Ramë Bllaca, heroi kundër shpërnguljes së shqiptarëve! 

On 24 Gusht, 2017 With 0 Komente

Me rastin e 80- vjetorit të vrasjes së patriotit Ramë Bllaca, në pritë nga UDB-a serbe më 1937   Nga Jahja Lluka   Politika shoveniste […]

Kushtuar të rënëve: Sabahate Tolaj dhe Isuf Haklaj

On 24 Gusht, 2017 With 0 Komente

 Për Atdheun tonë, të  lirë, demokratik, të pavarur dhe të sigurt!                                                                                              Betohemi! Milazim Maraj Ky ishte titulli i jetës tuaj të ndershme. Më këtë motiv […]

Ja pse i donte Napoleoni shqiptarët në gardën e tij?

On 24 Gusht, 2017 With 0 Komente

Ilmi QAZIMI Njihen dhe dihen nga të gjithë lidhjet e dhe simpatitë e Napoleon Bonopartit për shqiptarët, sidomos pas marrëdhënieve me Ali Pashë Tepelenën, ku […]

Toleranca kriminale e shtetit jo vetëm ndaj talibanëve të Muqibabës!

On 24 Gusht, 2017 With 0 Komente

Katundarët e Muqibabës, katundit me emërtimin më të turpshëm në Kosovë, nuk ishin të zotët t’ia ndryshonin emrin sllavë vendbanimit as pas 18 vjet çlirimi, […]

Ramushi ende e ëndërron postin e kryeministrit!

On 24 Gusht, 2017 With 0 Komente

Kandidati për kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj ka thënë se së shpejti do t’i kenë rezultatet e pritura. “Ne kemi paralajmëruar se do të […]

On 24 Gusht, 2017 With 0 Komente

Kadri Veseli Albinit: Sherrin ka me ta pa vendi, ke me kthye Serbinë në Kosovë

Kadri Veseli në përfundim të replikës së dytë ndaj Albin Kurtit, i ka thënë se nëse i ka 61 vota le të bëhet kryeparlamentar dhe […]

On 24 Gusht, 2017 With 0 Komente

Veprimtarët vriteshin para gruas e fëmijëve – liria me bishta

Gani Mehmetaj: Kujtime (48)   Ata e donin një parti, një lider, një televizion, një gazetë dhe një mënyrë të të menduarit. Ata nisën të […]

On 24 Gusht, 2017 With 0 Komente

Trishtuese: Diplomatët alarmojnë – Nëse nuk krijohen institucionet, priten ikje masive nga Kosova

Diplomatë perëndimor alarmojnë se mungesa e institucioneve të shëndosha në Kosovë do të shkaktojë fluks të ri të qytetarëve që po planifikojnë largimin nga vendi. […]

On 24 Gusht, 2017 With 0 Komente

Teuta Rugova e ka bojkotuar PAN-in!

Depuetetja e LDK-së, Teuta Rugova, as sot nuk është pjesëmarrëse në seancën e Kuvendit. Në sallë ndodhen 94 deputetë, ndërkohë që PAN-i ka kërkuar ende […]

On 24 Gusht, 2017 With 0 Komente

Kadri Veseli: Albin Kurtin e quaj, SHOKU MAO! Nëse i ke 61 vota ta uroj postin e kryeministrit!

  Kadri Veseli është paraqitur me tone kërcënuese nga foltorja e Kuvendit, fillimisht duke e sulmuar Albin Kurtin duke e quajtur shoku MAO, ndërsa ka […]

On 24 Gusht, 2017 With 0 Komente

Avdullah Hoti: Institucionet po bllokohen nga karrierizmi i Kadri Veselit dhe Ramush Haradinajt

  Avdullah Hoti ka kërkuar që të mos thirren më seance pa gjetur zgjidhje politike, dhe se grupimet politike në Kuvend duhet ti kthehen tryezës […]

On 24 Gusht, 2017 With 0 Komente

Kurti: PAN ta propozojë një kandidat tjetër pasi Veseli s’i ka votat

Pas kërkesës së PAN për t’u dhënë kohë shtesë për konstituimin e Kuvendit, kryesuesi i seancës, Adem Mikullovci ka ftuar përfaqësuesit e partive politike që […]

On 24 Gusht, 2017 With 0 Komente

Albin Kurti hedhë bombën: Krijimin e institucioneve nga Vetëvendosje po e bllokon edhe Isa Mustafa!

LDK-ja e ka me emëruar Isa Mustafën kryesues të bisedimeve me Vetëvendosjen, por këtë po e pengon Isa Mustafa, pasi si kryeministër në detyrë ka […]

On 24 Gusht, 2017 With 0 Komente

Mikullovci PAN’it: Kush jeni ju që po e bllokoni Kuvendin

Kryesuesi i Kuvendit, Adem Mikullovci ka kërkuar nga Enver Hoxhaj i PAN’it që të tregojë se sa kohë i duhet koalicionit për të vazhduar seancën […]

On 24 Gusht, 2017 With 0 Komente

Dështon seanca, Enver Hoxha dhe PAN-i paturpësisht, pas dy muajve kërkojnë kohë shtesë

Nënkryetari i PDK-së Enver Hoxhaj ka thënë se e kanë emrin për Kryepralamentar por nuk nuk e kanë shumicën për ta hedhur në votim atë. […]

On 24 Gusht, 2017 With 0 Komente

Enver Hoxhaj: Na duhet kohë, s’e kemi shumicën

Nënkryetari i PDK-së Enver Hoxhaj ka thënë se e kanë emrin për Kryepralamentar por nuk nuk e kanë shumicën për ta hedhur në votim atë. […]

On 24 Gusht, 2017 With 0 Komente

Haradinaj arrin në sallë të Kuvendit (Foto)

Mandatari i koalicionit PAN për kryeministër, Ramush Haradinaj, ka arritur në sallën e Kuvendit, ku për pak pritet të nisë vazhdimi i seancës konstitutive Bashkë […]

On 24 Gusht, 2017 With 0 Komente

Veseli më deputetët e tij gjenden në Kuvend

Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli i cili edhe besohet se do të hidhet edhe në votim për Kryeparlamentar tashmë gjendet në sallën e Kuvendit. Ai […]

On 24 Gusht, 2017 With 0 Komente

PAN hynë të parët në sallën e Kuvendit

Koalicioni PAN ka arritur i pari në sallën e Kuvendit ku pritet të mbahet seanca e gjashtë me radhë për konstituimin e Kuvendit Ndërkohë që […]

On 24 Gusht, 2017 With 0 Komente

Deputetët fillojnë të hyjnë në Kuvend (Live)

E plotësuar: Deputetët të Kuvendit të Kosovës tashmë kanë filluar të hyjnë në sallën e Kuvendit të Kosovës. Seanca është paraparë të fillojë në ora 10:00. […]

Faqja 1 nga 6123...E Fundit »
Loading...