Seri tërmetesh në qendër të Italisë, shemben ndërtesat në disa zona (Foto)

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

Një seri tërmetesh kanë tronditur këtë mbrëmje zonën qendrore të Italisë. I pari ka rënë në orën 19:11, me fuqi 5.4 ballë, ndërsa i dyti […]

Pesë gjëra që mund t’i bëni me qepën në shtëpi

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

Qepën e adhurojmë në shumë gjella dhe për këtë arsye me siguri gjithmonë e keni në shtëpi, por provoni disa ide të tjera përveç gatimit […]

Në prag lufte? Britania dërgon tanke e trupa në kufirin rus

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

Tabloidët britanikë japin alarmin: Europa është në prag lufte. Britania ka vendosur të dërgojë tanke, dronë dhe 800 trupa në Estoni, pranë kufirit me Rusinë. […]

Ja çfarë kishte deklaruar Sami Lushtaku në Gjykatë

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

Kryetari i Skenderajt  Sami Lushtaku tanimë është shpallur fajtorë për krime lufte në Kosovë. Mirëpo, edhe pse akuza ndaj tij përbëhet me krime të ndryshme, […]

Skandali, mjekut me diplomë false i vdes pacienti në dorë

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

Ardi Hyso është një qytetar në Përmet, i cili pretendon se, për shkak të neglizhencës së mjekut Kiço Stefanidhi, babai i tij humbi jetën. Ai […]

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

Kulturalja dhe akademikja te “Moskuptimet” e Ilir Muharremit

Nga Albert Vataj Njeriu si unitet dhe mendimi estetik si trysni e procesit evolutiv të gjithësisë përbërës dhe veçantisë shpjeguese të të vetvetishmes në realitet […]

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

Veturë zyrtare e Qeverisë së Serbisë shihet në Qeverinë e Kosovës (Video)

Një veturë zyrtare e Qeverisë së Serbisë është parë sot në objektin e Qeverisë së Kosovës, tek objekti ish-rilindja, në të cilin janë të vendosura […]

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

Selimi: Krerët e UÇK-së u dënuan me dëshmi të rreme

Një prej themeluesve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Rexhep Selimi ka shprehur keqardhjen e tij për sistemin e drejtësisë i cili ka dënuar krerët e […]

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

Britania e SHBA-ja dërgojnë trupa, tanke e aeroplanë në kufi me Rusinë

Britania ka thënë se do të dërgojë aeroplanë luftarakë në Rumani në vitin e ardhshëm, ndërsa SHBA ka premtuar se do të dërgojë trupa, tanke […]

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

Ja si zhduken gjurmët e krimeve

  Eksperti i kriminalistikës në Institutin e Policisë Shkencore ka denoncuar manipulimin e provave që kryhen në këtë institucion për llogari të botës së krimit, […]

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

Masakrimi i 67 Ballistëve – dëshmia e Staraveckës

  Nga Kastriot Dervishi Për enveristët që nuk e dinë akoma se vrasjet e ballistëve në Lushnjë i ka pranuar si krim edhe partia e […]

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

Edi Rama a do të hyjë në luftë me Gylenin për llogari të Erdoganit

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë Ditmir Bushati është përballur sot me kërkesën e homologut të tij Mevlut Cavusoglu për ta luftuar “lëvizjen e fuqishme Gulen […]

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

UÇK-ja, s’duhet të baltoset, por, individët që e keqërdorën karizmën e saj!

  Fadil Maloku UÇK-ja, s’duhet të baltoset, por, individët që e keqërdorën karizmën e saj! 1….është duke u bë kogja shqetësuese, gjithë kjo baltosje e […]

On 26 Tetor, 2016 With 1 Koment

Pse përjashtohet bektashizmi nga Ligji mbi fetë. Z. President kombi (etnia) po ndahet edhe me ligj?!?!?

  Ndikimi i BIK dhe sidomos prijsit se tij, ne zyrtaret me te larte te pushtetit ne Kosove, po demton perkatesin etnike. Keta me ligje […]

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

PSE U BOTUA LIBRI I HERMANN FRANKUT: LUFTA E ÇETAVE NË SHQIPËRI

REXHEP SHAHU Në shtëpinë ku jam lindë, kullë dy katëshe me gurë të mëdhej, me mur të trashë një metër, mes dy dritareve të vogla, […]

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

Rusia organizon stërvitje masive për një luftë nukleare (Foto)

Se sa serioze janë tensionet mes Perëndimit dhe Moskës, këtë e tregon lëvizja më e fundit e Rusisë, e cila ka organizuar një stërvitje masive […]

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

Tërmet tronditës në Itali, lëkunden ndërtesat shekullore në Romë

Një tërmet i fuqishëm ka goditur sot Romën, duke lëkundur ndërtesat qindravjeçare në kryeqytetin e Italisë. Tani për tani nuk dihet nëse ky tërmet ka shkaktuar […]

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

Rusia organizon stërvitje masive për një luftë nukleare (Foto)

Se sa serioze janë tensionet mes Perëndimit dhe Moskës, këtë e tregon lëvizja më e fundit e Rusisë, e cila ka organizuar një stërvitje masive […]

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

Në Fier, nxënësit masakrojnë shokun e tyre të shkollës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një shkollë të mesme private në Fier, ku disa nxënës kanë masakruar shokun e tyre të shkollës. Gjithçka […]

On 26 Tetor, 2016 With 0 Komente

Tërmeti godet Italinë Qendrore. Ja zonat ku u ndje tronditja

Një tërmet i fortë me magnitudë 5.4 i shkallës Rihter, ka goditur Italinë qendrore, me epiqendër në provincën e Macerata, Visso, por që u ndje […]

Faqja 1 nga 6123...E Fundit »

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...