Presidenti: Vendimet i marrim në mënyrë sovrane, kemi raporte të mira me Turqinë

On 23 Tetor, 2016 With 0 Komente

Presidenti Hashim Thaçi ka thënë se edhe Kosova, edhe Turqia vendimet e tyre i marrin në mënyrë të pavarur pavarësisht raporteve të mira që kanë […]

Shpërthen De Biasi, e quan ziliqar ish përzgjedhësin e Kombëtares

On 23 Tetor, 2016 With 0 Komente

Gianni de Biasi e ka pasur të pamundur që të mos kundërpërgjigjet, pas deklaratës së ish-trajnerit të Kombëtares, Astrit Hafizi. Ky i fundit e cilësoi […]

Rrëfim: U kënaqa me gruan e dikujt tjetër, por tani ajo do…

On 23 Tetor, 2016 With 0 Komente

Dua t’u tregoj edhe unë një pjesë të historisë sime, meqë mendoj se ia vlen… Ishte ora 2 pas mesnate. Teksa shikoja se a mund […]

Shpëtohen 2.400 emigrantë në Mesdhe, nxjerrën 14 trupa të pajetë

On 23 Tetor, 2016 With 0 Komente

Ekipet e shpëtimit i kanë shpëtuar dje 2.400 emigrantë në Detin Mesdhe, njofton roja bregdetare italiane. Sipas saj, trupat e 14 emigrantëve të tjerë janë […]

Ja pse Thaçi e Haradinaj, nuk do të jenë kurrë më kryeministër (Video)

On 23 Tetor, 2016 With 0 Komente

Publicisti Baton Haxhiu ka thënë në emisionin ‘Personale’ të TV Dukagjinit se presidenti aktual Hashim Thaçi nuk do të mund të bëhet më kryeministër asnjëherë. […]

On 23 Tetor, 2016 With 0 Komente

Pse na duhet matematika? Ky profesor ka një përgjigje inteligjente

kosinusi, integralet e gjeometria?”. Ndryshe nga pjesa më e madhe e kolegëve të tij, Kun nuk u bë aspak konfuz dhe dha 5 arsye se […]

On 23 Tetor, 2016 With 0 Komente

Shpëtojnë 10-vjeçaren nga ISIS-i, vogëlushja: Më lejoni t’ju puth këmbët (Video)

Aysha, një vajzë 10 vjeçare nga Mosuli u shpëtua nga ushtria irakiane pasi u mbijetoi sulmeve të shtetit Islamik. Mes lotëve, duke mbajtur fort në […]

On 23 Tetor, 2016 With 0 Komente

I hyn frika LDK-së, Gashi: Kadri, a e ke seriozisht për zgjedhje?

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli për herë të parë ka shpalosur idenë që vendi të shkojë në zgjedhje të reja. Në një […]

On 23 Tetor, 2016 With 0 Komente

Mjekët: Menstruacionet po çojnë mijëra femra drejt depresionit

Një studim i fundit po trondit gratë nga mbarë bota dhe ka alarmuar mjekët për një cështje të lënë shumë pas dore. Për shkak të […]

On 23 Tetor, 2016 With 0 Komente

Thaçi: S’kemi aspirata për ndryshimin e kufijve me Shqipërinë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka shprehur besimin se pas 10 viteve, Kosova do të jetë pjesë e NATO-s dhe nëse jo e anëtarësuar në […]

On 23 Tetor, 2016 With 0 Komente

Sot shënohet dita e “Luftës revolucionare të Maqedonisë”

Qytetarët e Maqedonisë sot, do të shënojnë 23 Tetorin – Ditën e luftës revolucionare të Maqedonisë, përcjell Telegrafi Maqedoni. Në ditën e sotme në vitin […]

On 23 Tetor, 2016 With 0 Komente

Ja si funksionon mafia e plehrave, dokumentari që zbuloi të fshehtat e errëta-Video

“Doni të dini se si funksionon mafia e plehrave? Mjafton t’i kushtoni vëmendjen tuaj për 28 minuta, dokumentarit. Ata që duan importin e plehrave nuk […]

On 23 Tetor, 2016 With 0 Komente

Historia/ Nuk shkonte mirë me burrin, gruaja nga Ndroqi inskenoi vjedhjen e parave në shtëpi

Një ngjarje e denjë për filma është zhvilluar në fshatin Ndroq të Tiranës, aty ku marrëdhëniet e vështira me bashkëshortin kanë çuar bashkëshorten në inskenimin […]

On 23 Tetor, 2016 With 0 Komente

Gjermania ofron 50 mije vende pune, ja kush mund të aplikojë

Mjafton një zanat për të depërtuar në tregun gjerman të punës. Janë 50 mijë vende të lira të shpallura nga Gjermania, por jo të gjitha […]

On 23 Tetor, 2016 With 0 Komente

Historia e Tiki-Takas/ Rrëfehet trajneri: Ja si e mësoi Guardiola në Meksikë stilin e futbollit që do sundonte botën

Në një hark kohor prej pesë muajsh në veri-perëndim të Meksikës, Guardiola, i cili më vonë do të bëhej trajneri më i mirë i gjeneratës […]

On 23 Tetor, 2016 With 0 Komente

Zvicër, helikopteri i ushtrisë kap hajdutin shqiptar pas plaçkitjes së një vile

Kishte plaçkitur një shtëpi dhe kishte munduar të ikë, por policia zvicerane me ndihmën edhe të një helikopteri e ka arrestuar 26-vjeçarin shqiptar Me mbështetjen […]

On 23 Tetor, 2016 With 0 Komente

Disa shpërthime në Japoni, ka edhe të vdekur

Shpërthime të shumëfishta në qytetin Utsunomiya në Japoni kanë vrarë të paktën një person dhe kanë lënduar disa të tjerë, shkruan BBC, përcjellë Klan Kosova. […]

On 23 Tetor, 2016 With 0 Komente

Në Abu Simbel përsëritet “mrekullia” e diellit

Qielli e errët dhe i qartë, më pas një rreze e lehtë, është “mrekullia” e diellit. Tempulli i madh shkëmbor i Ramses II në Abu […]

On 23 Tetor, 2016 With 0 Komente

Dita e dytë e Seminarit të Asamblesë Parlamentare të NATO’s, po merr pjesë edhe Thaçi (Foto)

Edhe sot në Prishtinë vazhdon puna e Seminarit të 93’të të Rose-Roth i Asamblesë Parlamentare të NATO’s Pjesë e panelit diskutues do të jetë edhe […]

On 23 Tetor, 2016 With 0 Komente

Familjarët e të pagjeturve s’ju besojnë pushtetarëve

Familjarët e të pagjeturve kanë kërkuar që të marrin pjesë si anëtarë të delegacionit gjatë procesit të bisedimeve me Serbinë, në Bruksel. Ata thonë se […]

Faqja 1 nga 6123...E Fundit »

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...