Rasti “Stenta” mund të zgjerohet me akuza të reja

On 25 Tetor, 2016 With 0 Komente

Një aktvendim i gjyqtares së Procedurës Paraprake, Alltën Murseli, ka zgjatur hetimet në lidhje me rastin “Stentat” deri më 16 dhjetor 2016. Gazeta “Zëri” e […]

Rama, drekë me Thaçin në Prizren

On 25 Tetor, 2016 With 0 Komente

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka njoftuar ditë më parë se të martën do të drekojë në Prizren me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Ai […]

A do ta shkundë Rusia e Putinit, votën e Amerikës?

On 25 Tetor, 2016 With 0 Komente

Disa analistë të kibernetikës druhen se hackerët e Kremlinit do të shkatërrojnë besimin e amerikanëve tek zgjedhjet “Vota presidenciale mund të mos manipulohet, por ajo […]

Xylanderi: Fjalët e shqipes gjenden edhe në gjermanisht, anglisht, sllavisht, persisht, arabisht, baskisht….

On 25 Tetor, 2016 With 0 Komente

  Sa e vjetër është gjuha shqipe, në cilat koordinata gjeografike është folur, si ka evoluar, cilët popuj janë marrë vesh përmes saj dhe dialekteve, […]

Edi Rama sot e shkel Prizrenin

On 25 Tetor, 2016 With 0 Komente

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka njoftuar ditë më parë se sot do të drekojë në Prizren me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Ai ka […]

On 25 Tetor, 2016 With 0 Komente

Haxhi Krasniqi bokson me legjendën Abraham

Haxhi Krasniqi shumë shpejt do të boksojë me boksierin në vend të të cilit ka ëndërruar të jetë. Krasniqi, aktualisht, boksieri më i suksesshëm shqiptar, […]

On 25 Tetor, 2016 With 0 Komente

Fundi politik i vëllezërve Demaku, njëri deputet e tjetri kryetar i Drenasit

Nexhat Demaku sot do të japë dorëheqje nga pozita e kryetarit të komunës dhe të kryetarit të degës së PDK-së në Drenas. Ky vendim vjen […]

On 25 Tetor, 2016 With 0 Komente

E arta olimpike: Unë nuk kam shkuar kurrë në diskotekë si bashkëmoshataret e mia

Kampionia e botës xhudo, Majlinda Kelmendi, ka treguar se s’ka qenë asnjëherë në diskotekë sikurse bashkëmoshataret e saja. “Kam filluar të merrem me këtë sport […]

On 25 Tetor, 2016 With 0 Komente

Obama: Suzana Shkreli është liderja për të cilën keni nevojë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Barack Obama ka shprehur mbështetjen për shqiptaren Suzana Shkreli, e cila kandidon për kongresmene në zgjedhjet presidenciale që […]

On 25 Tetor, 2016 With 0 Komente

I dënuari me vdekje, i trondit të gjithë me dëshirën e tij të fundit

Një i dënuar me vdekje në pritje të ekzekutimit, kërkoi si dëshirë të fundit një laps dhe një letër. Pasi shkruajti për disa minuta, i […]

On 25 Tetor, 2016 With 0 Komente

FOTOLAJM ME RASTIN E DITËLINDJES SË AT GJERGJ FISHTËS

E Diela e 23 Tetorit shënoi 145-vjetorin e lindjes së At Gjergj Fishtës. Flamuri i kombit valvitet pranë bustit të vetmuar dhe të autorit të […]

On 25 Tetor, 2016 With 0 Komente

I përngjante bishës

VITET E BRETKOCES (2) Lirim Gashi Ende pa kaluar dy minuta heshtjen e nderpreu nje trokitje e drojtur ne dere sikur e nje nxenesi te […]

On 25 Tetor, 2016 With 0 Komente

Diplomati Pangallos trondit Greqinë: Jam arvanitas. Periferia e Athinës zotërohej deri vonë, e edhe sot nga arvanitasit

Ja çfarë ka thënë Theodhor Pangallos, deputet dhe ish-ministër i jashtëm i Greqisë: “Nuk jam historian që të sjell një mendim të bazuar historik, por […]

On 25 Tetor, 2016 With 0 Komente

Zbulohet sekreti i shekullit, ja kush e dërgoi Rugovën në takim me Millosheviqin? – Video

Sefedin Krasniqi Zonja Lumi Hadri – Devine, më 8 shtator 2016, kishte thënë diçka të pa përmendur deri tash. Shikoni emisionin nga minuta 29, ose […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

LDK’ja s’ka partneritet të dashurisë me PDK’në, thotë Haziri

Partia Demokratike e Kosovës dhe Lidhja Demokratike e Kosovës nuk janë partnerë në dashuri, por janë bërë bashkë për realizimin e qëllimeve politike, ka thënë […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Clinton, 5 për qind para Trumpit, dy javë para zgjedhjeve

Hillary Clinton gëzon një epërsi prej 5 për qind karshi Donald Trumpit, teksa fushata presidenciale në Shtetet e Bashkuara të Amerikës po hyn në dy […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Fekriu, vëllai i Ahmetit me xhaketën e kamulfuar thirr për unitet (VIDEO)

Fekri Ahmeti, vëllai i Ali Ahmetit, sërish godet me vargje rrënqethëse duke bërë thirrje për bashkim. Ai përmes një poezie me përplotë emocione dhe me […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Gashi: Vendimi i Apelit për ‘Drenica II’, i ndikuar nga politika ndërkombëtare e vendase

Avokati mbrojtës i Sylejman Selimit, Tomë Gashi, ka reaguar ndaj vendimit të Gjykatës së Apelit për rastin “Drenica II”, duke thënë se ky vendim ka […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Kokëdhima kundër Lu dhe Vlahutin për reformën: I bënë deputetët si punëtorë krahu, kjo është Ambasadorokraci!

Teksa ka folur për Reformën në Drejtësi, ish-deputeti Koço Kokëdhima është shprehur kundër rolit dhe qëndrimeve që kanë mbajtur amsadorët Lu e Vlahutin në procesin […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Kujt i konvenojnë zgjedhjet e parakohshme?

Deklarimet e fundit të kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, se “nuk është punë e madhe edhe nëse shkohet në zgjedhje të parakohshme”, […]

Faqja 1 nga 6123...E Fundit »

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...