PROBLEMET DHE SFIDAT NDËR-SHQIPTARE

On 21 Tetor, 2016 With 0 Komente

  Shkruan: Frank Shkreli Debatet, komentet, analizat, deklaratat dhe intervistat e shumëta të nxitura dhe të nxituara nga vizita e fundit në Serbi e Kryeministrit […]

Akrepi, një muaj plot surpriza, të këndshme dhe të pakëndshme

On 21 Tetor, 2016 With 0 Komente

Muaji që po afron është muaji juaj dhe mesa duket fsheh disa surpriza të pakëndshme për të gjithë akrepat. Jo, jo mos u shqetësoni! Shumica […]

Buja: Thaçi nuk u arrestua në Serbi pse ishte në UÇK (Video)

On 21 Tetor, 2016 With 0 Komente

Shukri Buja, ish komandant i UÇK-së për Zonën e Nerodimes, aktualisht deputet në Kuvendin e Kosovës, shpjegon deklaratat e tij në Kuvend, të dhëna për […]

Linda, transgjinorja shqiptare nga Milano: Linda mashkull, por kam qene gjithmonë femër

On 21 Tetor, 2016 With 0 Komente

Një nga të ftuarit e puntatës së sotme në “Top Show Magazine” ishte edhe transgjinorja shqiptare Linda, e cila ka treguar shumë detaje nga jeta […]

Ish agjenti i SHIK-ut ftohet si dëshmitar për vrasjet e pasluftës (Dokument)

On 21 Tetor, 2016 With 0 Komente

Naim Miftari, ish agjent i SHIK-ut, përmes një njoftimi në Facebook, ka bërë të ditur se me urdhër të Kryeprokurorit Special të Kosovës sot ka […]

On 21 Tetor, 2016 With 0 Komente

Vdekja e shqiptarit në Greqi, ekpertiza: Me kafkë të thyer e organe gjenitale të nxira

Së fundi ka dalë ekspertiza mjeko-ligjore e shqiptarit Pëllumb Marnikollaj i cili humbi jetën në rrethana të dyshimta në një rajon policie në Greqi.  Sipas […]

On 21 Tetor, 2016 With 0 Komente

Skandaloze/ Policia arreston hetuesin e Prokurorisë Speciale

Një hetues i Prokurorisë Publike, që ishte caktuar për të bërë kujdestari në Drejtorinë e Sigurisë dhe Kundërzbulimit është përjashtuar nga kjo drejtori, ndërsa më […]

On 21 Tetor, 2016 With 0 Komente

Ish-Kryeministri i Kroacisë Zoran Milanovic kërkon punë në Kosovë

Ish-Kryeministri i Kroacisë Zoran Milanovic po u ofron shërbime konsulente vendeve të rajonit, të cilat janë në faza të ndryshme të procesit të integrimit në […]

On 21 Tetor, 2016 With 0 Komente

Hoti: Listat e veteranëve janë fryer (Video)

Ministri i Financave, Avdullah Hoti ka folur rreth pensioneve të veteranëve Hoti ka theksuar se listat e veteranëve janë fryer dhe se Qeveria është duke […]

On 21 Tetor, 2016 With 0 Komente

Krasniqi: Shqiptarët janë aty ku do ta dëshironin vetëm armiqtë tanë

Ish kryeparlamentari i Kosovës, Jakup Krasniqi ka thënë se është interesant edhe tani pas më shumë se 17 viteve pas lirisë e më shumë se […]

On 21 Tetor, 2016 With 0 Komente

Dy të plagosur nga të shtënat me armë zjarri në Pejë

Dy persona janë plagosur nga të shtënat me armë zjarri, që ka ndodhur para pak çastesh në Pejë. Bëhet e ditur se njëri nga të […]

On 21 Tetor, 2016 With 0 Komente

Çipi i trurit që do të mund t’ju bëjë mbinjerëzor

Ideja e ngulitjes së çipave të trurit në njerëz për t’iu dhënë atyre memorie mbinjerëzore mund të tingëllojë si një diçka që e keni parë […]

On 21 Tetor, 2016 With 0 Komente

Rritet çmimi i naftës, pronarët e karburanteve: Na mbytën taksat

Çmimi i naftës në vend ka shënuar rritje këto ditë me afro 5 lekë për litër. Në një vëzhgim të bërë në pikat e tregtimit […]

On 21 Tetor, 2016 With 0 Komente

FMN paralajmëron edhe për pensionet e policëve (Video)

Fondi Monetar Ndërkombëtarë ka shfaqur shqetësim për Projektligjin për pensionet e zyrtarëve policorë të Policisë së Kosovës dhe hetuesit e Inspektoratit Policor të Kosovës. Ruud […]

On 21 Tetor, 2016 With 0 Komente

Zbardhet skandali/ Prokurori korruptohet me 200 mijë lekë për zhbllokimin e makinës

200 mijë lekë për të zhbllokuar makinën e kapur nga Policia. Kaq është shuma që një qytetar nga Dibra, Faik Zeqaj, tregon se i ka […]

On 21 Tetor, 2016 With 0 Komente

Studentja nga Bulqiza rrëfen tmerrin: Si më përdhunoi djali që njoha në facebook

Po nuk u bëre e imja unë të vras”. Ky ka qenë kërcënimi që 25­vjeçari Sulejman Gjoka i ka bërë studentes nga Bulqiza, të cilën […]

On 21 Tetor, 2016 With 0 Komente

Çfarë ndodhi sot në rastin ‘Stenta’

Gjykata dështoi sot të krijojë kushte për gjykim normal të rastit më të ndjeshëm në Kosovë- Stenta Drejtësia kosovare duket se ka nevojë imediate për […]

On 21 Tetor, 2016 With 0 Komente

“Uji i bekuar” i Katedrales së Prishtinës (Video)

Brenda oborrit të Katedrales “Nën Tereza” në Prishtinë, janë formuar dy puse. Në to buron ujë i gazuar natyral, e që nga priftërinjtë tash cilësohet […]

On 21 Tetor, 2016 With 0 Komente

Me dorën te ‘zogu’: Vajza e Bruce Willis zhvishet plotësisht

KUJDES: FOTO ME PERMBAJTJE NUDO Tani është mirë që Bruce Willis të mos i shohë këto foto. Vajza e aktorit të nnjohur, Tallulah Willis ka […]

On 21 Tetor, 2016 With 0 Komente

Kush fshihet pas sulmit të sotëm që gati ndali internetin në gjithë botën

Për më shumë se dy orë, sot në mëngjez, shumë përdorues të internetit në SHBA mezi arrinin të vizitonin faqet e tyre të preferuara. Gazeta […]

Faqja 1 nga 6123...E Fundit »

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...