Bulliqi: Kemi fakte të reja për Demarkacionin!

On 24 Tetor, 2016 With 1 Koment

Kemi mbledh edhe fakte te reja po Isa Mustafa nuk ka shpreh interesim. Shpejtim Bulliqi, deputet i LDK’s ka thane se per me mbrojt vendin […]

Veseli dhe Mustafa cakrrojnë gotat, ‘harrojnë’ zgjedhjet (Video)

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Përkundër deklaratës së kryeparlamentarit Kadri Veseli se “nuk është fundi i botës nëse shkohet në zgjedhje”, në ceremoninë e organizuar nga Ambasada Hungareze me rastin […]

“Greqia tregoi forcën” Meta: Kotzias u vu në pozitë të vështirë nga Hahn. Nuk ishte mesazh për Shqipërinë

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Kreu i Kuvendit të Shqipërisë Ilir Meta e ka quajtur të panatyrshme deklaratën e ministrit të Jashtë të Greqisë Nikos Kotzias për cështjen came, i […]

Shqiptari i sëmurë rrëmben dy infermiere, njërën e përdhunon në mjet

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Një shqiptar, i sëmurë mendor ka mundur të rrëmbejë dy infermiere në një Qendër të Shëndetit Mendor në Avexano të Italisë. Ngjarja ka ndodhur gjatë […]

Rusia tall Evropën ‘pederaste’, Karpushin: Shqipëria humbi shansin

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Rusia kërcënon NATO-n dhe vendet e BE jo vetëm ushtarakisht, por edhe i provokon me karikatura në rrjetet sociale. Ambasada ruse në Britaninë e Madhe […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Ahmeti: Mbi gjysma e pronës së komunës së Prishtinës janë të uzurpuara

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka theksuar se Kryeqyteti ka prona të saja mbi 2 miliardë euro. Ai në emisionin “Puls” të KTV-së […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Trondit opinionin Pacolli: Në Qeveri bisedohej se si të “gënjehen” qytetarët (Video)

Behgjet Pacolli, kryetar i AKR-së, ka rrëfyer një moment të tij gjatë kohës kur ka qenë zëvendëskryeministër në Qeverinë e Kosovës. Ai, gjatë emisionit “n’Kosovë […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Drenasi dhe Skenderaji pritet të shkojnë në zgjedhje të parakohshme!

Nëse Gjykata e Apelit vërteton dënimin dhe kundër Sami Lushtakut atëherë Skenderaj dhe Drenasi priten të shkojnë në zgjedhje të parakohshme. Dënimi me burg, më […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Rexhep Selimi – Sylejman Selimit: Mbahu vlla se s’kanë çka bajnë ma shumë se kaq

Pas vendimit të Gjykatës së Apelit me të cilin ish komandantit të Përgjithshëm të UÇK-së Sylejman Selimit ju zbrit dënimi vetëm për një vit dhe […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Deputeti i LDK-së: Dështimet në qeverisje janë të përbashkëta

Deklarata e kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, se qeveria e Kosovës ka dështuar në disa procese nuk është mirëpritur nga anëtarët e […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Për të ulur tensionin e lartë, ju duhet një lugë me…

  Një studim i fundit, që ka përfshirë mijëra persona, ka treguar se kosi e ul me 20% rrezikun e tensionit të lartë. Efekti është […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Beqiri për zgjedhjet: Do duhej të ishim të informuar

Çështja nëse ka nevojë për riformatim të Qeverisë së Kosovës dhe eventualisht për zgjedhje të reja, ka nxitur reagime tek partitë politike në Kosovë, të […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Evropa jep 30 milionë euro në vit për Specialen

Dhoma e Përfaqësuesve e Parlamentit holandez ka miratuar propozimin e Ministrisë së Jashtme, me të cilin lejon që Kosova të vendosë selinë e Gjykatës Speciale […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Muja: PDK ka përmbushur 60% -70% të premtimeve; VV po gabon shumë me këto metoda

Demarkacioni është një problem i krijuar nga Qeveria e kaluar, ka deklaruar Shaip Muja, anëtar i Partisë Demokratike të Kosovës që vepron si deputet i […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Edi Rama forever

Nga Edison Ypi Nuk është e vështirë me e mbajtë Edi Ramën kryeministër përgjithmonë. Me nazet, icklat, turiçkat, qëndrimet korrektuese me ta heq mallin e kurvit […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Dënojmë kërcënimet ndaj gazetarit Leonard Kërquki

  Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës është i shqetësuar me kërcënimet me jetë që po i bëhen kolegut Leonard Kërkquki. Me shqetësim e kemi pranuar […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Vetëvendosje shtrin bashkëpunimin politik në Maqedoni

Tv 21 shkruan se ish-lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, dhe kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, po zhvillojnë një takim privat me kreun e LR-PDSH-së, Zijadin […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Isa Mustafës nuk i pret “sakica”në një vend: Ja çka deklaron tash për demarkacionin

Kryeministri Mustafa përsëriti qëndrimet e tij për formimin e Asociacionit dhe bindjen e Qeverisë se vendi nuk humb tokë me demarkacionin. Ai arsyetoi edhe ndërhyrjen […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Shqiptari i lë më gojë hapur yjet e Bayern Munich (Video)

Zhongleri shqiptar Fabian Duro, ka dhuruara show para lojtarëve të Bayern Munich. Duro i veshur me fanella të Bayern Munich gjatë stërvitjes ka treguar disa […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Video/ Dëshmon biznesmeni: Si më kërcënoi Shullazi me pistoletë në kokë

Zbardhen të tjera detaje nga dëshmia e biznesmenit Ylvi Beqja kundër Emiliano Shullazit dhe grupit të tij. Biznesmeni ka treguar në Prokurorinë e Krimeve të […]

Faqja 1 nga 6123...E Fundit »

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...