Kosova e Serbia edhe me një pikë kufitare (Video)

On 22 Tetor, 2016 With 0 Komente

Shumë shpejt Kosova do të ketë edhe një pikë kufitare për kalim në Serbi. Ndërtimi i objektit kufitar, në malësinë e Kamenicës, pritet të kushtojë […]

Çfarë shkruante Mihal Grameno për UFO-t dhe ndodhitë e tjera në Shqipëri

On 22 Tetor, 2016 With 0 Komente

Shkelja e tyre në territorin tonë nuk ka qenë asnjëherë përjashtim. Jo vetëm në vitet e fundit, kur njerëzit vetë kanë raportuar se kanë parë […]

Ky është vendimi i Britanisë për shtetasit shqiptarë që kanë marrë shtetësi britanike si kosovarë

On 22 Tetor, 2016 With 0 Komente

Ministria Britanike e Drejtësisë ka dhënë dritën jeshile për zgjidhjen përfundimtare të çështjes së heqjes së shtetësisë Britanike për shqiptarët që kanë përfituar nënshtetësinë duke […]

Parlamenti i Holandës miraton marrëveshjen për vendosjen e Speciales (Video)

On 22 Tetor, 2016 With 0 Komente

Parlamenti i Holandës ka miratuar Marrëveshjen ndërmjet Mbretërisë së Holandës dhe Republikës së Kosovës për themelimin e Institucionit të Gjykatës Speciale të Kosovës të Zhvendosur […]

Britanikët nuk i tremb kërcënimi rus, tallen me Putinin: S’na frikësojnë rrangallat

On 22 Tetor, 2016 With 0 Komente

Një ditë pasi Rusia tregoi forcën, duke vendosur sipas një skeme të mirëpërcaktuar flotën e saj të rëndë, fare pak milje larg Britanisë, këta të […]

On 22 Tetor, 2016 With 0 Komente

AAK: Qeveria Mustafa është e kalbur, s’e shpëton as riformatimi

Qeveria aktuale e vendit është “kalbur” dhe riformatimi i saj do të ishte i pakuptimtë, ka vlerësuar anëtari i Kryesisë së Aleancës për Ardhmërinë e […]

On 22 Tetor, 2016 With 0 Komente

Donald Trump ia “lyp” edhe aktorës së famshme

Morisë së të famshmeve, që jo vetëm kanë dalë hapur kundër Donald Trump, por madje e kanë akuzuar atë se i ka ngacmuar seksualisht, i […]

On 22 Tetor, 2016 With 0 Komente

BE’ja ushtron presion ndaj Serbisë për kodin telefonik për Kosovën (Video)

Bashkimi Evropian tani ka marrë përgjegjësinë që të bindë Serbinë të zbatojë marrëveshjen e arritur me Kosovën në Bruksel për kodin telefonik shtetëror për Kosovën. […]

On 22 Tetor, 2016 With 0 Komente

Tornado në Vlorë shkul pishat e pyllit të Zvernecit-Video

Bashkia e Vlores ka postuar nje video ku tregohen pasojat e nje tonadoje ne Pyllin e ZVernecit naten e kaluar. Ne video duken pemet e […]

On 22 Tetor, 2016 With 0 Komente

Ismail Kadare: Nuk mund të ketë identitet të përgjysmuar

Pyetje: Zoti Kadare, sot bisedën po e zhvillojmë në një kohë kur shqiptarët në Kosovë, me kushtetutën e re që sapo ka hyrë në fuqi, […]

On 22 Tetor, 2016 With 0 Komente

Bajrami: S’ka dilemë zgjedhje të parakohshme do të kemi shumë shpejt!

Shefja e Grupit Parlamentar të Nisma për Kosovën i është drejtuar dy partive PDK e LDK duke i thënë se “shumë herët ju kemi thënë […]

On 22 Tetor, 2016 With 0 Komente

Kosova drejtë zgjedhjeve të jashtëzakonshme?

Si rrallë herë pas luftës Kosova ndodhet në krizë legjitimiteti dhe institucionale. Madje për të debollkuar proceset politike në vend, analistët politik mendojnë se vendi […]

On 22 Tetor, 2016 With 0 Komente

Nisma përshëndet propozimin e PDK’së për zgjedhje

Përplasjet për zgjedhjet e ardhshme në mes të partive qeverisëse të vendit, Partisë Demokratike të Kosovës dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, po përcillen me vëmendje […]

On 22 Tetor, 2016 With 0 Komente

Kapen 11 emigrantë shqiptarë në Britani, po trafikoheshin nga rumunët

Policia britanike ka kapur ditën e sotme 11 emigrantë të paligjshëm shqiptarë, që po i drejtoheshin veri­lindjes së Britanisë. Dyshohet se ata kanë mundur të […]

On 22 Tetor, 2016 With 0 Komente

U rrëzua në Llogara, ndëron jetë turisti i moshuar francez

Ka ndërruar jetë turisti francez që u rrëzua në një humnerë në Qafën e Llogarasë ditën e sotme. Teksa një grup prej 9 turistësh po ngjiteshin […]

On 22 Tetor, 2016 With 0 Komente

Rrëfimi i pabesueshëm i një burgosuri: Për 28 vite në burg e priste dënimin me vdekje, ndonëse ishte i pafajshëm

Anthony Ray Hinton, nga Alabama e SHBA-ve, për Guardian tregoi përvojën e tij të 28 viteve në burg, ku priste dënimin me vdekje për një […]

On 22 Tetor, 2016 With 0 Komente

“Kosova në NATO dhe BE, në të mirë edhe të rajonit”

Deputeti i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Ilmi Reçica, i cili është edhe krytar i Komisionit për Politikë të Jashtme, gjatë moderimit të sesionit me […]

On 22 Tetor, 2016 With 0 Komente

Hoxhaj për mediat spanjolle: Kosova e përkushtuar për raporte më të mira me Madridin

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj gjatë një interviste dhënë agjencisë shtetërore të lajmeve të Spanjës, EFE, ka deklaruar se pret hapjen […]

On 22 Tetor, 2016 With 0 Komente

Dënohet me burgim të përjetshëm turku që vrau dy shqiptarë në Belgjikë

Gjykata e krimeve të rënda në Antwerp të Belgjikës ka dënuar me burgim të përjetshëm turkun Murat Baran, 44 vjeçar, për vrasjen e dy shqiptarëve […]

On 22 Tetor, 2016 With 0 Komente

Zvicra heq statusin “S” për refugjatët

Një status i tillë është vendosur në vitin 1998 dhe në lidhje me refugjatët që atëbotë vinin nga Ballkani, kryesisht nga Kosova, për shkak të […]

Faqja 1 nga 6123...E Fundit »

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...