Arrestojeni nazifashistin Rakiq, kërcënon shtetin: Rosu nuk guxon të shkel në veri

On 17 Janar, 2017 With 0 Komente

  Institucionet e rendit duhet të veprojnë menjëherë dhe ta arrestojnë nazifashistin serb Goran Rakiç. Ai përveç se ka ndërtuar një muri pa leje, e […]

17 janar 1468 vjet pas Krishtit

On 17 Janar, 2017 With 0 Komente

Fshehtësitë e kryevarrit Gani MEHMETAJ  3.   “E kujtoja ditën e zisë së pakufishme. Asnjëherë pikëllim më të thellë nuk e mbërtheu Arbërinë. Qyteti i […]

Lufta e vogël e Kosovës dhe Serbisë

On 17 Janar, 2017 With 0 Komente

Kohët e fundit autoritetet serbe dhe ato kosovare kanë ashpërsuar retoriken, sidomos pas ndërtimit të një muri ndarës nga serbët në qytetin e Mitrovicës, arrestimin […]

Miliarda dollarët që nuk bën punë për t’ia dhuru territorin shtetit fqinjë! E Kosova ia fal Malit të Zi

On 17 Janar, 2017 With 0 Komente

A është ky një shembull që duhet të ndiqet nga shqiptarët. Nëse politika ka dështuar, partitë në pushtet, Presidencë, Qeveri, që të parandalojnë humbjen e […]

Kuvendi i Shqipërisë seancë të jashtëzakonshme për tensionet Kosovë-Serbi! Kuvendi i Kosovës në gjumë

On 17 Janar, 2017 With 0 Komente

Zhvillimet e fundit në Kosovë, nga arrestimi i Ramush Haradinajt dy javë më parë në Francë e deri tek incidentet që provokoi treni serb me […]

On 17 Janar, 2017 With 0 Komente

Bugajski: Viti 2017 do të jetë përplot trazira për Maqedoninë dhe Ballkanin, shkaktarë Rusia dhe Serbia

Analisti i njohur politik, Janusz Bugajski, nga Qendra për Studime Strategjike dhe Ndërkombëtare, që është njohës shumë i mirë i politikave Euroaziatike, në një deklarim […]

On 17 Janar, 2017 With 0 Komente

Shqiptarit nga Shkupi i hiqet ndihma sociale, arsyeja do t’ju lë pa mend

Këmbëzbathur, të uritur dhe të lodhur nga varfëria. Në këtë mjerim rriten tre fëmijët e familjes Ismaili nga Teneqe Mëhalla të lagjes së Fushë Tophanës. […]

On 17 Janar, 2017 With 0 Komente

Në Hollivud përfundojnë xhirimet e filmit për Marko Boçarin (Foto)

Një prej heronjve arvanitas të Revolucionit Grek do të jetë subjekt i një filmi që do të shfaqet brenda vitit në kinematë e Hollivudit. Bëhet […]

On 17 Janar, 2017 With 0 Komente

Ja pse ia dhuroi Rusia Serbisë trenin me mbishkrimin “Kosova është Serbi”

Treni që mbante të shkruar në disa gjuhë të botës parullën “Kosova është Serbi”, është një dhuratë e Rusisë për shtetin serb. Ky tren që […]

On 17 Janar, 2017 With 0 Komente

Kujt iu desh seriali “Skanderbeg”?

Shkruan: Fahri Xharra Jam shumë i shqetësuar që si sot me 17 janar, në ditën e 549 vjetorit të vdekjes së Skënderbeut të shkruaj për […]

On 17 Janar, 2017 With 0 Komente

Shtypi gjerman: Serbët deklaratat e Nikoliqit i shohin si një kohë të keqe kur ke dhembje barku

Gazetari i të përditshmes “Frankfurter allgeimeine Zeitung” Michael Martens shkruan për “Dramën hekurudhore në Kosovë”, me fjalët se “disa trena e arrijnë qëllimin e vet […]

On 17 Janar, 2017 With 0 Komente

Beogradi fsheh xhihadistët e plagosur nga Siria në spitale ilegale

Në disa spitale ilegale në Serbi janë hospitalizuar të kthyerit nga luftë-betejat në Siri dhe në vendet tjera të Lindjes së Afërt Siç lajmërojnë mediet […]

On 17 Janar, 2017 With 0 Komente

Kimete Berisha: Lexues të nderuar, derisa të fillon lufta, u rekomandoj…

Derisa të fillon lufta, u rekomandoj të ‘vdisni’ përditë nga pak nga dashuria! Ky B.Gecaj, siç do të thoshte Baton Haxhiu, ish krejt ‘LMorinë’. Çka […]

On 17 Janar, 2017 With 0 Komente

Treni i Serbisë “arrin” në Indi

Provokimi i Serbisë ndaj Kosovës me nisjen e një treni me mbishkrime nacionaliste nga Beogradi drejt Mitrovicës, ka arritur edhe në Indi. Gazeta indiane “New […]

On 17 Janar, 2017 With 0 Komente

Shpif Nikolic: ROSU hyri në tokën serbe

Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikoliq, i deklaroi të përditshmes së Beogradit, “Kurir”, se është i gatshëm të lë postin e presidentit nëse Serbia, në rast […]

On 17 Janar, 2017 With 0 Komente

Skender Hyseni: Planet e Policisë nuk kanë mundur të bëhen publike dhe të zbulohen paraprakisht

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Skender Hyseni ka raportuar të martën në mbledhjen e Komisionit për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e […]

On 17 Janar, 2017 With 0 Komente

Dauti: Meritat për ndaljen e trenit i shkojnë Skënder Hysenit

Ka nisur mbledhja e Komisionit për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës, në të cilën do të diskutohet rreth […]

On 17 Janar, 2017 With 0 Komente

Pasuria 1 milardëshe e deputetit si bën përshtypje Ramës

Pasuria prej 1 milion dollarë në një bankë të nivelit të dytë e deputetit socialist, Alfred Peza, ka qenë dhe një nga debatet e nxehta […]

On 17 Janar, 2017 With 0 Komente

Aktakuzë për keqpërdorime ndaj dy zyrtarëve të Ministrisë së Shëndetësisë. Pezullohen nga puna

Ministri i Shëndetësi Imet Rrahmani sot i ka pezulluar nga puna dy zyrtarë të MSH-së, bën të ditur një burim zyrtar për gazetën Shqiptari.eu. Njëri […]

On 17 Janar, 2017 With 0 Komente

Si e përshkruan “Der Spiegel” vrasjen e patriotëve Gërvalla dhe të Kadri Zekës në 35 vjetorin e vrasjes

35 vjet pas vrasjes së tre veprimtarëve të çështjes kombëtare Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka në Untergrupenbah të Gjermanisë, vazhdon të mbetet mister […]

Faqja 1 nga 6123...E Fundit »