Një taktikë e zgjuar elektorale: Strategjia e re e Ramës

On 28 Tetor, 2016 With 0 Komente

“Kryeministri shqiptar, Edi Rama, ka nisur të shkëmbejë mendime dhe shaka me qytetarët e thjeshtë në rrjetet sociale- përfshi këtu biseda live. Ekspertët e shohin […]

Osteoporoza: Ja ushqimet që forcojnë kockat

On 28 Tetor, 2016 With 0 Komente

Edhe pse konsiderohet osteoporoza “sëmundje e heshtur”, ka disa shenja si dhimbja e lehtë, reduktim të gjatësisë trupore me disa centimetra apo fraktura mund të […]

Tani mund të vizitoni zyrën e Hitlerit në bunker

On 28 Tetor, 2016 With 0 Komente

Për 12 euro ju mund të vizitoni zyrën e Hitlerit në bunker, aty ku ai kaloi momentet e fundit të jetës. Dhjetëra gazetarë kanë vërshuar […]

Shihni si rekrutohen rusët! Brenton: Putin po bëhet gati për luftë

On 28 Tetor, 2016 With 0 Komente

Këto foto tregojnë se si të rinjtë rusë bëhen gati për të kryer shërbimin ushtarak. Qindra të rinj të rajonit të Omskit përshëndeten me të […]

Where have Donald Trump and Hillary Clinton spent their time?

On 28 Tetor, 2016 With 0 Komente

Where have Donald Trump and Hillary Clinton spent their time? More On Wednesday, with 13 days left until Election Day, Republican nominee Donald Trump spent […]

On 28 Tetor, 2016 With 0 Komente

Shtohen presionet ndaj mësuesve për zgjedhjet

Zv.ministri plotësues i shoqërisë informatike dhe administratës, Aleksandër Kiracovski, realizoi takim pune me ministrin e arsimit dhe shkencës Pishtar Lutfiu, përcjell Telegrafi Maqedoni. Ata në […]

On 28 Tetor, 2016 With 0 Komente

Batuta/ Rama: Ja fusha ku ne mundim gjermanët

“E vetmja fushë ku ne mund të konkurojmë gjermanët dhe mund ti mundmin është futbolli”, tha Kryeministri Edi Rama gjatë një takimi me investitorë dhe […]

On 28 Tetor, 2016 With 0 Komente

Antikosovarizmi racist në Shqipëri po zhdergjet në Kosovë

Nga Mero Baze Unë ndoshta jam gazetari më jetëgjatë që kam punuar për shtypin e Kosovës, nga viti 1992. Për një kohë të gjatë më ka […]

On 28 Tetor, 2016 With 0 Komente

Besnikëria e Sanxhakut për vëllanë e madh Erdogan

Rrugë të ngushta të lidhura me ura të gurta mbi lumin Rashka, arkitekturë orientale dhe një imitim i Sebiljit (çezmës) të famshëm të Sarajevës, shkruan […]

On 28 Tetor, 2016 With 0 Komente

Opozita kundër “Ekipit të Unitetit” në bisedimet me Serbinë

Paritë opozitare, Vetëvendosje, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën, nuk është se e kanë mirëpritur propozimin e ministres për Dialog, Edita Tahiri […]

On 28 Tetor, 2016 With 0 Komente

75 arsye për të udhëtuar në Shqipëri. Menjëherë!

Nga Allison Green* Për një kohë të gjatë, Shqipëria ka qenë injoruar si destinacion turistik. E kuptoj. Vendit i është dashur të ringrihet. Për vite […]

On 28 Tetor, 2016 With 0 Komente

Zëvendëskryeministri Kelmendi: Do të zhvillojë ekonominë e vendit, ndryshimet do të shihen shumë shpejt!

Ramiz Kelmendi, si zëvendëskryeministri i Kosovës, tha se synon ta zhvillojë ekonomin e vendit me kusht që të krijohen edhe vende të reja të punës. […]

On 28 Tetor, 2016 With 0 Komente

Nikoliq: Kisha të drejtë kur thashë se jemi afër vijave të kuqe në bisedimet me Prishtinën

Presidenti serb Tomislav Nikoliq tha se qeveria do të ketë mbështetjen e tij të pakusht nëse “kërkesat” e fundit të Prishtinës do të konsiderohen si […]

On 28 Tetor, 2016 With 0 Komente

Ashton: Vendet e Ballkanit po ndeshen me sfida, duhet të vazhdojnë rrugën drejt integrimit

Shqetësimet e vendeve të Ballkanit Perëndimor ndaj ndikimit që mund të ketë ndarja e Britanisë nga Bashkimi Evropian, mbi procesin e zgjerimit janë të kuptueshme, […]

On 28 Tetor, 2016 With 0 Komente

Rama: Ja pse Shqipëria çon libra në Preshevë (VIDEO)

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në Zona e Debatit të Klan Kosovës ka thënë se çuarja e librave të Shqipërisë në Luginën e Preshevës është […]

On 28 Tetor, 2016 With 0 Komente

Nga Qeveria nuk përgjigjen për harxhimet e Gruevskit kur ishte kryeministër

 Sa para ka harxhuar Nikolla Gruevski në pesë vitet e fundit nga mandati i tij si kryeministër në harxhimet e rrugës, hotelet, restorante, harxhimet e […]

On 28 Tetor, 2016 With 0 Komente

15 rregullat e të jetuarit, sipas Rumit

“Studiomë mua sa të mundesh, prapë nuk do të më njohësh, sepse ndryshoj në njëqind mënyra nga ajo që ju shihni tek unë. Vendoseni veten […]

On 28 Tetor, 2016 With 0 Komente

Ja biseda e plotë: Reagon për herë të parë kryegjyqtari

Emisioni “Stop” publikoi një regjistrim audio ku kryetari i Gjykatës së Gjirokastrës pranon kërkesat për seks nga një grua e cila ishte në proces gjyqësor […]

On 28 Tetor, 2016 With 0 Komente

Djallin ta servirin për Engjell por edhe më keq akoma

Adriatik Riza Dosti Edi Rama ka nisur të kuvendojë Gju me gju me popullin …si damllamadhi njëherë e një kohë… …Dhe nga karnaval e arrogant […]

On 28 Tetor, 2016 With 0 Komente

Klithmat e hienave bolshevike

Reshat Kripa Ditët e fundit, si në një kor te dirixhuar nga hienat e zeza te sistemit të përmbysur, kanë mbushur faqet e mediave të […]

Faqja 1 nga 6123...E Fundit »

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...