Published On: 29 Dhjetor, 2015

Capello: Ky është lojtari më i mirë qe e kam stërvitur (Foto)

Fabio Capello ka zbuluar se cili është lojtari më i mirë që e ka stërvitur deri më tani

Strategu italian, Fabio Capello ka thënë se legjenda braziliane, Ronaldo është lojtari më i mirë me të cilin ka punuar, por po ashtu edhe si lojtari me ndikimin më të keq.

Capello ka stërvitur ish përfaqësuesin e Brazilit tek Real Madrid në vitin 2006, para se ta shiste tek Interi.

“Ronaldo, fenomeni, është lojtari më i mirë që kam stërvitur. Por ai erdhi në fazën para sezonit me 96 kilogramë dhe unë i kërkova që ta reduktonte në 88-90. Nuk mund të bëja gjë. Ai ishte lojtar i madh, por e ndikonte keq skuadrën”, ka deklaruar italiani.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...