Belgjika bllokon marrëveshjen tregtare me Kandanë

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Belgjika nuk mund të nënshkruajë marrëveshjen kryesore tregtare me Kanadanë, thotë kryeministri Charles Michel, për shkak të kundërshtimeve nga një prej regjioneve të tij, Wallonia. […]

Verdikti i Apelit për Drenica II – Sylejman Selimit i zvogëlohet dënimi

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Gjykata e Apelit e Kosovës në Prishtinë sot ka sjellë aktgjykimin në rastin Drenica II. Sipas aktgjykimit të akuzuarit Sylejman Selimi i është ulur dënimi […]

Ja ku dhe pse Ministri i Jashtëm i Kosovës, E. Hoxhaj, ka të drejtë

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Nga Skënder S.KAPITI Nuk është normale që të kërkohet nga politika e Tiranës pajtimi shqiptaro-serb pa pyetur viktimën e gjenocidit të ushtruar mbi 150 vite, […]

Bomba e gjyqtarit: Drejtorët e bankave luajnë bixhoz me paratë e qytetarëve

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Kryetari i Shoqatës së Gjyqtarëve Gerd Hoxha, bërë një deklaratë të fortë në takimin e organizuar nga dhoma e Përmbarimit në ambientet e “Rogner”. Hoxha […]

Dikiq i frikësohet shqiptarëve edhe në burg

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Ish-komandanti i Xhandarmërisë së Serbisë, Bratislav Dikiq i cili së bashku me 19 shtetas të tjerë serbë u arrestua më 15 tetor nën dyshimin për […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Korrupsioni dhe papunësia, problemet më të mëdha me të cilat ballafaqohet Kosova

Dy problemet më madhe në Kosovë janë korrpusioni dhe papunësia. Kështu janë përgjigjur qytetarët dhe përfaqësuesit e institucioneve në një anketë të realizuar nga UNDP-ja. […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Ministri Hyseni, Kosova shtet sekular, por në katër komuna në veri nuk kemi shkelur dot

  Skender Hyseni Me jep kënaqësi tëveçantë mundësia që t’i drejtohem juve sot, një auditoriumi kaq impresiv, rreth njëçështje që e preokupon Republikën e Kosovës, […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Kampionia e dyfishtë e Kosovës udhëton për Gjermani

  Kampionia e dyfishtë e Kosovës  në Boks, Arlinda Muqa e lindur në Pejë,  u nis për Stralsund Gjermani në një Turnir ndërkombëtar të boksit […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Kosova në mediat e Tiranës

  Mujë Buçpapaj   Në fillim të viteve 1990 shumica e mediave të Tiranës  nuk përfillen ndryshimet të cilat shumë shpejt do të shndërronin në […]

On 24 Tetor, 2016 With 1 Koment

Pse i pëlqen Edi Rama komb-mohuesit:  Ivo Andriç, Emir Kusturica, Goran Bregoviq?  

  Gani MEHMETAJ   A ia kanë thënë Edi Ramës se Ivo Andriçi, jeniçer serb, i lindur në Bosnjë e Hercegovinë nga nëna e babai […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

VEPRIMTARI E BUKUR, KUSHTUAR DRITËRO AGOLLIT DHE ESAD MEKULIT, NË FILADELFIA

(Merr pjesë edhe Ambasadorja e Shqipërisë, në SHBA, znj.Floreta Faber) Nga: TAJAR DOMI kryetar i Shoqatës “Bijtë e Shqipes”, në Filadelfia-Amerikë 1. Muaj tetor, i […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Kryeministri Mustafa: Kosova në krah të aleancës botërore për paqe dhe siguri  

    Kryeministri Isa Mustafa, mori pjesë në seminarin “Rose Roth” i organizuar nga Asambleja Parlamentare e NATO-s në Prishtinë. Kryeministri Mustafa, në fjalën e […]

On 24 Tetor, 2016 With 1 Koment

VITET E BRETKOCES

Lirim Gashi A e njeh Adem Demacin?- me pyeti psikologu i ,,Shkolles se Mesme te Pergjihshme Ushtarake ne Beograd,, ne nje zyre te bodrumit te […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Suzana Shkreli – dy javë para zgjedhjeve për në Kongresin Amerikan

  Shkruan: Frank Shkreli Po ngushtohet hendeku në fushatën për Kongres në lagjën elektorale numër 8 të shtetit Miçigan ku po bën garë shqiptaro-amerikania, Suzanna […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Apostolova: S`do të ketë as jug, as veri, por vetëm Mitrovicë

Shefja e Zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova ka thënë se së shpejti nuk do të ketë as jug as veri por vetëm Mitrovicë. […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Kukan: Trepça të zgjidhet në Bruksel

Kreu i delegacionit të Parlamentit Evropian për marrëdhëniet me Serbinë, Eduard Kukan beson se e ardhmja e Trepçës është një çështje e rëndësishme e cila […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Trjaneri i Majlinda Kelmendit fiton pagën e përhershme nga Qeveria

Trjaneri kosovar i xhudos Driton Kuka, i cili bashkë me xhydisten Majlind Kelmendi i sollën Kosovës medalje të artë olimpike, do të mbështetet përherë financiarisht […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Gecaj i kundërpërgjigjet Muharrem Nitajt: Opozita të bëhet gati për dy palë zgjedhje!

Zëvendësministri i Administrimit të Pushteti Lokal, Bajram Gecaj i ka reaguar anëtarit të Kryesisë së AAK-së, Muharrem Nitaj, pasi që ky i fundit ka listuar dhjetë […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Prodhohet Mercedes i blinduar që i reziston çdo arme

Shpesh kemi parë nëpër filma për makina super të shtrenja dhe shumë të sigurta. Fantazia e kineastëve kalonte çdo kufi pasi këto makina mund ti […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Momenti i rrëzimit të aeroplanit me zyrtarë të BE-së (Video)

Vetëm disa minuta pasi ishte ngritur aeroplani që po transportonte zyrtarë të agjencisë kufitare të BE-së nga aeroporti ndërkombëtar në Maltë, ai është rrëzuar duke […]

Faqja 1 nga 6123...E Fundit »

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...