Published On: 19 Tetor, 2016

“Çartet” Milaim Zeka: Kush kritikon Edi Ramën lypin q… n…

Gazetari, Milaim Zeka, përmes një statusi në llogarinë e tij në “facebook”, ka sharë  se ata që e kritikojnë  guximin e Edi Ramës, në Beograd.

Ky është shkrimi i plotë i Zekës:

“Per Edi Ramen dhe punen e sharjes

Kish pas qene nje njeri, qe pas vetes e merrte nje njeri si puna ime, qe me raste te caktuara edhe shante. Pas kritikave, ai betohet se nuk do shante, vetem qe te shkonte neper tubime si me thane me nje kryetar te komunes.
Nje dite, kryetari, duke debatu me njerin, po i thote: Une nuk e kam zakon te shaje, po pernime po lypshe qi nanen! Personi qe kishte zakon te shaje, po i thote: Mos shaje bre kryetar! Ky po i thote: Po ky po e lypka bre. Ai ia ktheu: Une kryetar, e shaje vetem ate qe e lyp! E pra kurr mos ja ndale, i tha kryetari.
Edhe une kam pas thane mos me sha, ama keta qe po e kritikojne guximin e Edi Rames ne Beograd, shum bre po lypin qi nanen. Po kur nuk flet Tirana per ne, kush leshin don me fole?!” shkruan Zeka

 
Displaying 6 Comments
Have Your Say
 1. mali thotë:

  Milaim dikur te fort e kishe banden
  Kur Shqiptarve ua shaje Nanen,
  Per enver hoxhen e fatos nanon
  Njet na shan sot per edi ramen!
  A te kujtohen bandat e vrasjes
  Tre gishtoret bishat e hakmarrjes,
  Ti raporteri i rrebelave 97-tates
  Permes gjakut e permes flakes,
  Per “fitore” i tregove krejt botes
  Per revolucionin e rexhep qoses,
  Sulmi fundit ne velani te Kosoves
  Me i faru”trathetaret”e Ibrahim Rugoves!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(5) Nuk Pelqej(1)
 2. Sadat fejza thotë:

  Ka nevoj milaim zeka pak per psikiater apo per ndonje hoxhe

  Përgjigjiuni
  Pelqej(3) Nuk Pelqej(4)
 3. Mixha Selman thotë:

  Guximi është gjë shumë me vlerë te një burrë. Kësaj radhe ke shkëlqyer. Të lumtë!…..Penicilin je për këta halabakët analistë me shallvare….Kur nuk interesohet nëna për fëmiun e sajë, atëherë kush e paska të drejtën e kujdesjes për fëmiun….a “pëshurranët analistë”, që as 15%, të të folurit të tyre nuk ua kupton askush. Cfarë injorantësh!…Po bënë mirë, Milaim ë po u rri gati këtyre gjysmëanalfabetëve se përndryshe e kishin djegë Kosovën cdo ditë këta matufë e halabakë të pa shpresë…Të Lumtë!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(12) Nuk Pelqej(4)
 4. mali thotë:

  Milaim e kie nje goje te prishte
  Je dallue qe kur ishe enveriste,
  Me doren grusht LPK-ist i piste
  Shaje Shqyptare anti komuniste.
  Mos u hatro se veq bej hajgare
  Por ty ftyra ste vlen as pes pare,
  Me ofendu tjeret te duket hajgare
  Me i kercnu Shqiptaret hashicare!
  Ti i di mire ish shoket e tu
  Me ate bande ki bashkpunu,
  Asgje sot smbahet meshefte
  Me mire te bjen sot me heshte.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(13) Nuk Pelqej(5)
 5. Marjan Berisha thotë:

  Ec e mos shaj !

  N’kohë ‘Turkisë, tha, njâni shajke. E paditën dhe e thirri kadia.

  – A e din pse t’kam thirrë , i tha kadia
  – Jo kadi efeni, nuk e di…
  – Po shan ti…
  – Paj po vallahi shaj kaniherë, se s’po durohna…
  – A e di qi âsht jasak (e ndaluar) me sha? T’kan bâ davë… (t’kanë
  paditur)
  – …

  N’ata, trokiti dera. Hyn, – i tha kadia. Hyni njani e po i thotë kadisë ‘jam ardhë me t’vetë diçka’… Fol ma shpejt, – i tha kadia – se jam nxânë. Çka po do me vetë?

  – Na ka pas’ dekë nâna, tha ky…
  – Po?…
  – E ia muerëm babës nji grue t’re…
  – Po?…
  – Tash na ka dekë baba…
  – Zoti t’lashtë shnosh – i tha kadia. E tani?
  – Tash u metë grueja e babës, e re…

  Ky që ishte duke u gjykuar për shkak se shante, ia kish ngulë sytë atij që fliste dhe po i interesonte se çka do të pyesë…

  – Erdha me t’vetë – tha ky – a m’bjen mue m’e marrë qat grue…

  Ky që ishte ulur “n’bankë t’zezë” për sharje, s’u durue e t’ia mërtheu (menermethânë) :

  – Eu nânën pa ta çkërdhye mos metsha !!!
  – A qisi shan ti a? – i tha kadia
  – Po, tha, qiso dore i shaj xhin’en…
  – Përze, hiç mos ia ‘daj!…

  Përgjigjiuni
  Pelqej(81) Nuk Pelqej(6)
 6. Pyka thotë:

  Ndër te rralla tuat me të cilat pajtohem pa rezervë 🙂

  Përgjigjiuni
  Pelqej(16) Nuk Pelqej(4)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...