtare. Spasiq nuk duhet […]

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

NATO ka frikë nga Rusia, nxitë aleatët të jenë pjesë e ushtrisë pranë kufijve rusë

NATO do të nxisë vendet aleatë gjatë kësaj të mërkure për të kontribuar në praninë më të madhe ushtarake pranë kufijve rusë, që prej Luftës […]

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

A keni ditur këtë sekret në iPhone?

Me iPhone 7 i cili është diku 6.7cm i gjerë, mund të jetë e vështirë për përdoruesit me duar të vogla që të shkruajnë vetëm […]

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

Bulliqi tregon se kur vendi do të shkoj në zgjedhje

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Shpejtim Bulliqi ka theksuar se vendi mund të shkoj në zgjedhje vetëm atëherë kur pajtohen dy partitë në koalicionin […]

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

Plagoset rëndë një 15 vjeçar në qendër të Prishtinës

Një djalosh i moshës 15 vjeçare ka mbetur i plagosur nga disa të shtëna me armë zjarri. Lajmin e ka konfirmuar për Gazetën Express, Flora […]

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

Këtë javë do të bashkohet opozita shqiptare ?!

Opozita shqiptare, mundësinë e fundit për tu bashkuar e kanë në qytetin e Strugës, shkruan portali Strugaexpres.  Sipas këtij portali, gjatë kësaj jave, LR-PDSH, UNITETI […]

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

Trump: Gjëja e përbashkët me vajzën time është seksi (video)

Një intervistë e çuditshme e publikuar sërish, tregon kandidatin republikan për president të SHBA, Donald Trump, teksa flet me të bijën, Ivanka për gjërat e […]

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

Ministrja e Drejtësisë: I kemi shkruar Serbisë për të liruar Thaqin

Ministrja e Drejtësisë, Dhurata Hoxha, gjatë raportimit të parë të saj në Komisionin për Legjislacion, ka folur edhe për rastin e arrestimit të drejtorit të […]

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

Studimi: Përzieja e pijeve energjike me alkool ka të njëjtin efekt me kokainën

Sipas një studimi të ri, përzierja e pijeve energjike me alkool, është po aq e dëmshme sa dhe kokaine në trupin e njeriut.  Pasojat e […]

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

Plani “B” për Brezovicën në pritje të Ligjit për investime strategjike

Dhënia me koncesion e kompleksit turistik Brezovica do të mund të bëhet përmes Ligjit për Investime Strategjike – kur ky të hyjë në fuqi – […]

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

Evakuohet Kryeministri i Rusisë, bie zjarr në sallë (VIDEO)

Kryeministri rus, Dmitry Medvedev dhe pjesëmarrësit e tjerë të një forumi në një qendër inovacioni në qytetin e Skolkovos janë evakuuar, pas shtëllunga të mëdha […]

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

Ja pse kryesia sot mban një mbledhje të jashtëzakonshme

Kryesia e Kuvendit pritet të mbaj një mbledhje të jashtëzakonshme në ora 14:00. Thirrjen mbledhjes së Kryesisë e ka iniciuar Partia Demokratike e Kosovës, njofton […]

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

Berat: E tallnin se ishte nga fshati, vetëvritet 17-vjeçari

Një rast tronditës u shënua në qytetin e Beratit, kur një adoleshent i dha fund jetës pasi nuk i duronte talljet nga shokët e tij […]

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

Abrashi: Nëse vonohemi, mund ta humbasim liberalizimin e vizave

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi, në Ballë për Ballë të Klan Kosovës, ka thënë se duhet që të kryet procesi i demarkimit […]

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

Zbulohet arsyeja përse Gashi e “refuzoi” Kombëtaren, por a do të mungojë edhe kundër Izraelit

Shkëlzen Gashi nuk është grumbulluar me Kombëtaren shqiptare me kërkesë të klubit amerikan, Colorado Rapids Shkëlzen Gashi nuk u ftua nga trajneri Gianni De Biazi […]

Faqja 1 nga 6123...E Fundit »

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...