Rusia dhe Serbia, tentativë për të vrarë kryeministrin e Malit të Zi?

On 25 Tetor, 2016 With 0 Komente

Kryeministri malazez, Milo Gjukanoviç ka bërë të ditur se Rusia ka qenë e përfshirë në atentatin e dështuar ndaj tij në ditën e zgjedhjeve parlamentare. […]

‘Do ju hedh në erë’, terrorizon bankën në Tiranë me ‘eksploziv’

On 25 Tetor, 2016 With 0 Komente

Një 53 vjeçar ka terrorizuar punonjësit e një banke të nivelit të dytë në Tiranë, duke i kërcënuar se do t’i hidhte në erë. Gjatë […]

Ramushi, gaboi!

On 25 Tetor, 2016 With 0 Komente

Analisti i çështjeve politike, Jon Leka në një deklaratë për GazetënBlic,  e ka quajtur të pa matur veprimin e shefit të AAK-së, Ramush Haradinaj. “Me […]

Partitë e reja shqiptare në Maqedoni sfidojnë ato të vjetrat

On 25 Tetor, 2016 With 0 Komente

Sondazhet në Maqedoni tregojnë mbështetje në rritje për partitë e reja shqiptare, të cilat mund të rezultojnë befasia e zgjedhjeve të përgjithshme të dhjetorit, thonë […]

Gara e kandidatëve për president, shihni sa kanë shpenzuar Clinton e Trump

On 25 Tetor, 2016 With 0 Komente

Publikimi i shpenzimeve elektorale nga dy kandidatët për president në SHBA, Hillary Clinton e Donald Trump, gjatë këtyre muajve, mund të ndikojë shumë në elektorat. […]

On 25 Tetor, 2016 With 0 Komente

Varroset me nderime arsimtari shumë i respektuar Abdullah Rexhepi

    Me dhimbje te thelle pranuam lajmin se me 23.10.2016 ndërroi jetë ish kolegu jonë shumë i respektuar Abdulla Rexhepi, i cili për shumë […]

On 25 Tetor, 2016 With 0 Komente

Policja shqiptare kapet mat, shikoni a bëri dashuri në veturë? (Video)

Dy policë në qytetin e Elbasanitj anë filmuar teksa po luanin me njëri-tjetrin gjatë orarit të punës. Videoja është xhiruar në zonën e Unazës, në […]

On 25 Tetor, 2016 With 0 Komente

Fadil Demaku jep dorëheqje nga pozita e deputetit

Pas vendimit të Gjykatës së Apelit, ku është konfirmuar dënimi që ka dhënë Gjykata Themelore e Mitrovicës më 15 maj të vitit 2015 ndaj të […]

On 25 Tetor, 2016 With 1 Koment

Çështja Çame ngrihet në Gjenevë, para deputetëve nga e gjithë bota

Deputetja Mesila Doda ka ngritur Çështjen Çame në Unionin Ndërparlamentar që mblidhet në Gjenevë të Zvicrës. Para deputetëve nga e gjithë bota, ajo ka rrëfyer […]

On 25 Tetor, 2016 With 0 Komente

Buja: Vazhdimi i qeverisjes i pakuptimtë nëse s’i kemi votat për një ligj

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Shukri Buja ka thënë se është e pakuptimtë vazhdimi i qeverisjes, nëse një koalicion qeveritar nuk i ka […]

On 25 Tetor, 2016 With 0 Komente

Qytetërimi jonë

QYTETERIMI JONE – Shoqeria Njedimensionale – Herbert Marcuse (pjesa I) Mr.Sc Blerta Haxhiaj “Njeriu Njedimensional”, i autorit, filozofit, mendimtarit Herbert Marcuse, një veper e cila është […]

On 25 Tetor, 2016 With 0 Komente

Veseli: Opozita ka qëndrim kokëfortë për demarkacionin

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli është deklaruar pas takimit të liderëve partiakë për tejkalimin e ngërçit për demarkacionin. Ai ka thënë se […]

On 25 Tetor, 2016 With 0 Komente

Ja kush është shqiptari që rrëmbeu e përdhunoi infermieret

Enriges Kavalli, 19 vjeç është personi që kreu një akt të rëndë në Avexano të Italisë. I riu me probleme të çrregullimit mendor ka rrëmbyer […]

On 25 Tetor, 2016 With 0 Komente

Rama asnjë fjalë për deklaratat që i dha për Kosovën në Beograd

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, i cili gjatë ditës ka qëndruar në Kosovë, nuk ka dhënë asnjë deklaratë. Ndonjë deklaratë lidhur me këtë vizitë të […]

On 25 Tetor, 2016 With 0 Komente

Dorëzohet shefi SHIK-ut: Nuk ka marrëveshje për demarkacionin, opozita kokëfortë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli është deklaruar pas takimit të liderëve partiakë për tejkalimin e ngërçit për demarkacionin. Ai ka thënë se […]

On 25 Tetor, 2016 With 0 Komente

Francesco Totti në ‘Big Brother’, kështu befasohen banorët (FOTO)

Kapiteni i Romës, Francesco Totti, është inkuadruar në spektaklin televiziv ‘Big Brother Italia’, raporton Gazetaolle.com nga ‘Sportmediaset’. Prezantuese në këtë spektakël është gruaja e tij […]

On 25 Tetor, 2016 With 0 Komente

Si ta ndalni GJAKDERDHJEN në HUNDË brenda pak SEKONDAVE?

Thuajse të gjithë njerëzit kanë përjetuar gjakderdhje nga hunda të paktën një herë në jetë, gjë që është paksa e frikshme, por nuk është shenjë […]

On 25 Tetor, 2016 With 0 Komente

Ambasadori i SHBA’së mbron Kërqukin – kërcënimet janë të papranueshme

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie ka dënuar ashpër kërcënimet ndaj gazetarit Leonard Kërquki, kryeredaktor i “Gazetës Express” dhe autor i emisionit “Zona Express Pas […]

On 25 Tetor, 2016 With 0 Komente

Po shkonte në varreza, vogëlushja sheh tmerrin me sy dhe bëhet për spital

Policia në Britaninë e Madhe është vënë në kërkim të tre djemve të rinj, të cilët akuzohen se kanë kryer marrëdhënie seksuale në një mënyrë […]

On 25 Tetor, 2016 With 0 Komente

NASA konfirmon: Toka në nëntor do jetë 15 ditë në errësirë totale

Këto muaj ka pasur shumë raporte në lidhje me Tokën dhe ndryshimet e saj kohët e fundit dhe jo gjithcka është konfirmuar. Megjithatë, këtë herë […]

Faqja 1 nga 6123...E Fundit »

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...