Published On: 10 Maj, 2016

Çani: S’e votoj Ramën, na ka vrarë shpresën. PD dhe LSI po bashkëpunojnë

Gazetari Arjan Cani, njëkohësisht edhe drejtuesi i emisionit “Zonë e Lirë” është shprehur në studion e emisionit “FAKT” të gazetarit Çim Peka, është shprehur se “e ka votuar kundër Ramën dhe kundër do ta votojë sepse ka vrarë shpresën”.

“Këta janë fall. Nëse Meta e Rama janë bashkë, Edi Rama është prap kryeministër. Unë nuk e dua, kundër e votova dhe kundër do e votoj prap. Na vrau shpresën. Rriti taksat, nuk e di sa familje mbahen me buk nga taksat që mbahen nga rroga ime.

Ato që përdoren tek parku i liqenit janë paratë tona, jo të Erion Velisë”, u shpreh Çani.

Sipas tij, “aktualisht nuk ka asnjë personazh politik pasi Rama dhe Meta janë mirë bashkë. Ata janë të qetë tani.

Nuk ka më kamera të fokusuara kur ata takohen. Ne e dimë shumë mirë që na thonë se ata për momentin kanë rënë në një ujdi. Ti e di që unë nuk flas kot. Ata nuk janë bërë miq, sepse nuk mund të jenë kurrë. Do të trazohen prap, por pas reformës në drejtësi. LSI dhe PD-ja thuhet se kanë bërë një marrëveshje për të rinovuar mandatin e kryeprokurorit.

Janë zëra, nuk them dot se 100 % e sigurtë, por janë zëra. Një pjesë e PD-së dhe Ilir Meta po lëvizin që të zgjatet mandati i kryeprokurorit Llalla”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...