Aktakuzë kundër Fatmir Limajt për krime lufte

On 28 Tetor, 2016 With 0 Komente

Është ngritur aktakuzë kundër liderit të NISMA për Kosovën, Fatmir Limaj, përcjell GazetaBlic. Prokuroria Speciale përmes një komunikate për media ka bërë të ditur se […]

Skandali seksual: Ja biseda erotike e gjyqtarit me 40 vjeçaren

On 28 Tetor, 2016 With 0 Komente

  Guximtar Boçi është kryetari i gjykatës së shkallës së parë në Gjirokastër që kërkoi të ktijonte lidhje intime me një grua që kishte një […]

Doruntinë Maloku, të hetohen sulmet ndaj gazetarëve

On 28 Tetor, 2016 With 0 Komente

Në fjalimin e seancës plenare në Kuvend, deputetja Doruntinë Maloku ka folur për kërcënimet që po u bëhen medieve, e veçmas gazetarëve hulumtues. “Mediet dhe […]

Despoti Veseli

On 28 Tetor, 2016 With 0 Komente

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli ia ndërpreu fjalën kryetarit të Vetëvendosjes Visar Ymeri. “E ndërpres fjalën për shkak se po vërej arrogancë”, tha […]

Me rezolutë kundër drejtësisë! Askush nuk guxoi të kërkojë dënim për vrasjet politike! UÇK dhe kriminelët nuk janë barazim

On 28 Tetor, 2016 With 0 Komente

Me 61 vota “për”, asnjë kundër dhe 11 abstenime ka kaluar draft-rezoluta për vlerat e luftës së UÇK-së. Ky dokument është përgatitur nga shefat e […]

On 28 Tetor, 2016 With 0 Komente

Origjina e shenjtë e Përkrenares së Skënderbeut, nga pellazgët, Aleksandri, Pirro…

Dr. Arsim Spahiu Në numizmatikën ilire tërheq vëmendjen një fakt tjetër interesant: në disa monedha autonome të prera para e. s., në disa qytete ilire, […]

On 28 Tetor, 2016 With 0 Komente

Një taktikë e zgjuar elektorale: Strategjia e re e Ramës

“Kryeministri shqiptar, Edi Rama, ka nisur të shkëmbejë mendime dhe shaka me qytetarët e thjeshtë në rrjetet sociale- përfshi këtu biseda live. Ekspertët e shohin […]

On 28 Tetor, 2016 With 0 Komente

Osteoporoza: Ja ushqimet që forcojnë kockat

Edhe pse konsiderohet osteoporoza “sëmundje e heshtur”, ka disa shenja si dhimbja e lehtë, reduktim të gjatësisë trupore me disa centimetra apo fraktura mund të […]

On 28 Tetor, 2016 With 0 Komente

Tani mund të vizitoni zyrën e Hitlerit në bunker

Për 12 euro ju mund të vizitoni zyrën e Hitlerit në bunker, aty ku ai kaloi momentet e fundit të jetës. Dhjetëra gazetarë kanë vërshuar […]

On 28 Tetor, 2016 With 0 Komente

Shihni si rekrutohen rusët! Brenton: Putin po bëhet gati për luftë

Këto foto tregojnë se si të rinjtë rusë bëhen gati për të kryer shërbimin ushtarak. Qindra të rinj të rajonit të Omskit përshëndeten me të […]

On 28 Tetor, 2016 With 0 Komente

Where have Donald Trump and Hillary Clinton spent their time?

Where have Donald Trump and Hillary Clinton spent their time? More On Wednesday, with 13 days left until Election Day, Republican nominee Donald Trump spent […]

On 28 Tetor, 2016 With 0 Komente

Shtohen presionet ndaj mësuesve për zgjedhjet

Zv.ministri plotësues i shoqërisë informatike dhe administratës, Aleksandër Kiracovski, realizoi takim pune me ministrin e arsimit dhe shkencës Pishtar Lutfiu, përcjell Telegrafi Maqedoni. Ata në […]

On 28 Tetor, 2016 With 0 Komente

Batuta/ Rama: Ja fusha ku ne mundim gjermanët

“E vetmja fushë ku ne mund të konkurojmë gjermanët dhe mund ti mundmin është futbolli”, tha Kryeministri Edi Rama gjatë një takimi me investitorë dhe […]

On 28 Tetor, 2016 With 0 Komente

Antikosovarizmi racist në Shqipëri po zhdergjet në Kosovë

Nga Mero Baze Unë ndoshta jam gazetari më jetëgjatë që kam punuar për shtypin e Kosovës, nga viti 1992. Për një kohë të gjatë më ka […]

On 28 Tetor, 2016 With 0 Komente

Besnikëria e Sanxhakut për vëllanë e madh Erdogan

Rrugë të ngushta të lidhura me ura të gurta mbi lumin Rashka, arkitekturë orientale dhe një imitim i Sebiljit (çezmës) të famshëm të Sarajevës, shkruan […]

On 28 Tetor, 2016 With 0 Komente

Opozita kundër “Ekipit të Unitetit” në bisedimet me Serbinë

Paritë opozitare, Vetëvendosje, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën, nuk është se e kanë mirëpritur propozimin e ministres për Dialog, Edita Tahiri […]

On 28 Tetor, 2016 With 0 Komente

75 arsye për të udhëtuar në Shqipëri. Menjëherë!

Nga Allison Green* Për një kohë të gjatë, Shqipëria ka qenë injoruar si destinacion turistik. E kuptoj. Vendit i është dashur të ringrihet. Për vite […]

On 28 Tetor, 2016 With 0 Komente

Zëvendëskryeministri Kelmendi: Do të zhvillojë ekonominë e vendit, ndryshimet do të shihen shumë shpejt!

Ramiz Kelmendi, si zëvendëskryeministri i Kosovës, tha se synon ta zhvillojë ekonomin e vendit me kusht që të krijohen edhe vende të reja të punës. […]

On 28 Tetor, 2016 With 0 Komente

Nikoliq: Kisha të drejtë kur thashë se jemi afër vijave të kuqe në bisedimet me Prishtinën

Presidenti serb Tomislav Nikoliq tha se qeveria do të ketë mbështetjen e tij të pakusht nëse “kërkesat” e fundit të Prishtinës do të konsiderohen si […]

On 28 Tetor, 2016 With 0 Komente

Ashton: Vendet e Ballkanit po ndeshen me sfida, duhet të vazhdojnë rrugën drejt integrimit

Shqetësimet e vendeve të Ballkanit Perëndimor ndaj ndikimit që mund të ketë ndarja e Britanisë nga Bashkimi Evropian, mbi procesin e zgjerimit janë të kuptueshme, […]

Faqja 1 nga 6123...E Fundit »

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...