Published On: 20 Prill, 2016

“Çartet” Milaim Zeka: Një psikopat, një njeri i sëmur mental ka kapur gazetën Kosova Sot

Gazetari Milaim Zeka duke qenë pjesë e një lufte që po bëhet ndërmjet tij dhe gazetës Kosova Sot, ku kjo e fundit duke lejuar që gjithkujt ti botoj opinione edhe përkundër nivelit dhe arsyeshmërisë rreth opinionit të tij, pa ndonjë cenzur lejon që këta tipash njerëzish që fyen figurat më të ndritura të kombit tonë dhe luftëtarët më të devotshëm që ka pasur vendi. Në këtë vrull të reagimeve edhe Milaim Zeka shkruan në profilin e tij rreth kësaj ngjarje./ GAZETA SHQIPTARI.EU

Për më shumë ja çfarë shkruan ai:

Rreth fyerjeve qe gazeta Kosova Sot ua bene Adem Jasharit dhe Ibrahim Rugoves

Dje, prape e paska dhi gazeta Kosova Sot

Jo njehere, po dhjetera here, nje psikopat, njeri i semur mental, te cilit nuk du te ja permend emrin, permes shkrimeve te tija, dhe te publikuara ne gazeten Kosova Sot, ka fyer, denigruar, dhe poshteruar, ne menyren me te rende, njeriune e shenjte te Kosoves dhe tere shqiptarise, Adem jasharin, dhe njerin nga politikanet me te shquar shqiptar, Ibrahim Rugoven.

Lidhur me kete, une personalisht, prej asaj kohe, nuk kam pranuar te shkruaj per kete gazete, dhe personalisht kam biseduar me botuesin Ruzhdi Kadriu, si dhe kryeredeaktorin e gazetes, kolegun Blerim Haxhia.
Sipas bisedes me Ruzhdiun, kam menduar sinqerisht qe kjo eshte gafe, por tani qe shkrimi eshte ribotuar edhe dje, del se ai njeri, edhe pse psikopat e i semur mental, perdoret nga gazeta per fyerje publike ndaj figurave kombetare, per cka botuesi, jo ai, duhej te pergjigjeshin perpara Gjykates.

Ruzhdi Kadriun e kam informuar se artikullshkruesi, barte ne kurrizin e tije shume vepra penale, si dhe ka qene i arrestuar per kercenime direkte ndaj ambasades amerikane dhe, drejteperdrejte ndaje ambasadorit dell, mirepo eshte liruar, pasiqe eshte vertetuar se eshte i semur mental.

Po me habit reagimi i disa mediumeve tona, te cilat, pa te drejte e sulmojne artikullshkruesin, e jo mediumin. Une kam larguar nga puna nje gazetare, vetem pse ka botuar nje fyerje te nje personi, i cili e shante kryetarin e Parlamentit te Kosoves.
Duhet ta dim te gjithe ne, se cdo gje qe botohet ne nje medium, nuk eshte pergjegjesi e atij qe shkruan, po e atije qe e boton. Ne rastin konkret, pergjegjesi absolute bie mbi Ruzhdi Kadriun, dhe mbi askend tjeter.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...