Diplomati Pangallos trondit Greqinë: Jam arvanitas. Periferia e Athinës zotërohej deri vonë, e edhe sot nga arvanitasit

On 25 Tetor, 2016 With 0 Komente

Ja çfarë ka thënë Theodhor Pangallos, deputet dhe ish-ministër i jashtëm i Greqisë: “Nuk jam historian që të sjell një mendim të bazuar historik, por […]

Zbulohet sekreti i shekullit, ja kush e dërgoi Rugovën në takim me Millosheviqin? – Video

On 25 Tetor, 2016 With 0 Komente

Sefedin Krasniqi Zonja Lumi Hadri – Devine, më 8 shtator 2016, kishte thënë diçka të pa përmendur deri tash. Shikoni emisionin nga minuta 29, ose […]

LDK’ja s’ka partneritet të dashurisë me PDK’në, thotë Haziri

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Partia Demokratike e Kosovës dhe Lidhja Demokratike e Kosovës nuk janë partnerë në dashuri, por janë bërë bashkë për realizimin e qëllimeve politike, ka thënë […]

Clinton, 5 për qind para Trumpit, dy javë para zgjedhjeve

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Hillary Clinton gëzon një epërsi prej 5 për qind karshi Donald Trumpit, teksa fushata presidenciale në Shtetet e Bashkuara të Amerikës po hyn në dy […]

Fekriu, vëllai i Ahmetit me xhaketën e kamulfuar thirr për unitet (VIDEO)

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Fekri Ahmeti, vëllai i Ali Ahmetit, sërish godet me vargje rrënqethëse duke bërë thirrje për bashkim. Ai përmes një poezie me përplotë emocione dhe me […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Gashi: Vendimi i Apelit për ‘Drenica II’, i ndikuar nga politika ndërkombëtare e vendase

Avokati mbrojtës i Sylejman Selimit, Tomë Gashi, ka reaguar ndaj vendimit të Gjykatës së Apelit për rastin “Drenica II”, duke thënë se ky vendim ka […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Kokëdhima kundër Lu dhe Vlahutin për reformën: I bënë deputetët si punëtorë krahu, kjo është Ambasadorokraci!

Teksa ka folur për Reformën në Drejtësi, ish-deputeti Koço Kokëdhima është shprehur kundër rolit dhe qëndrimeve që kanë mbajtur amsadorët Lu e Vlahutin në procesin […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Kujt i konvenojnë zgjedhjet e parakohshme?

Deklarimet e fundit të kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, se “nuk është punë e madhe edhe nëse shkohet në zgjedhje të parakohshme”, […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Gazetari i njohur italian: Për Interin duhet një trajner si De Biasi

anë të shumtë emrat që qarkullojnë për marrjen e pankinës së Inter. Mes tyre numërohet Marselo Bielsa dhe Leonardo, por edhe ndonjë prej italianëve të […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Pse u prish me Ramën? Kokëdhima: Ai mbetet miku im, nuk e zhgënjej sa të jem gjallë!

Për Koço Kokëdhimën, marrëdhëniet e prishura me Kryeministrin Rama janë një çështje personale që nuk i përkasin tavolinave mediatike. Ndonëse brenda të majtës njihet si […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Meta: Kanabisi, çështje serioze! Partnerët janë shqetësuar

Intervista e Kryetarit të Kuvendit, z. Ilir Meta dhënë për emisionin “5 pyetje nga Babaramo” në Report TV  Nga Ilir Babaramo  Do të doja ta […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

10 Njerëzit toksikë që duhet ti shmangni me çdo kusht

Nga Dr. Travis Bradberry Marrë nga Huffington Post Përktheu për Opinion.al: Alteo Hysi *** Njerëzit toksikë e mposhtin logjikën. Disa janë verbërisht të pavëmendshëm për […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

OKB strehon 150 mijë të shpërngulur nga Mosuli

Komisariati i Lartë i Kombeve të Bashkuara për Refugjatët (UNHCR) do të jetë shumë shpejt gati të presë 150 000 persona që i largohen luftimeve […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

S’po di a ta mbaj për vete a për vlla?

Nga Rexhep Shahu Dy ditë pasi trupat gjermane kishin hyrë në Prizren përmes Kukësit, në qershor 1999, një komandant UÇK-je dhe tre kuksianë po shkelnin […]

On 24 Tetor, 2016 With 1 Koment

Vuçiq thumbon Mustafën, e pyet se kur do ta vizitojë pjesën veriore të Trepçës

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka komentuar vizitën e sotme të kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa, në kombinatin Trepça në Stantërg. “Cilën minierë e paska […]

On 24 Tetor, 2016 With 1 Koment

Bulliqi: Kemi fakte të reja për Demarkacionin!

Kemi mbledh edhe fakte te reja po Isa Mustafa nuk ka shpreh interesim. Shpejtim Bulliqi, deputet i LDK’s ka thane se per me mbrojt vendin […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Veseli dhe Mustafa cakrrojnë gotat, ‘harrojnë’ zgjedhjet (Video)

Përkundër deklaratës së kryeparlamentarit Kadri Veseli se “nuk është fundi i botës nëse shkohet në zgjedhje”, në ceremoninë e organizuar nga Ambasada Hungareze me rastin […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

“Greqia tregoi forcën” Meta: Kotzias u vu në pozitë të vështirë nga Hahn. Nuk ishte mesazh për Shqipërinë

Kreu i Kuvendit të Shqipërisë Ilir Meta e ka quajtur të panatyrshme deklaratën e ministrit të Jashtë të Greqisë Nikos Kotzias për cështjen came, i […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Shqiptari i sëmurë rrëmben dy infermiere, njërën e përdhunon në mjet

Një shqiptar, i sëmurë mendor ka mundur të rrëmbejë dy infermiere në një Qendër të Shëndetit Mendor në Avexano të Italisë. Ngjarja ka ndodhur gjatë […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Rusia tall Evropën ‘pederaste’, Karpushin: Shqipëria humbi shansin

Rusia kërcënon NATO-n dhe vendet e BE jo vetëm ushtarakisht, por edhe i provokon me karikatura në rrjetet sociale. Ambasada ruse në Britaninë e Madhe […]

Faqja 1 nga 6123...E Fundit »

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...